W Mingajnach mają INTERNET - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/09 16:06 #16

  • Ubawiony
  • Ubawiony Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:
Nikt nie narzeka oprócz nieudaczników życiowych którzy zazdroszczą Ferencowi sukcesów w społecznej służbie dla mieszkańców. Wybudował wiatę koło plebani.

No właśnie - dlaczego radny zatroszczył się o wiatę akurat koło plebanii, skoro o 13.38 anonim przekonywał, że ksiądz nie podlega gminie i nie ma nic do samorządu. Widzę, że teoria spiskowa o działaniach zmierzających do likwidacji świetlicy, z wykorzystaniem do tego celu księdza i plebanii, nie jest pozbawiona logicznych podstaw.

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/09 17:13 #17

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Ubawiony napisał:

Anonim napisał:
Nikt nie narzeka oprócz nieudaczników życiowych którzy zazdroszczą Ferencowi sukcesów w społecznej służbie dla mieszkańców. Wybudował wiatę koło plebani.

No właśnie - dlaczego radny zatroszczył się o wiatę akurat koło plebanii, skoro o 13.38 anonim przekonywał, że ksiądz nie podlega gminie i nie ma nic do samorządu. Widzę, że teoria spiskowa o działaniach zmierzających do likwidacji świetlicy, z wykorzystaniem do tego celu księdza i plebanii, nie jest pozbawiona logicznych podstaw.

Jaka teoria spiskowa. To są fakty. Świetlica (jako lokacja) jest przeznaczona do sprzedaży razem z remizą. Trwają poszukiwania nowego lokum na świetlicę. Radny planuje jako docelowe miejsce szkołę podstawową, a ta z kolei ma zostać w najlepszym razie przekazana dla stowarzyszenia. Świetlica wzorem Dąbrówki także. Co z tego wyjdzie? Jedni mówią że dyrektorka szkoły zgodziła się na przeniesienie, inni że na razie nie. Stare porzekadło mówi że jak nie wiadomo o co chodzi....... to chodzi o nowe inwestycje.

Zapomniałam dodać. Wiata została postawiona koło plebani ale już na gruncie gminnym. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że Rada Miejska uchwałą Nr IX/63/11 z dnia 29 czerwca 2011 r przejęła nieodpłatnie od Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Św. Mikołaja w Bażynach działkę oznaczoną numerem ewidencyjnym 137/1 o powierzchni 0,1200 ha, położoną w obrębie Bażyny, gm. Orneta, dla której urządzona jest Księga Wieczysta nr OL1/00025060/9. Na tej działce ma stanąć nowa remiza.

link do uchwały orneta-umig.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=221858

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/09 19:00 #18

  • ciekawe
  • ciekawe Avatar Autor
  • Gość

ewa napisał: Jaka teoria spiskowa. To są fakty. Świetlica (jako lokacja) jest przeznaczona do sprzedaży razem z remizą. Trwają poszukiwania nowego lokum na świetlicę. Radny planuje jako docelowe miejsce szkołę podstawową, a ta z kolei ma zostać w najlepszym razie przekazana dla stowarzyszenia. Świetlica wzorem Dąbrówki także. Co z tego wyjdzie? Jedni mówią że dyrektorka szkoły zgodziła się na przeniesienie, inni że na razie nie. Stare porzekadło mówi że jak nie wiadomo o co chodzi....... to chodzi o nowe inwestycje.

Zapomniałam dodać. Wiata została postawiona koło plebani ale już na gruncie gminnym. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że Rada Miejska uchwałą Nr IX/63/11 z dnia 29 czerwca 2011 r przejęła nieodpłatnie od Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Św. Mikołaja w Bażynach działkę oznaczoną numerem ewidencyjnym 137/1 o powierzchni 0,1200 ha, położoną w obrębie Bażyny, gm. Orneta, dla której urządzona jest Księga Wieczysta nr OL1/00025060/9. Na tej działce ma stanąć nowa remiza.

link do uchwały orneta-umig.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=221858


Jakim cudem proboszcz może rozporządzać nie swoją własnością.
REKLAMA

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/09 19:27 #19

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

ciekawe napisał:

ewa napisał: Jaka teoria spiskowa. To są fakty. Świetlica (jako lokacja) jest przeznaczona do sprzedaży razem z remizą. Trwają poszukiwania nowego lokum na świetlicę. Radny planuje jako docelowe miejsce szkołę podstawową, a ta z kolei ma zostać w najlepszym razie przekazana dla stowarzyszenia. Świetlica wzorem Dąbrówki także. Co z tego wyjdzie? Jedni mówią że dyrektorka szkoły zgodziła się na przeniesienie, inni że na razie nie. Stare porzekadło mówi że jak nie wiadomo o co chodzi....... to chodzi o nowe inwestycje.

Zapomniałam dodać. Wiata została postawiona koło plebani ale już na gruncie gminnym. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że Rada Miejska uchwałą Nr IX/63/11 z dnia 29 czerwca 2011 r przejęła nieodpłatnie od Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Św. Mikołaja w Bażynach działkę oznaczoną numerem ewidencyjnym 137/1 o powierzchni 0,1200 ha, położoną w obrębie Bażyny, gm. Orneta, dla której urządzona jest Księga Wieczysta nr OL1/00025060/9. Na tej działce ma stanąć nowa remiza.

link do uchwały orneta-umig.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=221858


Jakim cudem proboszcz może rozporządzać nie swoją własnością.

Nie znam szczegółów ;) Myślę że to nie proboszcz tylko kuria.

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/09 21:16 #20

  • ala ma kota
  • ala ma kota Avatar Autor
  • Gość
Nie rozumiem jednego. Świetlica w Mingajnach działa w innej gminie? Są równi i równiejsi.

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/09 21:33 #21

  • Ubawiony
  • Ubawiony Avatar Autor
  • Gość

ewa napisał:

ciekawe napisał:

ewa napisał: Jaka teoria spiskowa. To są fakty. Świetlica (jako lokacja) jest przeznaczona do sprzedaży razem z remizą. Trwają poszukiwania nowego lokum na świetlicę. Radny planuje jako docelowe miejsce szkołę podstawową, a ta z kolei ma zostać w najlepszym razie przekazana dla stowarzyszenia. Świetlica wzorem Dąbrówki także. Co z tego wyjdzie? Jedni mówią że dyrektorka szkoły zgodziła się na przeniesienie, inni że na razie nie. Stare porzekadło mówi że jak nie wiadomo o co chodzi....... to chodzi o nowe inwestycje.

Zapomniałam dodać. Wiata została postawiona koło plebani ale już na gruncie gminnym. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, że Rada Miejska uchwałą Nr IX/63/11 z dnia 29 czerwca 2011 r przejęła nieodpłatnie od Parafii Rzymskokatolickiej P.W. Św. Mikołaja w Bażynach działkę oznaczoną numerem ewidencyjnym 137/1 o powierzchni 0,1200 ha, położoną w obrębie Bażyny, gm. Orneta, dla której urządzona jest Księga Wieczysta nr OL1/00025060/9. Na tej działce ma stanąć nowa remiza.

link do uchwały orneta-umig.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=221858


Jakim cudem proboszcz może rozporządzać nie swoją własnością.

Nie znam szczegółów ;) Myślę że to nie proboszcz tylko kuria.
Nie sądzę, by kuria mogła podjąć jakąkolwiek decyzję w tej sprawie bez pisemnego wniosku proboszcza. Myślę, że kulisy tej sprawy są do wyjaśnienia. Potrzebne byłoby tylko pismo do kurii, wyrażające wątpliwości co do trafności takiego posunięcia. Nie wiem jednak jak by zostało odebrane w kurii takie pismo, gdyby było pisane przez internautów jako od osób fizycznych. Może lepiej byłoby gdyby z takim pismem zwróciła się oficjalnie np. Rada Sołecka, Rada Parafialna lub administracja forum?

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/24 07:30 #22

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

ala ma kota napisał: Nie rozumiem jednego. Świetlica w Mingajnach działa w innej gminie? Są równi i równiejsi.


Kwestia lepszej komunikacji na linii rząd - społeczeństwo. W Mingajnach nikt nie planuje sprzedaży wiejskiego majątku.

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/24 12:36 #23

  • Smiechu warte.
  • Smiechu warte. Avatar Autor
  • Gość
Co by nie zrobić zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie miał cos przeciwko. Orneciaki debeściaki
A bażyny prędzej czy później internet będą miały

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/24 12:54 #24

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

Smiechu warte. napisał: Co by nie zrobić zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie miał cos przeciwko. Orneciaki debeściaki
A bażyny prędzej czy później internet będą miały


Bażyny internet już dawno mają u proboscza Toamsza bez łaski burmistrza :cheer: Mingajny nam do pięt nie dorastają

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/24 13:04 #25

  • Smiechu warte.
  • Smiechu warte. Avatar Autor
  • Gość
Teraz wystarczy tylko na wieży u proboszcza wystawić antene wi-fi hehe i całe beażyny zaopatrzone.

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/24 15:40 #26

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

Smiechu warte. napisał: Teraz wystarczy tylko na wieży u proboszcza wystawić antene wi-fi hehe i całe beażyny zaopatrzone.


Internet ma też negatywne oddziałanie. Można przeczytać jak studentka księdza opisała :cheer: :cheer: :cheer:

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/25 07:28 #27

  • SIWEK
  • SIWEK Avatar Autor
  • Gość
Ale internet pociąga za sobą również pozytywy m.in. Promocje każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy może i zarobia nawet

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/25 09:25 #28

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

SIWEK napisał: Ale internet pociąga za sobą również pozytywy m.in. Promocje każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy może i zarobia nawet


Racja, w ciężkich ekonomicznie czasach trzeba szukać oszczędności w domowych budżetach. Zakupy w sieci to przy dobrych wiatrach spore oszczędności.
Prawda? Nie ma takiej.
REKLAMA

Odp: W Mingajnach mają INTERNET 2011/10/25 16:33 #29

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

SIWEK napisał: Ale internet pociąga za sobą również pozytywy m.in. Promocje każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy może i zarobia nawet


He he zarabia redakcja tego zasranego portalu :) na obgadywaniu porządnych obywateli
REKLAMA