POLICJA ZAMYKA OCZY - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: POLICJA ZAMYKA OCZY 2011/09/08 21:21 #16

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Ogół ludzi tak naprawdę nic nie wie o ciężkiej pracy policjanta. Nie każdy ma w rodzinie kogoś w policji albo sąsiada policjanta. Krótko mówiąc korzystamy z uogólnień. Oglądamy w TV, czytamy w gazetach. Dobrym źródłem są policyjne fora. Niestety po lekturze tych ostatnich można mieć mieszane uczucia.

Odp: POLICJA ZAMYKA OCZY 2011/09/09 07:23 #17

  • Boryna
  • Boryna Avatar
  • Gość
Nawiązując do tematu "Policja Zamyka Oczy" i www.ifp.pl w oczach dziennikarzy TVP2 no to chyba mamy tu przykład tego, że Policja nie zamyka oczu. Tak na marginesie to "Amstaff" słynie z wybujałej fantazji i chuligańskiej mowy skierowanej do elementu przestępczego, jednakże nigdy nie słyszałem aby miał prowadzone postępowanie wyjaśniające za przekroczenie uprawnień. Kolejna medialna nagonka na Internetowe Forum Policyjne.

Odp: POLICJA ZAMYKA OCZY 2011/09/09 10:14 #18

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Boryna napisał: Kolejna medialna nagonka na Internetowe Forum Policyjne.


Ciekawe podejście do tematu. Jeśli wszystko co się dzieję nie dobrego w kraju można złożyć na nagonkę medialną to znaczy że nie mamy nic do poprawy, to tylko TV, gazety itp się czepiają. Nie ma afer, korupcji itd. Nie chodzi mi tylko o Policję. Żeby nie media większość afer w Polsce była by pięknie schowana pod dywanem. Dlatego uważam że w Policji jest tak samo. Tam też pracują zwykli ludzie którzy mogą się mylić, mieć gorszy dzień w pracy czy też po prostu praca ich przerosła. Ile w Policji pracuje osób które nigdy się nie powinny tam znaleźć? Może 1%, może 2%. Nie ważne w sumie ile, ważne że potrafią skutecznie zszargać dobre imię. Najgorsze że to często nie szeregowi funkcjonariusze tylko grube ryby. Jak się słyszy ze policjanci pomagali wyłudzać odszkodowania, inni pomagali utrudniać śledztwo, jeszcze inni pomagali legalizować kradzione samochody a gdzieś tam gwałcili kobiety to chyba nie jest dobrze. A panowie generałowie ustawiali przetargi itp. Jestem świadoma że to może są jednostkowe przypadki. Ale trzeba o tym mówić by natychmiast takich ludzi usuwać. Tak będzie dla wszystkich lepiej. Wiadomo że same policyjne służby kontrolne nie są w stanie wyłapywać wszystkich spraw nagannych. Wiadomo że istnieje koleżeńska solidarność co prowadzi do tego by próbować tuszować pewne sprawy. Pamiętam jak kiedyś był program o policjancie który chciał zakończyć patologię na posterunku. Skończyło się tak że go koledzy zgnoili w imię solidarności.
REKLAMA