czworonogi w Ornecie

9 lata 1 tydzień temu #123 przez Anonymous
czworonogi w Ornecie was created by Anonymous
Jestem miłośniczką zwierząt , ale chciała bym podyskutować z właścicielami piesków.Zachęcam również tych co piesków nie mają a muszą się "ślizgać" po odchodach.Czytałam apel burmistrza do posiadaczy czworonogów.Jak to w Ornecie ! Zalecenia owszem ! Piesek nie umie czytać a właściciela to nie obowiązuje.Z dnia na dzień piesków przybywa,ale żaden właściciel po nim nie sprząta.Rejon Zaułek Klasztorny i Browarna jest tak "zaminowany" ,że strach śmieci wynieść.Czy w Ornecie obowiązuje podatek od pieska ?
8 lata 11 miesiąc temu #194 przez goya
Replied by goya on topic czworonogi w Ornecie
W Olsztynie problem ten został chociaż częściowo rozwiązany poprzez utworzenie między blokami tzw. wybiegów dla psów, gdzie spokojnie można wyprowadzić psa aby załatwił swoje potrzeby lub po prostu pobiegał. Sama mam dwa psy i, o ile mam gdzie wyprowadzić na "siusiu" (mam swój maleńki ogródek), o tyle wyjście na dłuższy spacer w centrum miasta jest niemożliwe. Może takie wybiegi powinny pojawić się w naszym mieście?
8 lata 4 miesiąc temu #1393 przez Anonymous
Replied by Anonymous on topic czworonogi w Ornecie
Witam,w Ornecie obowiązuje roczna opłata za psa,która wynosi 30 złotych.Najpierw należy psa zarejestrować,a po kilku dniach wnieść opłatę.Co ciekawe,płacimy za jednego psiaka,nawet jeżeli posiadamy ich więcej.Czytałam w necie,że z opłaty są zwolnieni płatnicy KRUS ,gdyż ich psy są traktowane jako zwierzęta gospodarskie.Pozdrawiam:)
8 lata 4 miesiąc temu #1405 przez Anonymous
Witam,w tym tygodniu rejestrowałam psa i okazało się,że opłata roczna wynosi 15 złotych.Należność została podwyższona z 13 złotych,gdyż termin jej wniesienia minął 30 czerwca.Poza tym od ręki otrzymuje się numer do zawieszenia na obroży.Sprawa jest załatwiana szybko i w sumie niedrogo:)
7 lata 9 miesiąc temu #5832 przez Anonymous

Gość napisał:

Gość napisał: Zastanawiam się nad głębszym sensem tematu : czworonogi.......!!!! W herbie Ornety , jest coś co nazywane jest smokiem.....? też ma cztery nogi i ogon. Szczekanie tego potwora zilustrowane jest czerwonym kolorem oraz kierunek..... w stronę ogona !!! tym którzy dają znać o swoim istnieniu , być może bez wiary w sens. Rozdwojone zakończenie ogona symbolizuje rzeczywistość. Wzajemne relacje hipotez. Posiadanie psa który nie stracił jednej z kończyn uznać należy za symbol podobny lub równy herbowi. Właściciel kota ma większy problem z środowiskiem gdzie nie wolno w naturalny sposób rozmnażać się , polować lub demonstrować pozycję wśród czworonogów orneckich. Zostaje ewentualność taka , iż symbolem mniej kontrowersyjnym będzie spacer z pawiem, pawianem.

płyn fizjologiczny + klon ....... 3UNFC

W Ornecie taki wybieg to plac p.garażami przy ul.Browarnej.Plac "zaminowany" na każdym cm2.Właściciele psów nie mają zamiaru się przejść na spacer lecz aby się pies załatwił.Co na to straż miejska.? :evil:
6 lata 4 miesiąc temu #9542 przez pupil
Replied by pupil on topic czworonogi w Ornecie
Straż Miejska jeździ beztrosko. Nie ma komu się zająć sprawą psich kup. Nawet pod ratuszem można wdepnąć w gów... Nie ma komu zorganizować akcji "pupil" Tylko ostre karanie właścicieli coś może zmienić. W innym przypadku Orneta zamieni się w chlew.
6 lata 4 miesiąc temu #9544 przez Paul
Replied by Paul on topic czworonogi w Ornecie
Myślę, że karanie nic nie pomoże, sam męczę się z sąsiadem, który ignoruje wszystkie prośby o sprzątanie po swoim psie. Dostał już nawet mandat i dalej to samo. Z psami był zawsze problem i to się nie zmieni - ponieważ ludzie się nie zmieniają ;)
Czas generowania strony: 0.113 s.