Rozbudowa 513 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Rozbudowa 513 2013/02/15 14:54 #1

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Kolejna inwestycja drogowa na Warmii i Mazurach nabiera realnego kształtu. 14 lutego w Ornecie podpisano oficjalnie umowę na rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej 513 na trasie Orneta – Lidzbark Warmiński.
Przebudowa dróg wojewódzkich to jedno z kluczowych zadań na najbliższe lata według władz województwa. Tym bardziej cieszy podpisana wczoraj w Ornecie umowa na rozbudowę kolejnego, blisko 37 kilometrowego docinka na trasie Orneta-Lidzbark. Nowa nawierzchnia, chodniki i zatoczki autobusowe w miejscowościach, kanalizacja deszczowa czy ścieżki rowerowe to spełnienie marzeń lokalnych władz, mieszkańców, przedsiębiorców i turystów. Po wielu latach przygotowań już niebawem rozpocznie się warta blisko 107 mln. złotych inwestycja na którą czekali wszyscy. Gwarantuje to podpisana wczoraj w Ornecie umowa na jej wykonanie, gdzie spotkali się przedstawiciele władz województwa i regionu, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy robót - firmy Skanska.
Dobre drogi to nie tylko szansa na rozwój regionu, ale również bezpieczeństwo i wygoda ich użytkowników. A na tą liczyć możemy już pod koniec roku 2014, kiedy to planowo odcinek zostanie oddany do użytku.
Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków województwa warmińsko – mazurskiego


Drogę zmodernizuje firma Skanska

nasza-orneta.pl/samorzad/sekcje/powiat/1708-skanska-rozbuduje-droge-wojewodzka-miedzy-orneta-i-lidzbarkiem-warminskim.html


Załączniki:

Rozbudowa 513 2013/02/15 19:02 #2

  • św. Wojciech
  • św. Wojciech Avatar
  • Gość
Na cmentarzu w Pasłęku już leżą powalone drzewa. Dojazd do Gdańska ( z Białegostoku) autobusem łatwiejszy będzie przez Młynary. Cysterny z serwatką i maślanką popłyną szerszym strumieniem. W Ornecie zostanie tylko bita śmietana z truskawkami.

Rozbudowa 513 2013/03/07 17:59 #3

  • Przemek G.
  • Przemek G. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
To wspaniale, że droga będzie wyremontowana, ale czy nikomu nie przeszkadza jakim kosztem? Orneta w ciągu 3 dni przemieniła się w pustynię. Jak można było wyciąć tyle drzew w centrum miasta (ul. Olsztyńska, Wodna, Kopernika, 1-go Maja....)? Jestem w szoku.
REKLAMA

Rozbudowa 513 2013/03/07 18:14 #4

  • Lukasz Michalkiewicz
  • Lukasz Michalkiewicz Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 2
Drogę modernizuje się raz na kilkadziesiąt lat i tutaj niestety podjęto absurdalne decyzje prowadzenia ruchu przez centrum. Po obniżeniu niwelety pod wiaduktem codziennie będzie jeździło 1-go maja bardzo dużo TIR-ów....z resztą to nie jedyna absurdalna sprawa związana z tą inwestycją bądź co bądź potrzebną ale za kilka złotych więcej można było puścić ruch bokiem omijając centrum a wprowadzając go z ul .olsztyńskiej w Dworcową ( wtedy bym się wreszcie doczekał nowego asfaltu bo tak to koło można urwać)

Rozbudowa 513 2013/03/07 18:52 #5

  • Przemek G.
  • Przemek G. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie wnikam w to, czy powinno się zrobić objazd, czy nie. Prawdopodobnie komuś zabrakło kasy i wyobraźni. Interesuje mnie, czy niezbędne było wycięcie tych wszystkich drzew. Ulica Wodna wygląda od dzisiaj, jakby huragan w nią uderzył...Koszmar.

Rozbudowa 513 2013/03/07 20:16 #6

  • ania
  • ania Avatar
  • Gość
...a tu jak zwykle, wszystko źle, nie ma drogi - źle, będzie, to szkoda drzew. Albo mi na uszy padło, albo nie wiem nic o planach, o których piszecie, na spotkaniu w urzędzie dla mieszkańców były inne informacje podawane. Przecież to nie jest jedna przebudowa....

Rozbudowa 513 2013/03/07 20:33 #7

  • Przemek G.
  • Przemek G. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Bardzo się cieszę z remontu, ale widziałaś TE ulice??????????

Rozbudowa 513 2013/03/08 09:45 #8

  • ania
  • ania Avatar
  • Gość
widziałam Przemku, widziałam, nie bardzo rozumiem Twoje znaki zapytania i szukam sarkazmu

Rozbudowa 513 2013/03/08 09:48 #9

  • Przemek G.
  • Przemek G. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
To były znaki smutku, niezrozumienia i oburzenia :)

Rozbudowa 513 2013/03/08 14:53 #10

  • Ja
  • Ja Avatar
  • Gość
Ale fakt ze w następnych wyborach powiniście to wygarnąć osobie która będzie stawała do walki o stołek Burmistrza !!!!!!!

Rozbudowa 513 2013/03/08 16:54 #11

  • Lukasz Michalkiewicz
  • Lukasz Michalkiewicz Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 2
tylko czy obecnie panujący burmistrz jest tego winien? moim zdaniem jeśli tak to w niewielkim stopniu. Szkoda, że nie udało się puścić ruchu jedyna słuszną alternatywą czyli Olsztynska, Inwalidy, kolo PZZ i albo Dworcowa albo za torami.
Załączniki:

Rozbudowa 513 2013/03/08 17:20 #12

  • Ja
  • Ja Avatar
  • Gość
Nie miałem na myśli obecnego Burmistrza !!!!!!!

Rozbudowa 513 2013/03/08 17:25 #13

  • anty ania
  • anty ania Avatar
  • Gość
Łukasz zaplanował z sensem. No i byłoby wygodnie dojechać do strefy ekonomicznej. A Ania to chyba ze świty...
REKLAMA

Rozbudowa 513 2013/03/08 19:22 #14

  • ania
  • ania Avatar
  • Gość
co zaplanował Łukasz? i do jakiej strefy :cheer:
jasne, bezrobotna ze świty, :cheer:
obiektywnym nie można być, bo szufladkują,
REKLAMA

Rozbudowa 513 2013/03/09 13:51 #15

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
tak zniszczyć miejski drzewostan :unsure: ta władza ornecka jest mądra inaczej