geodeta - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: geodeta 2011/03/17 11:06 #16

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
... więc tym bardziej, jeżeli doktoryzujesz sie z ekonomi nie zrozumiesz. Nie chodzi o nią a o inne sfery życia codziennego.
A tak nawiasem mówiąc to życzę udanej obrony, może właśnie Orneta potzrebuje takiej osoby jak Ty, żeby soebie poradzic z kryzysem. Jedyny problemem jest to, że ekonomia i samorząd nie idą w parze, a przynajmniej bardzo rzadko.
Pomimo, że jestem BYŁYM to zawsze jak tylko mogę promuje te moje ukochane miasto - bo takie własnie jest.

Re: geodeta 2011/03/17 13:49 #17

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Dobrze BYŁY MIESZKAŃCU, że starasz się promować nasze miasto. Dziękuję za życzenia związane z obroną, jestem pewna, że będzie udana, bo ekonomia jest moją pasją. Myślę, że nawet jeśli jest tak, jak napisałeś, tzn, że Orneta może mnie potrzebować to i tak wiem, że nie znajdę tu zatrudnienia. Wszędzie odprawiają mnie z kwitkiem bo "mam za wysokie kwalifikacje" :( A w pewnej instytucji (nie z sektora prywatnego) usłyszałam wręcz, żebym nawet nie liczyła na zatrudnienie, bo żaden kierownik nie zatrudni lepiej wyszkolonej osoby od siebie. Jeśli ludzie, zajmujący określone stanowiska nie będą podnosić kwalifikacji, Orneta nie podniesie się z zastoju. Niestety Orneta dla mnie pozostaje zaściankiem pełnym układów i poplecznictwa. A pracować za najniższą krajową (zaproponowaną mi w biurze rachunkowym i to bez jakiejś konkretniejszej umowy) jest dla mnie uwłaczające. Myślę, że zdolne osoby bez układów wolą wykorzystywać swój potencjał gdzie indziej.

Re: geodeta 2011/03/17 13:54 #18

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Chcę dodać, że to biuro rachunkowe nie mieści się w Ornecie. Ale blisko. Co obniża realną pensję o koszty dojazdu. Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać.
REKLAMA

Re: geodeta 2011/03/17 13:58 #19

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Masz rację, to, że ludzie obawiają sie o własną pracę uwazam za coś całkowicie norlmalnego, ale za nienorlamne uważam niechęć do osób inwestujących w siebie. Obawa, że ktoś przyjdzie mądrzejszy i lepszy ode mnie jest niestety wciąż wysoka. Zamiast też siestarać doszkalać to niestety niektórzy wolą "jakoś" ciągnąć od miesiaca do miesiąca.
Dlatego życzę Ci znaleźć ciekawą pracę gdziekolwiek by ona była, ale zawsze wspierać cokolwiek miałoby to znaczyć Ornetę. Musimy coś dla niej robić, bo przecież to w niej sie wychowywaliśmy i jesteśmy jej to dłużni.

Re: geodeta 2011/03/17 15:28 #20

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Widze, ze moj post geodezyjny zmienil sie w ocene realnej sytuacji i mozliwosci zatrudnienia osob ambitnych i majacych prawdziwe umiejetnosci w naszej gminie :) czyli ...z przykroscia stwierdzam...na temat braku jakichkolwiek mozliwosci dla osob, ktore szanuja siebie i swoja prace.