Szkoła w Bażynach oferuje - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 13:32 #16

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Zastanawiałam się nad oddaniem dziecka do szkoły w bażynach.
Niestety nie zrobię tego.Informacje od rodziców porażają.
Zadam pytanie ogólne na forum:
Czy akceptowalne jest przesłuchiwanie dzieci przez policję w szkole bez obecności rodzica?
W szkole w Bazynach jet to normalna praktyka. Dyrektorka wzywa policję jak ma problemy z zapanowaniem nad uczniem. Według mnie to nieakceptowalne, to łamanie prawa i wypaczanie psychiki dziecka. Takie praktyki w szkole w Bażynach są normą. Malo tego, systematycznie dzieci ze złym zachowaniem występują na apelach szkolnych, gdzie są poniżane przed całą szkołą. To jest mobbing w czystej postaci. Takie metody postepowania utrwalają się w psychice dziecka i takie zachowania są przekazywane dalej w życiu dorosłym. .

Do forumowiczów - mówcie o tym głośno i wszędzie. Takie praktyki trzeba ukrucić.
Szkola która za patrona ma Jana Pawla II nie może działać akceptując takie praktyki. Do rodziców nie bądźcie bierni, to wy macie wpływ na wybór dyrektora szkoły. Liczy sie tylko dobro waszego dziecka.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 15:00 #17

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
" Szkoła w Bażynach i Mingajnach jest do odstrzału. Wieś się dla nowej rady nie liczy. Trzeba było głosować na pana Koguta. Polak mądry po szkodzie jak zwykle."
Na szczęście ludzie dobrze wybrali i teraz zaczynają wychodzić fikcje sprawowania władzy...........ja temu Panu nie dałbym kiosku ruchu do poprowadzenia.
Jeżeli szkoły te nie zostaną zlikwidowane to dług się będzie dalej powiększał.......chyba że ci którzy wyjechali z Bażyn wrócą z Ornety do Bażyn i powiększą rodziny........ale wtedy już szkoły nie będzie.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 16:38 #18

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

rodzic napisał: Witam
Pani administrator blogu umieszczając reklamówki o szkole powinna sprawdzic, czy zawarte w niej treści są prawdziwe, inaczej całe forum przestaje być wiarygodne.


Drogi rodzicu
Jak widzisz wstawiłam całą zeskanowaną kartkę. Nie jestem jej autorem i nie biorę odpowiedzialności za treść. Aczkolwiek nie sądzę by zawierała nieprawdziwe rzeczy. Forum jest wiarygodne ponieważ twój anonimowy post nie został usunięty. Inna sprawa że nie potrafisz się podpisać. Zresztą po co, tak wygodniej i bezpieczniej.

rodzic napisał: Pytam, czy na tym polega nowa jakość nauczania w szkole? Dziś jakość nauczania jest dokładnie taka sama jak przez ostatnie 10lat - Pani dyrektor spija śmietankę z pracy lat poprzednich
Tylko dzieci które są nieświadome tracą. Wszystkie pieniazki które są zbierane przy udziale rodziców nie idą na organizację wyjazdów dzieci. Dziś cel jest inny Moralność pani dyrektor jest jak moralność głównej bohaterki "Moralności Pani Dulskiej".


Czy ja nie mogę mieć własnego zdania ? Moje dziecko chodzi do tej szkoły więc mam chyba prawo. Nie twierdzę i nie twierdziłam że pani Ring jest czy była gorszą dyrektorką. Napisałam że widzę poprawę w funkcjonowaniu placówki. Miałam na myśli atmosferę w pracy. Nowa pani dyrektor traktuje wszystkich nauczycieli jednakowo. Myślę że część kadry nauczycielskiej "bardziej związana" z poprzednią dyrektorką uważa że jest teraz gorzej. No cóż mają prawo do takich odczuć. Nowe zawsze spotyka się z niechęcią.

rodzic napisał: Tylko dzieci które są nieświadome tracą. Wszystkie pieniazki które są zbierane przy udziale rodziców nie idą na organizację wyjazdów dzieci. Dziś cel jest inny Moralność pani dyrektor jest jak moralność głównej bohaterki "Moralności Pani Dulskiej".


bardzo ciekawe a na co twoim zdaniem idą pieniązki ?

rodzic napisał: Na koniec pytanie:
Pani Ewo jakie były kulisy zakończenia Pani pracy w PSS Orneta, bo jeżeli pani moralność się nie zmieniła to sentencja która pani przedstawia poniżej jest zgodna z prawdą


Swojej moralności nie mam nic do zarzucenia. I niestety moja moralność się nie zmieniła. 50 zł w portfelu które starano mi się wmówić że świstnełam z kasy były moje. Nie musisz w to uwierzyć i wcale nie będzie mi z tego powodu przykro.

Jestem ogromnie wdzięczna byłej kierownice ze społem która nauczyłam mnie kilku fundamentalnych prawd o życiu. Od tamtego czasu wiem że wszelkiego rodzaju kliki i układy w pracy są patologiczne. Jestem przewrażliwiona na punkcie kombinacji, machlojek i oszustwa. Zawsze stanę po stronie słabszego.
( nawiasem mówiąc chyba owa kierowniczka szybko zakończyła swoją karierę ?)
Serdecznie pozdrawiam szanownego rodzica o ogromnej moralności i dziękuje za bardzo merytoryczny post. Pozwolę sobie jednak pozostać przy swoim zdaniu.

Ps zwracając się do mnie po imieniu wypadało by się przedstawić no chyba że twoja moralność ( pani Dulskiej ? ) ci na to nie pozwala. Jeśli tak to trudno. Nie będzie mi z tego powody przykro.

gość2 napisał: Malo tego, systematycznie dzieci ze złym zachowaniem występują na apelach szkolnych, gdzie są poniżane przed całą szkołą. To jest mobbing w czystej postaci. Takie metody postepowania utrwalają się w psychice dziecka i takie zachowania są przekazywane dalej w życiu dorosłym. .


Taki system nagród i kar został ustalony przez radę rodziców wspólnie z nauczycielami. Niestety rodzice dzieci "trudnych" wychowawczo unikają kontaktu ze szkołą by próbować rozwiązać istniejące kłopoty. Dzieci nie są poniżane przed całą szkołą. Typowa manipulacja faktami.
REKLAMA

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 18:23 #19

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

radny napisał: Jeżeli szkoły te nie zostaną zlikwidowane to dług się będzie dalej powiększał.......chyba że ci którzy wyjechali z Bażyn wrócą z Ornety do Bażyn i powiększą rodziny........ale wtedy już szkoły nie będzie.


Zlikwidować SP nr. 4 a dzieci dowozić do Bażyn oszczędności gwarantowane proste nie............. trzeba tylko troszkę dobrej woli szkoda że burmistrz boi się mieszczuchów i oszczędza na wsi

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 18:48 #20

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Plagą szkół podstawowych w naszym kraju są tak naprawdę sami rodzice którzy nie potrafią wychować swego dziecka i odpowiedzialność spychają na szkołę. Najbardziej pokrzywdzone są dzieci grzeczne terroryzowane przez rozwydrzonych rówieśników. Takich uczniów należy od jak najmłodszych lat odizolować w specjalnych placówkach a kosztami obciążyć nieodpowiedzialnych rodziców. To ich wina i nie ma potrzeby by cała reszta na tym traciła. Skończą się także od razu przyjazdy policji do szkoły. Kiedyś nauczyciel miał środki przymusu i potrafił zdyscyplinować delikwenta. Teraz jeden rodzynek potrafi rozłożyć całą klasę a nawet szkołę. Temat znany choćby z SP nr 4.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 19:30 #21

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

gość2 napisał: Czy akceptowalne jest przesłuchiwanie dzieci przez policję w szkole bez obecności rodzica?
W szkole w Bazynach jet to normalna praktyka. Dyrektorka wzywa policję jak ma problemy z zapanowaniem nad uczniem. Według mnie to nieakceptowalne, to łamanie prawa i wypaczanie psychiki dziecka. Takie praktyki w szkole w Bażynach są normą. Malo tego, systematycznie dzieci ze złym zachowaniem występują na apelach szkolnych, gdzie są poniżane przed całą szkołą. To jest mobbing w czystej postaci. Takie metody postepowania utrwalają się w psychice dziecka i takie zachowania są przekazywane dalej w życiu dorosłym.


Z tą policją w bażynach to się zgadza. Taką politykę wprowadziła była pani dyrektor i dzieci słusznie czuły się zastraszane. Czy to miał być dom poprawczy ? Gdzie było kuratorium ? Gdzie był urząd gminy ? Moja córka uczęszcza teraz w gimnazjum i nie ma żadnej policji.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 21:48 #22

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Gość napisał: Z tą policją w bażynach to się zgadza. Taką politykę wprowadziła była pani dyrektor i dzieci słusznie czuły się zastraszane. Czy to miał być dom poprawczy ? Gdzie było kuratorium ? Gdzie był urząd gminy ? Moja córka uczęszcza teraz w gimnazjum i nie ma żadnej policji.


Obecność policji to nie wina pani Ring ani tym bardzie nowej dyrektorki. Sami uczniowie wymusili tak radykalne środki. Zamysł był bardzo prosty a mianowicie że sam fakt pojawienia się funkcjonariusza w mundurze wpłynie pozytywnie na zachowanie dzieci. Czy tak się stało to już inna sprawa. Dodam jeszcze do mojego poprzedniego postu że rada rodziców wspólnie z nauczycielami opracowała system kar i nagród mający poprawić zdyscyplinowanie uczniów sprawiających notoryczne trudności. Był nawet pomysł by rodzic takiego ucznia brał z nim udział w apelu na którym jest czytana lista osób z niedobrym zachowaniem. Niestety, rodzice nie są zainteresowani taką współpracą. Pisanie że to dyrektorka wprowadziła system kar jest oczywistym nonsensem. Inicjatywa wyszła od samych rodziców. Że nie wszyscy rodzice interesują się sprawami szkoły, to już inny problem. Ktoś piszący takie bzdury po prostu usiłuje zaklinać rzeczywistość. Wprowadzone kary dla uczniów to np. umycie łazienki.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 21:57 #23

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

gość2 napisał: Zastanawiałam się nad oddaniem dziecka do szkoły w bażynach.
Niestety nie zrobię tego.Informacje od rodziców porażają.
Zadam pytanie ogólne na forum:
Czy akceptowalne jest przesłuchiwanie dzieci przez policję w szkole bez obecności rodzica?
W szkole w Bazynach jet to normalna praktyka. Dyrektorka wzywa policję jak ma problemy z zapanowaniem nad uczniem. Według mnie to nieakceptowalne, to łamanie prawa i wypaczanie psychiki dziecka. Takie praktyki w szkole w Bażynach są normą. Malo tego, systematycznie dzieci ze złym zachowaniem występują na apelach szkolnych, gdzie są poniżane przed całą szkołą. To jest mobbing w czystej postaci. Takie metody postepowania utrwalają się w psychice dziecka i takie zachowania są przekazywane dalej w życiu dorosłym. .

Do forumowiczów - mówcie o tym głośno i wszędzie. Takie praktyki trzeba ukrucić.
Szkola która za patrona ma Jana Pawla II nie może działać akceptując takie praktyki. Do rodziców nie bądźcie bierni, to wy macie wpływ na wybór dyrektora szkoły. Liczy sie tylko dobro waszego dziecka.


:shock: Tego nie wiedziałam!!

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 22:00 #24

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Ludzie jak czytam te przechwałki o SP w Bażynach to śmiać mi się chce !!! Przecież tam n-el ma wakacje 12 miesięcy w roku !!! Nie piszcie o jakości w szkole bo nigdy tam jej nie było i nie będzie . Jak znajdzie się jakaś jednostka /nauczyciel/wybitna ,która chce coś robić to dostaje w czapę bo przecież trza równać do pozostałych ciamciaramć.

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 22:05 #25

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał:

Gość napisał: Mam co prawda zaledwie roczne dziecko ale o ile szkola w Bazynach "przetrwa" to na 100% je tam wysle. Mieszkam w Ornecie ale jestem gotowa dowozic i odwozic syna do szkoly codziennie. Wlasnie dlatego ze klasy sa tak malo liczne!! Sama bylam nauczycielka zarowno w szkole wiejskiej i miejskiej wiec mialam mozliwosc prownania.


:lol: :lol: :lol: z miasta wozić na wieś :lol: :lol: głupota sięga zenitu potem w gimnazjum takie dziecko nie daje sobie rady

Moglbys/moglabys wyrazic sie jasniej?? Twoje zdanie niczego nie wnosi, ciezko stwierdzic o co Ci chodzi!!

W szkolach wiejskich ze wzgledu na to ze klasy sa malo liczne latwiej jest prowadzic lekcje, do kazdego ucznia mozna podejsc indywidualnie i kazdemu z osobna wytlumaczyc temat a co wazne utrzymac dyscypline, w odroznieniu od klas w ktorych jest uczniow 30!! Program nauczania jest taki sam we wszystkich szkolach dlatego nie rozumiem dlaczego uczen ze wsi mialby nie dac sobie rady w gimnazjum :roll:

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 22:50 #26

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

observer napisał: Ludzie jak czytam te przechwałki o SP w Bażynach to śmiać mi się chce !!! Przecież tam n-el ma wakacje 12 miesięcy w roku !!! Nie piszcie o jakości w szkole bo nigdy tam jej nie było i nie będzie . Jak znajdzie się jakaś jednostka /nauczyciel/wybitna ,która chce coś robić to dostaje w czapę bo przecież trza równać do pozostałych ciamciaramć.


racja poziom tragiczny był jest i będzie dlatego że zazwyczaj uczą nauczyciele którzy nie dostali roboty w mieście bo byli za ciency

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 23:44 #27

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
ale przeżywacie jak żaba okres mingajny i bażyny są do zamknięcia rada starszych już dawno wydała wyrok tylko patrzeć jak będzie cichy przetarg na budynki po szkołach po wakacjach

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/12 23:46 #28

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
"Są trzy fazy ujawniania się prawdy. Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość"

Od czasu gdy pracuje nowa pani dyrektor widać systematyczną poprawę w funkcjonowaniu naszej placówki oświatowej. Myślę że poziomem nauczania nie odbiega od miejskich podstawówek, a wręcz je przewyższa. Nie damy zamknąć naszej szkoły w czym zapewne nam pomoże nasz radny, który szkołę "wybudował"

Taaak... I oczywiście wolno Pani mieć swoje zdanie na temat funkcjonowania szkoły w Bażynach, ale proszę szanować zdanie innych. Cytuje Pani Schoppenhauera i chyba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo on pasuje do całej sytuacji. Czyż to bowiem Pani nie ośmiesza prawdy o tym kto zbudował poziom nauczania i spowodował, że jest uważana za jedną z lepszych szkół podstawowych, czyż to nie to wzbudziło oporu wobec tej prawdy, a obecny skutek traktuje się jak oczywistość??? Myślę, że nie przeceniam Pani zdolności intelektualnych, ale proszę chociaż spróbować zastanowić się nad oczywistymi faktami. Jak słusznie zauważa jeden z gości tego forum cyt. (zachowując pisownię oryginalną) "Nowa pani p.o. dyrektor nie zrealizowała dla dzieci żadnych imprez wyjazdowych, mało tego w poprzednich latach, w szkole miały miejsce przedstawienia teatralne, organizowane były wyjazdy na lodowisko,basen, teatru, jeżdziły wszystkie dzieci, a teraz nic, zero, null. Pytam, czy na tym polega nowa jakość nauczania w szkole? Dziś jakość nauczania jest dokładnie taka sama jak przez ostatnie 10 lat - Pani dyrektor spija śmietankę z pracy lat poprzednich". Koniec cytatu.
Proszę sprawdzić także wpływy z poprzednich balów charytatywnych, frekwencję i jakość gości, a następnie przeznaczenie zebranych środków z tym ostatnim, a otrzyma Pani nieco inny obraz, niż ten jaki chce widzieć. Wiem jednak, że to trudne, z prostej przyczyny-w takich srodowiskach, jak Bażyny więcej jest partykularnych interesów i najczystszego kumoterstwa niż dobrej woli i obiektywizmu.
Rozumiem, że kogoś lubi się bardziej, kogoś mniej, jednak nie wolno tym mniej lubianym wyrządzać krzywdy, nie wolno umniejszać ich dokonań... więcej szacunku i tolerancji!
REKLAMA

Re: Szkoła w Bażynach oferuje 2011/02/13 12:04 #29

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Czy to prawda że Burmistrz Popiel zamierza zamknąć szkołę w Bażynach w tym roku ? Jeśli tak to z premedytacją ukrywał swoje zamiary przed wyborcami. Radny Ferenc namawiając do głosowana na Pana Popiela także nic nie wspominał że wygrana Pana Popiela oznacza koniec szkoły w Bażynach. Straszył za to wyborców co to nie będzie jak wygra Pan Jaroń. A Pan Jaroń nigdy w życiu nie pozwolił by na zamknięcie szkoły która jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego na wsi. Równie dobrze może Pan Popiel z Panem Ferencem zamknąć MDK z którego mieszkańcy wsi praktycznie nie korzystają. Ciekawe jak Pan Ferenc wytłumaczy się przed ludźmi którzy mu ponownie zaufali nie znając prawdziwych zamiarów klubu "nauczycieli". Politycznie doświadczony wieloletni miejscowy radny dobrze wie czego nie powiedzieć wyborcom. Zapewne zapomniał. Myślę że te same odczucia mają mieszkańcy Mingajn u których przed wyborami był Pan Popiel na spotkaniu agitacyjnym. Ktoś tu "wieśniaków" robi w bambuko zapominając że to oświata jest podstawą potęgi narodów na której nie można oszczędzać w tak prymitywny sposób jak zamykając niewygodne szkoły.
REKLAMA

Re: Szkoła w Bażynach - ostatni rozdział 2011/02/13 13:30 #30

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Po co sołtys z Ołtuszewskim zwolnili "wzorową" panią dyrektor. Rozwiązując jeden problem momentalnie stworzyli następne. Zobaczcie jaka jest teraz sytuacja w szkole. Grupa nauczycieli skupiona wokół byłej dyrektorki tylko czyha na potknięcie pani Lidi. Ostentacyjnie nie włączają się w żadne działania. Ludzie z wyższym wykształceniem zachowują się jak obrażone dzieci. Co prawda byli pewni gdy Ołtuszewski odpadł już w I turze że sytuacja szybko powróci do normy i dawny dwór odzyska należne mu miejsce a Pani Ring powróci na zasłużony stołek. Gdy tak się nie stało wyznają zasadę że im gorzej tym lepiej. Cykliczne intrygi wpisane w co tygodniowy rozkład zajęć są sposobem na przetrwanie szkoły - myśli sobie grupka. Jeśli takich mamy pedagogów to może i lepiej że szkołę w Bażynach zamkną. Jest jeszcze czas na zmianę koloru nowego sztandaru, proponuje czarny i duży złoty haftowany napis TO JUŻ JEST KONIEC NIE MA JUŻ NIC ROK 2011.

Ironią losu jest że historia nowej szkoły w Bażynach rozpoczeła i kończy się w czasie nieustającej kadencji wybitnego miejscowego radnego. Na pewno znajdzie on praktyczne zastosowanie dla budynku po szkole. Mrzonki Pana Popiela o możliwości przejęcia szkoły przez stowarzyszenie to kolejny kit i próba zdjęcia z siebie odpowiedzialności. Nawet jeśli jakieś stowarzyszenie przejmie szkołę to w przeciągu góra 2 lat sprawa upadnie z hukiem. Ciekawym też jest gdzie Pan Popiel zamierza upchnąć dzieci ze zlikwidowanych szkół w Bażynach i Mingajnach ( ponad 100 uczniów )