Tomasz w NIE - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Tomasz w NIE 2012/06/29 13:14 #1

  • karolek
  • karolek Avatar Autor
  • Gość
Nie ładnie ferować wyroków bez sądu. Chyba nie wierzycie w to co pokazali w tv. TVN szuka taniej sensacji. Dlaczego nie zainteresują się księdzem Tomaszem i jego studentkami.

Odp: Tomasz w NIE 2012/06/30 22:11 #2

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

karolek napisał: Nie ładnie ferować wyroków bez sądu. Chyba nie wierzycie w to co pokazali w tv. TVN szuka taniej sensacji. Dlaczego nie zainteresują się księdzem Tomaszem i jego studentkami.


Co mają studentki ( raczej osoby pełnoletnie ) do dziewczynek ? Dla mnie wiarygodność tygodnika NIE jest taka sama jak TVN czyli znikoma. No i NIE to jak by nie patrzeć gazeta o wyraźnie antyklerykalnym charakterze.
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/01 10:51 #3

  • ziomek
  • ziomek Avatar Autor
  • Gość
Bażyny mają szczęście do przebojowych kapłanów. Co jeden to lepszy aparat.
REKLAMA

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/01 15:40 #4

  • bażyny górą
  • bażyny górą Avatar Autor
  • Gość

ziomek napisał: Bażyny mają szczęście do przebojowych kapłanów. Co jeden to lepszy aparat.


Sam jesteś aparat wieśniaku. Tomasz jest boski.

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/04 09:10 #5

  • daria
  • daria Avatar Autor
  • Gość

ziomek napisał: Bażyny mają szczęście do przebojowych kapłanów. Co jeden to lepszy aparat.


Bażyńska elyta :lol:

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/04 14:30 #6

  • szok
  • szok Avatar Autor
  • Gość
Wierni tolerowali księdza Jarosława tyle lat mimo że jego "działalność" była ogólnie znana.

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/06 00:08 #7

  • katolik
  • katolik Avatar Autor
  • Gość
Zarówno gazeta NIE oraz stacja TVN zostały założone przez speców od czarnej propagandy za komuny, więc dla zasady nie należy im ufać. Nawet jeśli w ich artykułach czy reportażach są elementy prawdy, to na pewno większość to manipulacja dla osiągnięcia celu. Dajmy sobie spokój z komentowaniem zachowań jednego czy drugiego księdza. Nikt z nas nie był materacem ks. Tomka, więc bezczelnością jest rozgłaszanie oszczerstw. Nikt też nie był świadkiem rozmów ks. Jarka z dziećmi, więc też nie mamy pewności, czy to nie były zachowanie dwuznaczne albo głupie żarty źle odebrane. Zresztą po tych incydentach na początku przez 12 lat było cicho i nikt się nie skarżył, więc nie ma po co wracać do tematu. A jeśli wiemy, że jakiś ksiądz ma słabość typu problem z zachowaniem celibatu, uzależnienie od alkoholu, zachłyśnięcie się kasą itp. to powinniśmy przede wszystkim zacząć modlić się, aby umiał walczyć z tą słabością, a jeśli chcemy napominać, to w 4 oczy, a nie gdzieś na forach. Mamy prawo wymagać od księży, aby dawali nam dobry przykład, ale to nie znaczy, że gdy popełnią grzech, to mamy nagle skreślać człowieka i nie zauważać tego, co zrobili dla nas dobrego. Zacznijmy wierzyć w Boga, a nie w księży.

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/06 06:02 #8

  • popieram
  • popieram Avatar Autor
  • Gość
W Kurii też tak uważają. Najlepiej udawać że nic się nie stało. Czarna mafia jest bezkarna.

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/06 10:37 #9

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

katolik napisał: Nikt też nie był świadkiem rozmów ks. Jarka z dziećmi, więc też nie mamy pewności, czy to nie były zachowanie dwuznaczne albo głupie żarty źle odebrane. Zresztą po tych incydentach na początku przez 12 lat było cicho i nikt się nie skarżył, więc nie ma po co wracać do tematu.


Nikt raczej nie chciał by uzyskać pewności w tym temacie poprzez eksperyment na swoim dziecku. Dlatego inaczej całą sytuację widzą osoby postronne a inaczej te których ewentualne żarty źle odebrane dotyczyły bezpośrednio.
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/11 15:40 #10

  • tomasz
  • tomasz Avatar Autor
  • Gość
I zszedł Pan na ziemię i rzekł do swych kapłanów:
Czyż nie powiedziałem do was: Paście owce moje, a nie dojcie???

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/21 10:01 #11

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
no właśnie ;)

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/29 17:51 #12

  • ojciec
  • ojciec Avatar Autor
  • Gość
Celibat jest źródłem problemów i dla parafian i dla proboszcza. Ostatnia sprawa z Poznania:
natemat.pl/25155,ksieza-ojcowie-w-newswe...y-ktorzy-maja-dzieci

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/29 21:05 #13

  • batman
  • batman Avatar Autor
  • Gość
Najgorsze w batmanach jest olewanie siedmiu grzechów głównych czyli:
1. pycha
2. chciwość
3. nieczystość
4. zazdrość
5. nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
6. gniew
7. lenistwo
REKLAMA

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/30 07:26 #14

  • synek
  • synek Avatar Autor
  • Gość
Zostanę księdzem jak mój tata.
REKLAMA

Odp: Tomasz w NIE 2012/07/30 08:12 #15

  • celibat
  • celibat Avatar Autor
  • Gość

ojciec napisał: Celibat jest źródłem problemów i dla parafian i dla proboszcza. Ostatnia sprawa z Poznania:
natemat.pl/25155,ksieza-ojcowie-w-newswe...y-ktorzy-maja-dzieci


Celibat istnieje jedynie ze względów finansowych. Żeby dzieci nie miały prawa do majątku po ojcu, żeby ksiądz wzbogacał jedynie Kościół. Dzieci może "ubogacać" duchowo, ale od ich utrzymania są matka i społeczeństwo.