faktura w miejsce paragonu - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

faktura w miejsce paragonu 2011/01/25 19:38 #1

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Często do celów udokumentowania zakupów dla dzieci w zakresie tak zwanej wyprawki szkolnej potrzebujemy faktury. Mając paragon sklep musi nam wystawić fakturę. Tu zaczyna się problem bowiem sklepy odmawiają na m tego prawa lub ograniczają czas do 2 tygodni lub końca miesiąca. Słyszałem że to nielegalne i sklep musi wystawić fakture w ciągu miesiąca. Jak jest w rzeczywistości ?

Re: faktura w miejsce paragonu 2011/01/26 16:58 #2

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

antyradny napisał: Często do celów udokumentowania zakupów dla dzieci w zakresie tak zwanej wyprawki szkolnej potrzebujemy faktury. Mając paragon sklep musi nam wystawić fakturę. Tu zaczyna się problem bowiem sklepy odmawiają na m tego prawa lub ograniczają czas do 2 tygodni lub końca miesiąca. Słyszałem że to nielegalne i sklep musi wystawić fakture w ciągu miesiąca. Jak jest w rzeczywistości ?


Termin 2 tygodnie to wymysł nierzetelnych sprzedawców. Mamy prawo żądać faktury w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu po okazaniu paragonu. Wynika to jasno z ustawy o podatku od towarów i usług oraz przepisami ordynacji podatkowej.

więcej na
www.podatki.biz/artykuly/4_12925.htm

źródło
Ustawa z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 5 kwietnia 2004 r. Nr 54, poz. 535 ze zm.)
Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. ? Ordynacja Podatkowa (t.j. Dz. U. z 14 stycznia 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.)
  • Strona:
  • 1