Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę - Strona 25 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 05:50 #361

  • busek
  • busek Avatar Autor
  • Gość
No i wszystko dobrze się skończyło.Grzesiek kończ palenie i do roboty-szukaj następnej afery.
gratuluję Panie Burmistrzu! I też do roboty!

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 07:51 #362

  • Poziom?
  • Poziom? Avatar Autor
  • Gość
Nie rozumiem jednego, jak p. Radzicki może sugerować że tylko 371 osób nie dało się zastraszyć burmistrzowi. Może z tego tysiąca podpisów część osób w międzyczasie przejrzała na oczy i zobaczyła KTO chce obalić obecnie rządzących (czytaj ci, którzy już rządzili i nie zrobili wystarczająco dużo dla gminy by wygrać drugi raz)?

Niska frekwencja to też głos, nie musiałem specjalnie przyjeżdżać do Ornety, żeby wesprzeć burmistrza, więc nie przyjechałem.

Gratulacje natomiast należą się organizatorom tego cyrku: zrobili ładną szopkę, pokazali jak wierny mają elektorat, że potrafią omamić ludzi, ale tylko na tyle by złożyli podpis jak się do nich pójdzie no i wydali trochę nieswojej kasy na komisje wyborcze. Patrząc na to mam wrażenie, że podpisy zbierali metodą 'na wnuczka':
"Babcia podpisze to będzie lepiej".

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:12 #363

  • ważniak
  • ważniak Avatar Autor
  • Gość
Ornecianie mają w dupie demokracje. Gdzie ci zwolennicy pana Popiela? Wstyd i hańba że ludzie boja się zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Rozumiem że Orneta to małe miasto i każdy boi się konsekwencji. ale na Boga nie dajmy się terroryzować grupie nauczycieli.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:20 #364

  • ania
  • ania Avatar Autor
  • Gość
Stało się to, co było do przewidzenia. Teraz czekam na podsumowanie kosztów i chętnie podyskutuję z pieniaczami zarzucającymi mi przekłamania. Ciekawe, czy będa aktywni wobec takiego obrotu sprawy. Z drugiej strony pomysły pana R komentujące wyniki referendum... Ciekawe, kto mu to wymyślił. Proponuję zorganizowanie się i wymuszenie pokrycia kosztów przez grupę referendalną.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:24 #365

  • ania
  • ania Avatar Autor
  • Gość

ważniak napisał: Ornecianie mają w dupie demokracje. Gdzie ci zwolennicy pana Popiela? Wstyd i hańba że ludzie boja się zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Rozumiem że Orneta to małe miasto i każdy boi się konsekwencji. ale na Boga nie dajmy się terroryzować grupie nauczycieli.


Moje prawo do demokracji jest moim prawem, i nie mam go w dupie. Zwolennicy burmistrza zrobili tak, jak uważali za stosowne- nie poszli do referendum -MATEMATYKA, i to było zgodne z sumieniem. O jakich konsekwencjach mówisz???????????? Przecież głosowanie jest tajne, kto chciał, ten głosował, nie odwracajcie kota ogonem, tej porażki nie da się zamienić na skces I nie wzywaj imienia...

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:24 #366

  • popieram IRKA
  • popieram IRKA Avatar Autor
  • Gość
Cała Orneta popiera nauczycieli oprócz kilku pieniaczy. Mnie nie przeszkadzają alkoholowe balangi. Wystarczy że dobrze rządzą miastem które rozkwita z dnia na dzień. A Radzicki niech przestanie mącić i sypać piasek w tryby jeśli mu zależy na Ornecie.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:27 #367

  • wyniki
  • wyniki Avatar Autor
  • Gość
Niech ktoś poda wyniki. Ile osób było za tym by Burmistrz pozostał? Każdego kto poszedł na głosowanie można podejrzewać że głosował ze odwołaniem całej kliki. Założę się że odpowiedni ludzie monitorowali kto wchodził głosować.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:34 #368

  • 3 x TAK
  • 3 x TAK Avatar Autor
  • Gość
Obudzimy się z ręką w nocniku jak powstanie spalarnia śmieci. Może mieszkańcy przejrzą na oczy. Niestety będzie już za późno na odwołanie Popiela.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 08:40 #369

  • wyniki
  • wyniki Avatar Autor
  • Gość
Zagłosowało – 460. Za odwołaniem burmistrza opowiedziało się 371 mieszkańców. Za odwołaniem Rady Miejskiej – 379. Zdecydowana większość wyborców była za odwołaniem kliki.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 09:04 #370

  • aron
  • aron Avatar Autor
  • Gość
Głupie przepisy dotyczące frekwencji niszczą demokracje. Gdyby ich nie było wszyscy by poszli i wtedy by się okazało jak jest na prawdę. Nie chce mi się wierzyć że ludzie popierają hucpę nauczycieli.

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 09:40 #371

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

3 x TAK napisał: Obudzimy się z ręką w nocniku jak powstanie spalarnia śmieci. Może mieszkańcy przejrzą na oczy. Niestety będzie już za późno na odwołanie Popiela.

A co ma spalarnia do referendum? Sprawa spalarni jest w SKO, więc co referendum miało zmienić w tej sprawie?

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 10:28 #372

  • Andrzej Nowak
  • Andrzej Nowak Avatar Autor
  • Gość

wyniki napisał: Zagłosowało – 460. Za odwołaniem burmistrza opowiedziało się 371 mieszkańców. Za odwołaniem Rady Miejskiej – 379. Zdecydowana większość wyborców była za odwołaniem kliki.


Sprawa jest oczywista..........każdy z Nas mógł uczestniczyć w głosowaniu..............ale nie wszyscy skorzystali z tego prawa.............Wynik jest jednak bardzo wymowny i jednoznaczny...Nie uczestniczący w głosowaniu nie mają głosu. Gdyby nie wprowadzono zmian w ustawie z uwagi na pewną sytuację w Warszawie.......to był by już koniec tej całej zaistniałej sytuacji która doprowadziła do referendum.
Z wielkim niepokojem przyjmuje tę całą sprawę...........Chciał bym mieć pewność że mieszkańcy nie obudzą się z ręką w "nocniku" a raczej w oparach spalarni !!!

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 14:06 #373

  • qurka
  • qurka Avatar Autor
  • Gość
Popiela poparło niecałe 100 osób!!!! świetny wynik. Te 100 osób to chyba pracownicy UM i gminnych spółek.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 14:07 #374

  • ula
  • ula Avatar Autor
  • Gość
Nie jestem zadowolona z tego burmistrza ale na referendum nie poszłam. Coś zaczął, jedne dobre, inne złe,ale ocenić trzeba za całośc a nie przerywać w pół zdania ;) A poza tym ciekawe, że więcej osób podpisała osię pod wnioskiem o referencum nić wzięło w nim udział.
REKLAMA

Referendum odwołać Burmistrza i całą Radę 2013/09/30 16:20 #375

  • tv
  • tv Avatar Autor
  • Gość

wyniki napisał: Założę się że odpowiedni ludzie monitorowali kto wchodził głosować.


Widziałem urzędową TV pod lokalem wyborczym. Być może to przypadek.