IV Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Reduta Orneta weszły już na stałe do imprez sportowych mających miejsce w Ornecie. Tym razem sportowe wyzwanie podjęło prawie czterdziestu zawodników z regionu startujących w kategorii karabinka pneumatycznego. Oprócz liczniej reprezentacji z Górowa Iławieckiego na „starcie” stanęły ekipy z Lidzbarka Warmińskiego, Miłakowa, Pasłęka, Grądek i zespół gospodarzy. Zarówno grupa mężczyzn jak i kobiet strzelała na standardową odległość 10m. Impreza odbyła się na terenie jednego z obiektów OSiR , który w niedługiej przyszłości będzie zautomatyzowaną strzelnicą do strzelania z karabinków i pistoletów pneumatycznych. Dla najlepszych zawodników przyznano puchary , medale oraz dyplomy. Od tego roku przyznaje się puchar „ Najlepszy strzelec Stowarzyszenia Reduta Orneta”.

Po raz pierwszy zdobył go Mirosław Bieliński osiągając doskonały wynik 94 pkt. Rywalizacja była trudna. Dzięki coraz większemu doświadczeniu zawodnicy z KS Alfa sięgnęli po najwyższe trofea tych zawodów. Ci zawodnicy, którzy nie stanęli na „pudle” jednogłośnie stwierdzili „ w następnych zawodach zgarniemy część nagród. Zaczynamy ostro trenować. Będziemy lepiej przygotowani”.

Najlepszymi strzelcami w kategorii mężczyzn okazali się:

  1. miejsce MIROSŁAW BIELIŃSKI
  2. miejsce MIROSŁAW KURENDA
  3. miejsce ROBERT KNYŻEWSKI

a w kategorii kobiet:

  1. miejsce GABRYSIA LIGŻYŃSKA
  2. miejsce ANNA STEPNIAK
  3. miejsce MONIKA ŻYCZKO

Sportowa rywalizacja przeplatana była koleżeńską atmosferą. Uczestnicy imprezy mieli okazję wymienić się doświadczeniami jak również spróbować sił strzelając z karabinków kolegów. Organizatorów bardzo ucieszył fakt, że wśród strzelających dużą grupę stanowiła młodzież. Oczywiście najliczniej reprezentowana przez klasy mundurowe z Górowa Iławieckiego. Być może w ich ślady pójdą uczniowie klas mundurowych z Ornety. „ To bardzo dobry znak dla dalszego rozwoju ciekawej sportowej pasji wśród społeczeństwa Ornety i regionu ” podkreślił dyrektor OSiR Orneta pan Mirosław Bieliński „ Dzięki wytężonej pracy liderów KS ALFA oraz wsparcia gminy Orneta udaje się zachęcić coraz szersze grono do nowej pasji jakim jest strzelectwo sportowe” Ten dynamiczny rozwój ma też i wymiar namacalny. Wysokie wyniki, które osiągają zawodnicy- członkowie KS Alfa Reduta Orneta odnoszone są nie tylko na zawodach lokalnych, ale też na szczeblu województwa (zarówno w strzelaniu z karabinków i pistoletów pneumatycznych jak również broni palnej).

Należy nadmienić, że jest to jedna z wielu imprez strzeleckich organizowanych przez Stowarzyszenie Reduta Orneta w cyklu projektu „Strzelecka Orneta II edycja” współfinansowana przez gminę Orneta. „Pasjonaci strzelectwa ze Stowarzyszenia Reduta Orneta podczas czterech lat działalności dali się poznać z jak najlepszej strony” podkreślił Mirosław Kurenda czołowy zawodnik klubu.” Organizujemy imprezy nie tylko dla aktywnych zawodników tej dziedziny sportu, ale też i całego społeczeństwa. Często jesteśmy zapraszani na lokalne wydarzenia i imprezy. Dla nas jest to skuteczna forma propagowania tego sportu jak również poszukiwania strzeleckich talentów”