Rozdawanie darów w Ornecie - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Rozdawanie darów w Ornecie 2009/10/30 09:44 #1

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Mało kto widział w jaki sposób rozdawane są dary w Ornecie. Dary czyli pomoc żywnościowa z zasobów Agencji Rynku Rolnego. W dniu dostarczenie nowej dostawy po punktem wydawania dochodzi do ostrych przepychanek pomiędzy osobami które korzystają z darów. Kłótnie, wyzwiska i przepychanki to normalka w kolejce po dary. Chętnych po darmowe masło, mleko, mleko w proszku, dżemy, sery, makaron, mąkę, cukier jest bardzo dużo. Aby dostać dary trzeba złozyć oświadczenie o dochodach. Nie trzeba zadnych zaświadczeń. Zapisanych rodzin jest ponad 700 z cełej gminy Orneta. Dla wszystkich nie starcza. Stąd nerwowa atmosfera w kolejce po dary. Moim zdaniem powinna być ogólniedostepna lista osób które korzystają z darów. Wiele osób bierze dary na bezszczelnego. Pomimo że pracują lub osiagają inne dochody nic nie stoi na przeskodie korzystać z darów. Lista osób które korzystają z państwowej pomocy być może pomogła by w bardziej racjonalnym rozdziale pomocy dla naprawde najbardiej potrzebujących. Widok obładowanych beneficjentów pakującyh zgrzewke cukru do samochodu jest żenujący.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/10/30 19:24 #2

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
po dary łazą sami nieudacznicy ktoś kto ma choć troche honoru i zdrowe ręce do pracy nie pójdzie po dary

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/10/31 08:49 #3

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Ile darów rozchodzi się po łepkach ? Czy ktoś prowadzi ewidencje ? Przy rozładunku pomagają nieraz dzieci i dostają jakieś produkty. Jak to jest roliczane ?
REKLAMA

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/10/31 12:13 #4

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
hi hi ile osób korzysta z darów a nie powinno ? jeśli podjezdza po dary własnym autem to coś tu coś tu nie tak. Pomoc powinna trafić do naprawde najbiedniejszych rodzin a nie kombinatorów. Słyszałem że produktu z darów można było kupić w niektórych podorneckich sklepach na wsi :evil: to już niezłe przegięcie

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/11/02 18:23 #5

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
do roboty gonić leni a nie rozdawać darmozjadom dary jeśli ktoś korzysta z darów powinien odpracować dla miasta to co dostał za darmo kosić rowy odsnieżać ulice czy pielić klomby pracy jest w brud odrazu by się zmniejszyła kolejka po dary darmozjadów

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/11/03 12:09 #6

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: do roboty gonić leni a nie rozdawać darmozjadom dary jeśli ktoś korzysta z darów powinien odpracować dla miasta to co dostał za darmo kosić rowy odsnieżać ulice czy pielić klomby pracy jest w brud odrazu by się zmniejszyła kolejka po dary darmozjadów

Dokładnie popieram,że nie powinno być nic darmo.Wchodząc do MOPS kiedy jest sporo osób to można odetchnąć "zdrowo".Bieda nie może "produkować" nierobów.Oczywiście nie mówię o życiowo niezaradnych i pokrzywdzonych przez życie.Część społeczeństwa,którym MOPS powinien pomóc naprawdę jest pominięte.Co myślicie o kobiecie o ps."GIGA" ? Należy się pomoc i żebranie na ulicy ? Dla kogo bez przerwy woła o pieniądze na ulicy ?

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/11/04 10:58 #7

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

emerytka napisał: .Co myślicie o kobiecie o ps."GIGA" ? Należy się pomoc i żebranie na ulicy ? Dla kogo bez przerwy woła o pieniądze na ulicy ?


nie ma sensu jej dawać kasy poniewaz wydaje na rozpuszczalnik lub inny klej do wąchania

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/11/28 10:23 #8

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Dary z darów można było kupić w pod orneckich wioskach w sklepie czy te produkty można wprowadzać do sprzedaży ?

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/11/29 15:45 #9

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: Dary z darów można było kupić w pod orneckich wioskach w sklepie czy te produkty można wprowadzać do sprzedaży ?

Jeśli to prawda,że produkty z darów można kupić w wioskach gminnych to należy kupić,wziąć talon fiskalny powiadomić PIH i UG !! W konsekwencji cofnąć koncesję !! To narmalne draństwo,że jedni na forum piszą,że nie ma co do gara włożyć a cwaniacy nabijają kasę z darów.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/11/29 16:09 #10

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

~EMERYTKA~ napisał: Jeśli to prawda,że produkty z darów można kupić w wioskach gminnych to należy kupić,wziąć talon fiskalny powiadomić PIH i UG !! W konsekwencji cofnąć koncesję !! To narmalne draństwo,że jedni na forum piszą,że nie ma co do gara włożyć a cwaniacy nabijają kasę z darów.


też to słyszałam ale tylko słyszałam więc nie będe pisać gdzie to miało niby miejsce a z paragonami na wiejskich sklepikach to też ruletka

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/12/01 09:26 #11

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: po dary łazą sami nieudacznicy ktoś kto ma choć troche honoru i zdrowe ręce do pracy nie pójdzie po dary

wypraszam sobie takie stwierdzenia. Znam rodziny, które mimo wykształcenia, pracy i stałych dochodów, nie są w stanie utrzymać rodziny na najniższym poziomie więc takie generalizowanie nie najlepiej świadczy od autorze. Czasem taka pomoc jest jedyną pomocą jaką rodzina może otrzymać od państwa, a biorąc pod uwagę poziom bezrobocia w gminie nie dziwi mnie, że jest tych ludzi tak dużo.
Stwierdzenie, że nierobów gonić do pracy również nie najlepiej świadczy o autorze tych słów, sama jestem bez pracy juz....hmmm bardzo długo i nie uważam się za nieroba, zwłaszcza, że nie jestem mężczyzną, który może iść na budowę i nosić worki przez 12 h dziennie...ale nie mniej jednak podjęłabym każdą pracę, czy staż, jeżeli coś takiego byłoby dostępne.
Lista ogólnodostępna też nie jest najlepszym pomysłem ponieważ dla wielu osób korzystanie zarówno z pomocy MGOPS jak i z darów jest upokarzające i nie chcą aby sąsiedzi czy rodzina dowiedzieli się, że sobie nie radzą w zaistniałej rzeczywistości. Lepszym pomysłem byłoby sprawdzanie przez pracowników MGOPS faktycznych warunków finansowych, a nie deklarowanych.
Co do GIGI. Dawanie jej jakichkolwiek pieniędzy mija się z celem. Kobieta ta już dawno powinna być umieszczona w ośrodku, który zapewniłby jej opiekę, leczenie i zabezpieczenie. Niestety osoby odpowiedzialne za załatwienie tego nie interesująsię losem chorej osoby błędne przyjmując, że lepiej zapewnić jej jeden ciepły posiłek dziennie niż zadanie sobie trudu znalezienia odpowiedniej jednostki, która zajęłby się kompleksowo problemem.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/12/01 11:40 #12

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: Lista ogólnodostępna też nie jest najlepszym pomysłem ponieważ dla wielu osób korzystanie zarówno z pomocy MGOPS jak i z darów jest upokarzające i nie chcą aby sąsiedzi czy rodzina dowiedzieli się, że sobie nie radzą w zaistniałej rzeczywistości. Lepszym pomysłem byłoby sprawdzanie przez pracowników MGOPS faktycznych warunków finansowych, a nie deklarowanych.


Ogólnodostępna lista osób kozystającyhch z MOPS i darów skutecznie odpędzi osoby które mimo że posiadają lewe dochody pchają łapy po państwową pomoc. Są to bardzo często ludzie bez chonoru bezwzględnie wykozystujące system do nadużyć. Jeśli ktoś uważa ze powinien kozystać z MOPS proszę bardzo ale niech to bedzie publicznie wiadomo, sąsiedzi szybko zweryfikują komu się należy a kto okrada system. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Bedzie mniej osób to i większą dostaną pomoc. A tak jest taka sama sytuacja jak z rentami w polsce. Zdrowy koń który zapieprza na budowie bierze rente chorobową bo sobie załatwił. Taka sytuacja prowadzi polske i ornetę do nikąd. Wszyscy na tym tracimy

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/12/04 08:34 #13

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

MOPS napisał:

Gość napisał: Lista ogólnodostępna też nie jest najlepszym pomysłem ponieważ dla wielu osób korzystanie zarówno z pomocy MGOPS jak i z darów jest upokarzające i nie chcą aby sąsiedzi czy rodzina dowiedzieli się, że sobie nie radzą w zaistniałej rzeczywistości. Lepszym pomysłem byłoby sprawdzanie przez pracowników MGOPS faktycznych warunków finansowych, a nie deklarowanych.


Ogólnodostępna lista osób kozystającyhch z MOPS i darów skutecznie odpędzi osoby które mimo że posiadają lewe dochody pchają łapy po państwową pomoc. Są to bardzo często ludzie bez chonoru bezwzględnie wykozystujące system do nadużyć. Jeśli ktoś uważa ze powinien kozystać z MOPS proszę bardzo ale niech to bedzie publicznie wiadomo, sąsiedzi szybko zweryfikują komu się należy a kto okrada system. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Bedzie mniej osób to i większą dostaną pomoc. A tak jest taka sama sytuacja jak z rentami w polsce. Zdrowy koń który zapieprza na budowie bierze rente chorobową bo sobie załatwił. Taka sytuacja prowadzi polske i ornetę do nikąd. Wszyscy na tym tracimy
Po 1/ "honor" pisze się przez "h" ,po 2/ " wykorzystać" przez "rz".Pracownicy MOPS wydaje dary bez uprzedniego sprawdzenia dochodów.Ubiegając się o dotacje mieszk.należy dostarczyć kilka zaświadczeń i przeprowadza się wywiad środowiskowy z opisem całego majątku ,aby uzyskać 11.08 gr.m-e !Wzajemnie mieszkańcy mogliby sobie pomóc poprzez MOPS ,ale tam osoby pracujące nie są tym zainteresowane.Jeśli nie mają transportu to powinni zanotować adres osoby mającej sprzęt do oddania.Typowi urzędasy !
REKLAMA

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/12/08 20:12 #14

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
rozdawanie darów to taka sama patologia jak ci co biorą dary nikt tego nie rozlicza
REKLAMA

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2009/12/09 10:19 #15

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

ewa napisał:

~EMERYTKA~ napisał: Jeśli to prawda,że produkty z darów można kupić w wioskach gminnych to należy kupić,wziąć talon fiskalny powiadomić PIH i UG !! W konsekwencji cofnąć koncesję !! To narmalne draństwo,że jedni na forum piszą,że nie ma co do gara włożyć a cwaniacy nabijają kasę z darów.


też to słyszałam ale tylko słyszałam więc nie będe pisać gdzie to miało niby miejsce a z paragonami na wiejskich sklepikach to też ruletka
Niestety słuchać nie mogę,bo mam jedną krótszą nogę. Zrozumieć rozdawanie to tak jak przystąpić do inwestycji bez posiadanych talentów (....) .recykling,utylizacja,hazard czy ruletka to są terminy ,ale czy zasługują na miano bohaterów...? Rozdawanie......... nazw np. miejsc spotkań. Ona i on byli ku sobie. Forma i treść na tym ekranie.