V sesja - 26 styczeń 2011 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/07 00:59 #1

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16
Z ważniejszych rzeczy:

Uchwała IV/27/11 czyli budżet na rok 2011
link do uchwały - orneta-umig.bip-wm.pl/public/pop ... item=98158

Pan Burmistrz oraz skarbnik gminy przedstawili efekty "cięć" profilaktycznych które przyniosły wymierne oszczędności:
- zmniejszenie wydatków na wynagrodzenia w ratuszu - 136 000 zł
- rozwiązanie umowy z radcą prawnym - 30 000 zł
- straż miejska - 30 000 zł
- biblioteka - 10 000 zł
- MDK - 30 000 zł

Liczba etatów w ratuszu "spadła" z 54 na 47
Prawda? Nie ma takiej.

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/07 19:39 #2

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

ziutek napisał: Z ważniejszych rzeczy:

Uchwała IV/27/11 czyli budżet na rok 2011
link do uchwały - orneta-umig.bip-wm.pl/public/pop ... item=98158

Pan Burmistrz oraz skarbnik gminy przedstawili efekty "cięć" profilaktycznych które przyniosły wymierne oszczędności:
- zmniejszenie wydatków na wynagrodzenia w ratuszu - 136 000 zł
- rozwiązanie umowy z radcą prawnym - 30 000 zł
- straż miejska - 30 000 zł
- biblioteka - 10 000 zł
- MDK - 30 000 zł

Liczba etatów w ratuszu "spadła" z 54 na 47


ile burmistrz obciął sobie pobory w imię ratowania budżetu ?

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/07 21:59 #3

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał: ile burmistrz obciął sobie pobory w imię ratowania budżetu ?


dlaczego ma sobie ucinać uczciwie facet pracuję o co wam chodzi
REKLAMA

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/08 22:45 #4

  • nie popieram
  • nie popieram Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 0
Według genialnego i wspaniałego planu opracowanego przez czcigodną radę ornecką już w 2020 roku jest szansa na basen. Pod warunkiem że wybierzemy pana Popiela na burmistrza jeszcze 2 razy z rzędu :lol: Takie można wyciągnąć wnioski z Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Orneta na lata 2011- 2020. Właśnie w 2020 pojawi się nadwyżka około 200 000 zł w miejsce długu.

UCHWAŁA NR IV/19/11 RADY MIEJSKIEJ W ORNECIE z dnia 26 stycznia 2011 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Orneta na lata 2011 - 2020

Więcej na
orneta-umig.bip-wm.pl/public/get ... ?id=212296
Nie głosowałem na Ireneusza Popiela i jego ekipę w wyborach 2010/14/18.

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/13 12:20 #5

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Czy to prawda że Burmistrz Popiel zamierza zamknąć szkołę w Bażynach w tym roku ? Jeśli tak to z premedytacją ukrywał swoje zamiary przed wyborcami. Radny Ferenc namawiając do głosowana na Pana Popiela także nic nie wspominał że wygrana Pana Popiela oznacza koniec szkoły w Bażynach. Straszył za to wyborców co to nie będzie jak wygra Pan Jaroń. A Pan Jaroń nigdy w życiu nie pozwolił by na zamknięcie szkoły która jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego na wsi. Równie dobrze może Pan Popiel z Panem Ferencem zamknąć MDK z którego mieszkańcy wsi praktycznie nie korzystają. Ciekawe jak Pan Ferenc wytłumaczy się przed ludźmi którzy mu ponownie zaufali nie znając prawdziwych zamiarów klubu "nauczycieli". Politycznie doświadczony wieloletni miejscowy radny dobrze wie czego nie powiedzieć wyborcom. Zapewne zapomniał. Myślę że te same odczucia mają mieszkańcy Mingajn u których przed wyborami był Pan Popiel na spotkaniu agitacyjnym. Ktoś tu "wieśniaków" robi w bambuko zapominając że to oświata jest podstawą potęgi narodów na której nie można oszczędzać w tak prymitywny sposób jak zamykając niewygodne szkoły.

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/13 18:48 #6

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

woźny w starej szkole napisał: Czy to prawda że Burmistrz Popiel zamierza zamknąć szkołę w Bażynach w tym roku ? Jeśli tak to z premedytacją ukrywał swoje zamiary przed wyborcami. Radny Ferenc namawiając do głosowana na Pana Popiela także nic nie wspominał że wygrana Pana Popiela oznacza koniec szkoły w Bażynach. Straszył za to wyborców co to nie będzie jak wygra Pan Jaroń. A Pan Jaroń nigdy w życiu nie pozwolił by na zamknięcie szkoły która jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego na wsi. Równie dobrze może Pan Popiel z Panem Ferencem zamknąć MDK z którego mieszkańcy wsi praktycznie nie korzystają. Ciekawe jak Pan Ferenc wytłumaczy się przed ludźmi którzy mu ponownie zaufali nie znając prawdziwych zamiarów klubu "nauczycieli". Politycznie doświadczony wieloletni miejscowy radny dobrze wie czego nie powiedzieć wyborcom. Zapewne zapomniał. Myślę że te same odczucia mają mieszkańcy Mingajn u których przed wyborami był Pan Popiel na spotkaniu agitacyjnym. Ktoś tu "wieśniaków" robi w bambuko zapominając że to oświata jest podstawą potęgi narodów na której nie można oszczędzać w tak prymitywny sposób jak zamykając niewygodne szkoły.


proszę nie powielać postów - patrz regulamin
Prawda? Nie ma takiej.

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/14 06:39 #7

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Gdy jest w końcu pierwszy burmistrz który zabrał się naprawdę za uzdrawianie budżetu gminy a nie za tworzenie dalszego deficytu - na zasadzie - a po mnie to choćby potop - to znowu niedobrze.
Parafrazując słowa amerykańskiego prezydenta trzeba powiedzieć: ekonomia - przede wszystkim ekonomia.

Czy ktokolwiek zastanowił się nad kosztami utrzymania szkół w Bażynach a zwłaszcza w Mingajnach? Jakoś mieszkańcy nie kwapią się w dopłacaniu do tych kosztów Może więc zamiast krzyczeć poprosić o przedstawienie rzetelnego rachunku ekonomicznego a potem dopiero zabierać głos?
Tylko że u nas ciągle pokutuje mentalność Kalego. Jak sąsiad cierpi to dobrze jemu, ale jak ja musze ponieść jakieś koszty - to zgroza i niesprawiedliwość.
Ma być dobrze - a jak to zrobić? a co mnie to obchodzi - ale na pewno nie moim kosztem.

Re: V sesja - 26 styczeń 2011 2011/02/14 09:45 #8

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał: Czy ktokolwiek zastanowił się nad kosztami utrzymania szkół w Bażynach a zwłaszcza w Mingajnach? Jakoś mieszkańcy nie kwapią się w dopłacaniu do tych kosztów Może więc zamiast krzyczeć poprosić o przedstawienie rzetelnego rachunku ekonomicznego a potem dopiero zabierać głos?
Tylko że u nas ciągle pokutuje mentalność Kalego. Jak sąsiad cierpi to dobrze jemu, ale jak ja musze ponieść jakieś koszty - to zgroza i niesprawiedliwość.
Ma być dobrze - a jak to zrobić? a co mnie to obchodzi - ale na pewno nie moim kosztem.


Jakoś mieszkańców Bażyn i Mingajn nikt nie pyta czy chcą dokładać do MKS Błękitni lub MDK. Może gość będzie sponsorem wymienionych placówek czy to już by była niesprawiedliwość ? Tylko że u nas pokutuje mentalność Kalego.
  • Strona:
  • 1