Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/26 19:37 #16

  • anonymous
  • anonymous Avatar Autor
  • Gość
Nazywa się Richard O'Dwyer, jest 23-letnim brytyjskim studentem i z powodu domniemanego naruszenia praw autorskich w internecie zostanie pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich ACTA
W świetle brytyjskiego prawa student nie popełniał żadnego wykroczenia. Nie udostępniał nielegalnych plików, nie trzymał ich na własnych serwerach, co więcej - sam z nich nie korzystał. Niestety, według prawa amerykańskiego, stał się groźnym przestępcą i USA wystąpiły o jego ekstradycję. Sąd w Wielkiej Brytanii stwierdził, że nie ma prawa odmówić, w związku z czym w najbliższym czasie Richard uda się na wycieczkę do Stanów.

tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pie...sc.html?ticaid=1dcf5

W 2007 prokurator IPN wystąpił z wnioskiem o wydanie europejskiego nakazu aresztowania (ENA) wobec przebywającej w Wielkiej Brytanii Heleny Wolińskiej. Zarzucając jej bezprawne pozbawienie wolności w latach 1950 - 1953 24 żołnierzy Armii Krajowej, w tym gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" którego potem posłano na śmierć. Wielka Brytania odmówiła ekstradycji tej bandytki. A teraz? Wydają swojego obywatela za jakieś linki w internecie? Co się dzieje z tym światem?

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/26 21:24 #17

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16
Manifestacja w Elblągu

Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/27 00:36 #18

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
Niedawno ujawniono, że rząd Stanów Zjednoczonych podpisał umowę z HBGary Federal by rozwinąć oprogramowania, które mogą tworzyć wiele fałszywych profili w portalach/mediach społecznościowych by manipulować i wpływać na opinię publiczną w kontrowersyjnych kwestiach poprzez promowanie propagandy. Oprogramowanie może być również używane do nadzoru i poszukiwania publicznych opinii wyrażających treści, które nie są dobrze widziane przez władze.

Oprogramowanie może być następnie wykorzystane do przeprowadzania kampanii oczerniania prawdziwych ludzi przez “wirtualnych” ludzi. Bez względu na to jak bardzo jest to niepokojące, to naprawdę nie jest nowością dla amerykańskiego wywiadu, który zatrudnia prywatne firmy by robiły dla niego brudną robotę.

www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/...rtualnych,p651696298
REKLAMA

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/27 00:53 #19

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
To nielegalny związek zbrojny stanowiący zamach na ład konstytucyjny III RP

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/27 21:34 #20

  • poeta
  • poeta Avatar Autor
  • Gość
Kiedy przyjdą przeszukać twój dom!!!
Kiedy przyjdą przeszukać dom,
Ten, w który mieszkasz chłopie,
Kiedy sprawdzą twój CD-ROM,
I na płytach nagrane kopie,
Gdy pod drzwiami staną, i nocą
Nakazem w dłoni w drzwi załomocą -
Wiesz, o jaką im chodzi zbrodnię?
Ściągałeś pliki
Przez dwa tygodnie.

Już przed twym domem setki są glin,
Dokąd uciekać? Chyba do Chin.
A wszystko przez to, że owe dane,
Wprost z Ameryki były pobrane
Co czyni z ciebie kogoś gorszego,
Niźli mordercę wielokrotnego...

Kiedyś przyjdą na pewno pogrzebać ci w kompie
Może się zlitują, w co szczerze wątpię,
Jak GROM w nocy przez dach się wkują,
Płyty połamią, save’y skasują,
Pójdzie się j**ać w Fifie kariera,
Znów w NFS’a startujesz od zera,
Choć w call of duty wojnę wygrałeś,
Choć wiele nocy przez to zarwałeś,

Brak u nich skrupułów, litości nie mają,
Za dyskutowanie zarobisz pałą,
Nie pomogą płacze ,ani lamenty
Cały twój hardware w folii zapięty,

Już biurko puste, już wiatrak nie huczy
Może mnie w końcu to coś nauczy,
Mijają godziny, mijają dni,
Chyba oszaleję, wciąż komp mi się śni,

Dzwonie na pały, może coś da się załatwić,
Jakiś glina mówi: muszę pana zmartwić,
Tutaj jest Polska, tu cuda się dzieją,
Kompa pan oddał przebranym złodziejom,

Jaki jest morał mojej definicji?
Profilaktycznie nie wpuszczaj policji!

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/28 16:53 #21

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
:woohoo: brawo poeta !!!! :woohoo:

kto nie skacze ten za ACTA hop hop hop :-)

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/01/29 22:15 #22

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Władza na przekór protestom pokazała kto tu rządzi

Proszę posłuchać co ma w temacie ponownie do powiedzenia niestrudzony Jan Pietrzak

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/01 11:21 #23

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
glaca miażdży :-)
ciekawy filmik

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/01 19:04 #24

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Zacytuję obszerny fragment komentarza na temat trybu prac w naszym kraju nad ACTA zamieszczonego w serwisie vagla.pl z którym całkowicie się utożsamiam



"...otwiera się nóż w kieszeni po tym, jak uświadamiamy sobie mechanizmy działania polityków, układów, lobbistów oraz czemu, a raczej komu w zasadzie oni służą? Coraz bardziej zasadnym staje się pytanie: "Jak żyć?", gdy dociera do naszej świadomości cały sposób procedowania, a raczej przepychania "zgodnie z prawem" różnego rodzaju ważnych przepisów dla naszego życia. Powiem szczerze, że najzwyklej w świecie boję się! Nie dlatego, że mam coś na sumieniu, ale dlatego, że ni z gruszki ni z pietruszki, z dnia na dzień, może się okazać, że jestem kryminalistą, ponieważ nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania - a skąd mamy wiedzieć co nam ustawodawcy tym razem w prezencie przyszykowali? Dla mnie to jest ewidentny szwindel, krycie ogromnych i wpływowych grup interesów, udana próba na zamach prawa do informacji publicznej, próba przejęcia władzy nad światem przez wprowadzenie możliwości skazania każdego podłączonego do sieci, gdy tylko spróbuje się podskoczyć za wysoko i podpadnie się nie tej grupie ludzi co trzeba. Jak inaczej tłumaczyć tę tajność, ukrywanie, utrudnianie dotarcia do publikacji, nie informowanie, a wręcz okłamywanie społeczeństwa. Najgorsze, że w teorie spiskowe wierzę średnio, ale niestety wygląda na to, że jedna z nich dzieje się na naszych oczach i teraz zastanawiam się, czy nie jestem jednak zbyt naiwny? Łatwość przepływu i wymiany informacji w społeczeństwie informacyjnym to chyba największy wróg dla "tych", którzy tak zgrabnie forsują i przeprowadzają tę "fascynującą" umowę międzynarodową, którą poznamy najprawdopodobniej w momencie, gdy będzie już za późno. Jak to możliwe, że w biały dzień, dzieje się to co się dzieje i nie można z tym nic zrobić oprócz bezwiednego przyglądania się, jak zwykli ludzie (nawet połączeni w tak ogromnej sieci) są nieszkodliwi w przeszkadzaniu rządnym tego Świata. Dokładnie to mnie przeraża, ta bezsilność, to że gdy "ktoś" będzie chciał, to na mniej też znajdzie paragraf i bez problemu pozbędą się mnie oraz każdego, kto spróbuje przeszkodzić.

Może mnie trochę poniosły emocje, ale taki komentarz na gorąco, płynący prosto z serca chyba jest najlepszy? ;) (tylko nie wiem, czy jest mi do śmiechu?) ;(...
"

prawo.vagla.pl/node/9631#comments

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/03 09:53 #25

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/03 13:25 #26

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16
W mediach temat celowo jest zawężany do praw autorskich branży rozrywkowej. Tak naprawdę chodzi o skok na wielką kasę. Leki generyczne, żywność modyfikowana, części, prawa patentowe, itd.
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/03 20:03 #27

  • Wujek SAM
  • Wujek SAM Avatar Autor
  • Gość
Jest większa inwigilacja niż za Lenina i Stalina. Wujek SAM został zaatakowany 9/11 idealny pretekst by pozabierać prawa obywatelskie. Wujek SAM broni wolności i demokracji w Afganistanie, Iraku. Proszę zobaczyć co się dzieję w USA. Wystarczy "podejrzenie o terroryzm" - wpadają zabierają i koniec. Żadnej procedury, sądu, praw, domniemania niewinności. Kompletny totalitaryzm. ACTA to kolejny etap marszu ku wolności.

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/04 11:46 #28

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
Jak ratyfikujemy ACTA, stracimy również całkowicie kontrolę nad wydobyciem gazu łupkowego, ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko Amerykanie
REKLAMA

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/04 12:35 #29

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
Polski minister rolnictwa Sawicki wszystko dobrze załatwił w sprawie ACTA. PSL z PO nas wyprowadzą że ruski miesiąc POpamiętamy
REKLAMA

Odp: Powiedzmy NIE! cenzurze - precz z ACTA! 2012/02/10 20:39 #30

  • kopiuj
  • kopiuj Avatar Autor
  • Gość
"W środę 15 lutego sejmowe komisje Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Sprawiedliwości i Praw Człowieka mają wyłonić ze swojego grona podkomisję do rozpatrzenia prezydenckiego projektu ustawy o zmianie w ustawie o zgromadzeniach. Projekt ten zagraża konstytucyjnej wolności zgromadzeń. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o ograniczenia dotyczące manifestowania z zasłoniętą twarzą. Apeluję do wszystkich zaangażowanych w ruch przeciwko ACTA o protesty również i w tej sprawie. Bo niedługo okaże się, że nie będzie można już legalnie manifestować. " kopiuj / wklej dalej