Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor - Strona 4 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/06 16:31 #46

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Znachorka napisał: ... często pojawia się pytanie : kto nadał tytuł honorowego mieszkańca Ornety p.Ferencowi? i na czyj wniosek?...o ile mnie pamięć nie zawodzi to Przewodniczący H.Kaczmarek na wniosek / ówczesnego burmistrza / p J.Koguta nadał tytuł honorowego mieszkańca p.Ferencowi.
...i teraz moja mina :shock: dlaczego p.Ferenc nie poparł wniosku o nadanie kardynałowi tak zaszczytnego tytułu ?

zosia napisał(a):
W dniu 20 maja pod przewodnictwem Elżbiety Fijarczyk ? Przewodniczącej Komisji - odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych Rady Miejskiej. W posiedzeniu udział wzięli jej członkowie: Ryszard Ferenc, Tadeusz Fiodorowicz, Adam Karczmarek, Józef Uzar, Mirosław Zaobidny. Jednym z punktów porządku obrad było zaopiniowanie wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Orneta Kardynałowi Henrykowi Romanowi Gulbinowiczowi. Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Orneta złożył Proboszcz Ks Prałat Leszek Niedźwiedź i Burmistrz Ornety Andrzej Ołtuszewski. Wniosek został poparty tylko przez pana Tadeusza Fiodorowicza. Cała reszta szanownej komisji czyli Ryszard Ferenc, Adam Karczmarek, Józef Uzar i Mirosław Zaobidny nie poparła wniosku. Dodam że głosowanie było jawne. Czy to było zrobione na zasadzie że na złość mamie odmrożę sobie uszy ?

więcej na ten temat www.orneta.pl/aktualnosci/239/

...kardynał Gulbinowicz /za czasów kleryckich i kapłańskich/ współpracował z księdzem Szulborskim, pomagał mu w pracy duszpasterskiej zarówno w Ornecie jak i w Krośnie....Osobiście bardzo się cieszę,że p.Ołtuszewski wystąpił z wnioskiem o nadanie tak zaszczytnego tytułu- właśnie kardynałowi. Sami oceńcie kto bardziej zasługuje na ten tytuł: p.Ferenc czy kardynał Gulbinowicz

w zupenosci zgadzam sie z znachorką

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/06 16:50 #47

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
coś słyszałem że kardynał Gulbinowicz opisał swoje więzi z Ornetą w gazecie orneckiej

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/06 17:11 #48

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał: coś słyszałem że kardynał Gulbinowicz opisał swoje więzi z Ornetą w gazecie orneckiej



tu są informacje www.orneta.pl/aktualnosci/239/
REKLAMA

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/06 17:55 #49

  • nie popieram
  • nie popieram Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 0

Gość napisał: Ferenc coś dla miasta i gminy zrobił a co zrobił dla Ornety Gulbinowicz ?


co takiego zrobił Ferenc dla Ornety po za tym że przez 20 lat pobierał dietę radnego ?
Nie głosowałem na Ireneusza Popiela i jego ekipę w wyborach 2010/14/18.

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/06 20:02 #50

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

nie popieram napisał:
co takiego zrobił Ferenc dla Ornety po za tym że przez 20 lat pobierał dietę radnego ?


a co ty zrobiłeś dla Ornety że śmiesz zabierać głos w tej sprawie

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/06 20:30 #51

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Znachorka napisał: ... często pojawia się pytanie : kto nadał tytuł honorowego mieszkańca Ornety p.Ferencowi? i na czyj wniosek?...o ile mnie pamięć nie zawodzi to Przewodniczący H.Kaczmarek na wniosek / ówczesnego burmistrza / p J.Koguta nadał tytuł honorowego mieszkańca p.Ferencowi.


jaka rada i burmistrz taki honorowy obywatel miasta

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 09:38 #52

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
jedna rada przyznała tutuł dla ferenca druga może odebrać :lol:

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 10:05 #53

  • zosia
  • zosia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0

Gość napisał: jedna rada przyznała tutuł dla ferenca druga może odebrać :lol:



dobra sugestia :lol: jestem za

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 13:55 #54

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Poziom wypowiedzi na tej stronie jest tak niski jak i poziom autorów tego forum. Z mojej wiedzy wynika, że tytuł, który został przyznany kardynałowi nadawany jest przez Radę Miejską, a nie przez jakąś tam komisję. Zasięgnąłem opinii na temat głosowania radnych w tej sprawie w biurze rady i otrzymałem odpowiedż, że radni jednogłośnie zagłosowali za uchwałą w tej sprawie, bez żadnej dyskusji. Zatem skończcie z tą brudną kampanią i zacznijcie pisać o faktach, a nie dyskredytowac poważnych ludzi. Niekompetencja i brak elementarnej wiedzy anonimowych interenautów jest porażająca i przerażająca.

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 15:17 #55

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Radny napisał: Poziom wypowiedzi na tej stronie jest tak niski jak i poziom autorów tego forum. Z mojej wiedzy wynika, że tytuł, który został przyznany kardynałowi nadawany jest przez Radę Miejską, a nie przez jakąś tam komisję. Zasięgnąłem opinii na temat głosowania radnych w tej sprawie w biurze rady i otrzymałem odpowiedż, że radni jednogłośnie zagłosowali za uchwałą w tej sprawie, bez żadnej dyskusji. Zatem skończcie z tą brudną kampanią i zacznijcie pisać o faktach, a nie dyskredytowac poważnych ludzi. Niekompetencja i brak elementarnej wiedzy anonimowych interenautów jest porażająca i przerażająca.




www.orneta.pl/aktualnosci/239/ OFICJALNA STRONA URZĘDU
"Dlaczego tak głosowano?
W dniu 20 maja pod przewodnictwem Elżbiety Fijarczyk ? Przewodniczącej Komisji - odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych Rady Miejskiej. W posiedzeniu udział wzięli jej członkowie: Ryszard Ferenc, Tadeusz Fiodorowicz, Adam Karczmarek, Józef Uzar, Mirosław Zaobidny....Opiniując w/w wniosek na posiedzeniu komisji, tylko jeden członek komisji Tadeusz Fiodorowicz głosował za nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Gminy Orneta Kardynałowi Gulbinowiczowi, pozostali wymienieni wyżej członkowie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych w głosowaniu jawnym nie poparli tej inicjatywy..."
...nadal twierdzisz,że radni głosowali jednogłośnie ,bez żadnej dyskusji?...co do anonimowych internautów to zaimponowałeś mi,że sam przedstawiłeś się z imienia i nazwiskiem "Radny" :lol: ...nikt nikogo nie dyskredytuje!!!! to jest swobodna wymiana poglądów...proponuję ZE ZROZUMIENIEM przeczytać link/ podany powyżej/
bo moim skromnym zdaniem fakty to informacje umieszczone na OFICJALNEJ STRONIE URZĘDU...skoro poziom wypowiedzi na tej stronie jest niski/jak sam napisałeś/ zastanawiam się co Ty tu robisz?

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 15:24 #56

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Widzę, że żadne argumenty tutaj sie nie liczą i są nieistotne. Swobodne wypowiadanie poglądów to nie oszczerstwa, albo wyssane z palca fakty. Nie zamierzam dalej prowadzić dyskusji na ten temat. Mieszkańcy i tak wiedzą swoje, a robienie im wody z mózgu i tak wam sie nie uda.

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 15:29 #57

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Radny napisał: Poziom wypowiedzi na tej stronie jest tak niski jak i poziom autorów tego forum. Z mojej wiedzy wynika, że tytuł, który został przyznany kardynałowi nadawany jest przez Radę Miejską, a nie przez jakąś tam komisję. Zasięgnąłem opinii na temat głosowania radnych w tej sprawie w biurze rady i otrzymałem odpowiedż, że radni jednogłośnie zagłosowali za uchwałą w tej sprawie, bez żadnej dyskusji. Zatem skończcie z tą brudną kampanią i zacznijcie pisać o faktach, a nie dyskredytowac poważnych ludzi. Niekompetencja i brak elementarnej wiedzy anonimowych interenautów jest porażająca i przerażająca.




"odbyło sie posiedzenie Komisji Oświaty..." :lol: ty nie wiesz o czym piszesz :lol:

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 15:34 #58

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Radny napisał: Widzę, że żadne argumenty tutaj sie nie liczą i są nieistotne. Swobodne wypowiadanie poglądów to nie oszczerstwa, albo wyssane z palca fakty. Nie zamierzam dalej prowadzić dyskusji na ten temat. Mieszkańcy i tak wiedzą swoje, a robienie im wody z mózgu i tak wam sie nie uda.



...nikt nikogo nie chce przekonywać !a Ty kończysz rozmowę bo nie możesz poprzeć ją konkretnymi argumentami... tak to wygląda...i jakie oszczerstwa? proszę podaj mi link z informacją,że na 1 posiedzeniu w tej sprawie wszyscy radni głosowali za a przyznam się do błędnej wypowiedzi i na forum Cię przeproszę.
REKLAMA

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 15:43 #59

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Jeszcze raz powtarzam głos wstrzymujący na komisji nie jest głosem sprzeciwu. Na sesji rady miejskiej 15 radnych głosowało za przyznaniem tytułu dla kardynała Gulbinowicza. Czy trudno pojąć, że nikt nie był przeciwny? Rada jednogłośnie, bez dyskusji na ten temat to przegłosowała! Ale ty będziesz dalej bił pianę i udowadniał rzeczy w które sam chyba nie wierzysz!!!
REKLAMA

Re: Wniosek o przyznanie Kardynałowi Gulbinowiczowi tytułu Honor 2010/11/07 16:02 #60

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Radny napisał: Poziom wypowiedzi na tej stronie jest tak niski jak i poziom autorów tego forum. Z mojej wiedzy wynika, że tytuł, który został przyznany kardynałowi nadawany jest przez Radę Miejską, a nie przez jakąś tam komisję. Zasięgnąłem opinii na temat głosowania radnych w tej sprawie w biurze rady i otrzymałem odpowiedż, że radni jednogłośnie zagłosowali za uchwałą w tej sprawie, bez żadnej dyskusji. Zatem skończcie z tą brudną kampanią i zacznijcie pisać o faktach, a nie dyskredytowac poważnych ludzi. Niekompetencja i brak elementarnej wiedzy anonimowych interenautów jest porażająca i przerażająca.


W cytowanej na tym forum informacji pisze jak wół że:
- chodzi o Komisję Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Ornecie
- komisja miała zaopiniować wniosek o nadanie tytułu
- komisja była przeciwko - (wstrzymała się od głosu) oprócz pana Fiodorowicza który jako jedyny był "za"
- informacja pochodzi z oficjalnej strony urzędu

Wypadało by także podpisać się z imienia i nazwiska jeśli pan lub pani jest radnym. Rozumiem że wygodniej ukrywać się na forum jako anonim i zarzucać internautom nie pisanie o faktach. Ale czy radnemu wypada działanie z ukrycia ? Wiadomo że niekompetencja i brak elementarnej wiedzy niektórych radnych miejskich jest porażająca i przerażająca. Spokojnie można dopisać jeszcze brak odwagi cywilnej