Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy - Strona 9 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 13:05 #121

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

zosia napisał: Pragnący rozwoju miasta mają nadzieję że imperium nie wprowadzi żadnego swego kandydata do rady republiki


można wiedzieć kto jest Lordem Vaderem ? :lol:

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 13:28 #122

  • zosia
  • zosia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0
dobre pytanie stawiam na Lady GaGa

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 14:02 #123

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

zosia napisał: dobre pytanie stawiam na Lady GaGa


Muppet Show...pamiętacie ? hahaha
1.Żaba Kermit-................................................/tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
2.Miss Piggy-................................................. /tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
3.Miś Fazi-.................................................... /tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
4.Scooter-.................................................... /tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
5.Gonzo-......................................................./tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
i tych 2 dziadków,którzy siedzieli w loży i komentowali wszystko / można ich nazwać hmmmm np Józiu i Adaś? ;)
Proszę o śmiałe sugestie :D
REKLAMA

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 14:03 #124

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

zosia napisał: dobre pytanie stawiam na Lady GaGa


Muppet Show...pamiętacie ? hahaha
1.Żaba Kermit-................................................/tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
2.Miss Piggy-................................................. /tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
3.Miś Fazi-.................................................... /tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
4.Scooter-.................................................... /tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
5.Gonzo-......................................................./tu proszę wstawić imię i nazwisko swojego kandydata/
i tych 2 dziadków,którzy siedzieli w loży i komentowali wszystko / można ich nazwać hmmmm np Józiu i Adaś? ;)
Proszę o śmiałe sugestie :D

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 16:17 #125

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Gość napisał: Widać na oko,że steruje nim LADY GAGA /Fujarczyk/ !!! Musi odpłacić się za stanowisko w ZSZ !!!


Proszę nie przekręcać nazwiska pani Fijarczyk. Po co tyle złośliwości ? Mamy uwagi do kandydatów, jasne, to nasze prawo. Możemy je wypowiadać publicznie. Lecz po co specjalnie przekręcać nazwisko ?

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 17:08 #126

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

witek napisał: nie chcialbym miec takiej kasy i tyle na glowie

Nie rób jaj !!! Ot tego ma żołnierzy !!! Dlatego tak wszyscy pchają się do koryta !!!

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 17:10 #127

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał:

witek napisał: nie chcialbym miec takiej kasy i tyle na glowie

Nie rób jaj !!! Ot tego ma żołnierzy !!! Dlatego tak wszyscy pchają się do koryta !!!


To coś ci zolnierze skloceni sa ze soba :P

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/10/31 20:22 #128

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

ewa napisał:
Nie wierzę że pan Irek robi to dla kasy. Moim zdaniem wszyscy kandydaci mają dobro Ornety na sercu. Inna sprawa czy ich pomysły są realistyczne i do wykonania jeśli np rada miejska jest notorycznie skłócona. Ja zagłosuje na tego który postawi na turystykę i promocję miasta. To jedyny sensowny kierunek dla miasta bez większego przemysłu ale z przepięknym starym miastem i okolicami. Krosno czy Chwalęcin to są sprawy nietuzinkowe. Wiemy że przed samymi wyborami w cenie jest kiełbasa wyborcza w jakości taniej mielonki z marketu. Wiemy że po takiej kiełbasie zapewnione są wymioty. Nie sugeruję na kogo głosować. Ale zagłosujmy mądrze i z rozwagą.

To co wstawiła Zosia mnie przeraziło. W tym czasie jak rozgrywała się afera wodna nie było mnie w kraju więc praktycznie nic nie wiedziałam. Plotkami się nie interesuje. Dodam że główni bohaterzy całego zamieszania byli dobrymi kolegami a nawet coś więcej. Jak widać woda potrafi podzielić ;)


Pani Ewo! Bardzo podoba mi się, że wobec braku większego przemysłu w Ornecie chce Pani głosować na burmistrza, który postawi na turystykę i promocję Krosna czy Chwalęcina. Zapomniała chyba Pani jednak, że zaangażowanie burmistrza w promocję kościołów czy sanktuariów w dużej mierze zależy od podejścia do tego tematu samych proboszczów. Jako mieszkanka Bażyn zapewne miała Pani okazję się przekonać, że zadania ujęte w Planie Odnowy Miejscowości Bażyny (chodniki, miejsce spotkań plenerowych, adaptacja świetlicy itd.) są sukcesywnie realizowane dzięki współpracy mieszkańców z obecnymi władzami gminy. Tak się składa, że miałam ostatnio okazję zobaczyć Plan Odnowy Miejscowości Chwalęcin, w którym dzięki staraniom poprzedniego proboszcza kościół w Chwalęcinie został potraktowany priorytetowo. Może będąc w UM w Ornecie zajrzałaby Pani do tego planu i dowiedziała się, czy nowy proboszcz podjął współpracę, aby zrealizować zadania zaplanowane w kościele w Chwalęcinie w 2009r. (100 000 zł.) i 2010r. (250 000 zł.)? Czy może wolał potraktować kościół w Chwalęcinie jako świetne miejsce do promowania siebie w telewizji i gazetach oraz do zbierania tacy na odpustach? Podobnie jest z sanktuarium w Krośnie. Tamtejszy proboszcz bardzo korzysta na inwestycjach prowadzonych przez innych w pobliżu kościoła (most, parkingi), ale czy sam prowadzi dużo prac wewnątrz sanktuarium? A przecież wiadomo, że jeśli turysta zobaczy na folderach pięknie remontowaną Świętą Lipkę czy Stoczek, to będzie wolał pojechać tam niż do Krosna czy Chwalęcina. Inaczej ma się natomiast sprawa w Ornecie. Dzięki chęci do współpracy często ostatnio zmieniających się tu proboszczów, w orneckim kościele uda się prawdopodobnie już niedługo zrealizować piekne przedsięwzięcia remontowo-konserwatorskie. Może zatem do chęci popierania burmistrza otwartego na promocję turystyki i zabytków sakralnych warto jeszcze dodać - ale takiego, który będzie potrafił zdyscyplinować proboszczów...

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/02 08:33 #129

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

goya napisał:

Batman forever napisał: ...Ne broń męża i jego kolegów zrobili głupstwo i to się na nich skupia.Głowanie przeciwko było na złość Ołtuszewskiemu, ale nie braliście pod uwagę to,że krzywdziliście ludzi, którzy i tak zarabiają nędzne grosze.

Oświeć mnie czyjego męża, bo mój nie ma nic wspólnego z nauczycielami, polityką i, nawiasem mówiąc, całą Ornetą jeżeli chodzi o pracę.
Poza tym ja nie bronie radnych, którzy głosowali przeciwko podwyżkom. Nie wiem, czy to jest dobry pomysł ze względu na inne, powiązane z tym aspekty (np. kryterium dochodowe w zasiłku rodzinnym- podwyżka pensji o 80zł może zabrać rodzinie 160zł). Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy szkoły mają fundusze na takie podwyżki ( kilka osób w szkole daje kilkaset zł w miesiącu i kilka tysięcy w roku). Generalnie podwyżka jest potrzebna, bo wszysc wiemy jakie są pensje na tych terenach, ale czy budżet to wytrzyma?
A na koniec może ktoś zainteresuje się podwyżkami pensji burmistrza: 6816 brutto w 2006 roku -pensja+dodatki (UCHWAŁA Nr III/8/06 Rady Miejskiej w Ornecie z dnia 19 grudnia 2006 r. w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrzowi miasta i gminy Orneta). Ale w 2009r. to już 10860 brutto-pensja+dodatki (UCHWAŁA Nr XXXI/246/09 Rady Miejskiej w Ornecie z dnia 26 maja 2009 r. w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrzowi Ornety) z wyrównaniem od 1.01.2009r. Trzy lata i podwyżka pensji o ponad 50% kwoty pierwotnej.
Skąd Ty masz takie wiadomości?

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/02 20:50 #130

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

goya napisał:

nie popieram napisał: goya lepiej odstaw dopalacze na bok

Nieznajomość prawa nie uprawnia Cię do zarzucania komuś dopalaczy. Należało się pouczyć trochę- czytanie ze zrozumieniem chyba jest obowiązkowe w okolicach 1-2 klasy szkoły podstawowej.
Jednocześnie informuje, że są oczywiście obostrzenia w stosunku do pracowników samorządowych:
USTAWA
z dnia 21 listopada 2008 r.
o pracownikach samorządowych)
(Dz. U. z dnia 18 grudnia 2008 r.)
Art. 18. o pracownikach samorządowych
1. Pracownik samorządowy nie może wykonywać zajęć tożsamych, pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność.
2. W razie naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, pracodawca samorządowy niezwłocznie rozwiązuje bez wypowiedzenia stosunek pracy z takim pracownikiem w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje go ze stanowiska.

czytam wszystkie wypowiedzi na tym forum i te za p.Popielem i te przeciw i te za p. Ołtuszewskim i te przeciw i te za P. Kogutem i te przeciw ale najbardziej na nerwy mi działają te "wymądralone" wypowiedzi goyi. Każe się ludziom douczać, bo czytają jej posty bez zrozumienia!, poucza ustawami i zarządzeniami (po co nam to?) każe dowiedzieć się czy szkoły maja pieniądze, by wypłacać podwyżki (a g.... cię to obchodzi! za to odpowiadają dyrektorzy!), uświadamia nas, że trzeba uważać,by nie przekroczyć kryterium świadczenia rodzinnego - tak jakby ludzie byli głąbami i nie umieli liczyć swoich pieniędzy!!!) Wiesz Goya jak cie czytam, to dostaję tiku nerwowego! Widzę, że za wszelką cenę chcesz zabłysnąć przed internautami ale jak czytam wypowiedzi, to przynosi odwrotny skutek. Wolę zdecydowanie Zosię i Znachorkę - piszą mądrze i z humorem. Nie przebijesz ich dziewczyno! wyluzuj się, bo spadniesz ze sceny!

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/02 21:43 #131

  • goya
  • goya Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 61
  • Otrzymane podziękowania: 2

Gość napisał: ....

W d... mam co myślisz na mój temat. Nie musisz czytać. Jak będę miała ochotę sprawić komuś przyjemność to napiszę bajkę dla dzieci.

poucza ustawami i zarządzeniami (po co nam to?)

Otóż nie pouczam, bo to, czy się uczyłeś czy nie to twoja prywatna sprawa i nic mi do tego. Niestety, mam tę wadę, że swoje argumenty popieram faktami, a nie swoim "widzi mi się". Możemy kogoś lubić lub nie, możemy się z nim zgadzać lub nie,ale podając fakty musimy je na czymś oprzeć, żeby nie wychodziły takie gnioty jak: dochody burmistrza najniższe w powiecie.

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/02 22:32 #132

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

goya napisał: Otóż nie pouczam, bo to, czy się uczyłeś czy nie to twoja prywatna sprawa i nic mi do tego. Niestety, mam tę wadę, że swoje argumenty popieram faktami, a nie swoim "widzi mi się". Możemy kogoś lubić lub nie, możemy się z nim zgadzać lub nie,ale podając fakty musimy je na czymś oprzeć, żeby nie wychodziły takie gnioty jak: dochody burmistrza najniższe w powiecie.


nie daj się IREK :P Masz racje

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/03 21:01 #133

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał:

goya napisał: Otóż nie pouczam, bo to, czy się uczyłeś czy nie to twoja prywatna sprawa i nic mi do tego. Niestety, mam tę wadę, że swoje argumenty popieram faktami, a nie swoim "widzi mi się". Możemy kogoś lubić lub nie, możemy się z nim zgadzać lub nie,ale podając fakty musimy je na czymś oprzeć, żeby nie wychodziły takie gnioty jak: dochody burmistrza najniższe w powiecie.


Takie fakty, które podaje Goya to ja mogę znaleźć w Bip-e urzędu! a po drugie jakie to ma znaczenie dla obecnych wyborów burmistrza? Czy ten, który zostanie wybrany to swoje pobory zmniejszy? Co chcesz dziewczyno udowadniać? Spuść powietrze bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
REKLAMA

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/03 21:18 #134

  • zosia
  • zosia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0

Gość napisał:
Takie fakty, które podaje Goya to ja mogę znaleźć w Bip-e urzędu! a po drugie jakie to ma znaczenie dla obecnych wyborów burmistrza? Czy ten, który zostanie wybrany to swoje pobory zmniejszy? Co chcesz dziewczyno udowadniać? Spuść powietrze bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.


:lol: może 7 wspaniałych jest tak wspaniałych że popracują przez 4 lata za darmo a pan Popiel będzie władał gminą za najniższą stawke w powiecie
REKLAMA

Spotkanie z Ireneuszem Popielem - jego program wyborczy 2010/11/04 08:11 #135

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Gość napisał: Może zatem do chęci popierania burmistrza otwartego na promocję turystyki i zabytków sakralnych warto jeszcze dodać - ale takiego, który będzie potrafił zdyscyplinować proboszczów...


Nie bardzo rozumiem w jaki sposób burmistrz może zdyscyplinować proboszcza aczkolwiek jest dużo racji w tym co pani napisała. Nawet najlepszy burmistrz nie poradzi sobie z oporem samych zainteresowanych. Myślę że ksiądz Tomasz stanie na wysokości zadania i współpraca z władzami gminy będzie przebiegać wzorowo. Wiem że zależy mu na odbudowie Chwalęcina więc wszelkie ewentualne uprzedzenia natury personalnej powinny zejść na dalszy plan.