opodatkować rolników - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

opodatkować rolników 2010/10/07 11:50 #1

  • zosia
  • zosia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0
To granda w biały dzień że rolnik nie płaci podatku od nieruchomości. To taki sam biznes jak każdy inny. Jakim prawem traktujemy rolników jak święte krowy. Oni wiecznie się tłumaczą że nie mają kasy na podatki. Kogo to obchodzi ? To po co wyciągają ręce po kasę podatników ?
Jak się nie opłaci to się zamyka interes. Moi rodzice mieli sklep który musieli zamknąć nikt nie pomyślał żeby nie płacili podatków bo nie mają za czego. Mam nadzieję że kolesie z PSL wypadną z parlamentu i państwo zrobi porządek z darmozjadami. Dlatego uważajmy na radnych ze wsi. Oni tylko żadają z naszych podatków.

Re: opodatkować rolników 2010/10/11 18:14 #2

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
rolnik to gnida na ciele społeczeństwa wiecznie im mało i mało zatrudniają parobków na czarno zero składek na ZUS, zero podatków, zero pożytku dla społezeństwa

Re: opodatkować rolników 2010/10/12 18:53 #3

  • zosia
  • zosia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0

z miasta napisał: rolnik to gnida na ciele społeczeństwa wiecznie im mało i mało zatrudniają parobków na czarno zero składek na ZUS, zero podatków, zero pożytku dla społezeństwa


dodaj jeszcze zero składki zdrowotnej którą płacą za chłopów podatnicy :evil:

dopóki rządzą nami PO-litycy platformy nic się w tej materii nie zmieni
REKLAMA

Re: opodatkować rolników 2010/10/12 20:10 #4

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

zosia napisał:

z miasta napisał: rolnik to gnida na ciele społeczeństwa wiecznie im mało i mało zatrudniają parobków na czarno zero składek na ZUS, zero podatków, zero pożytku dla społezeństwa


dodaj jeszcze zero składki zdrowotnej którą płacą za chłopów podatnicy :evil:

dopóki rządzą nami PO-litycy platformy nic się w tej materii nie zmieni

Normalnie raj na ziemi :lol: Z korzyścią dla was byłoby zrobić rozeznanie co rolnicy płacą, a czego nie.Bo to co tutaj wypisujecie to zwykłe bzdury.Rolnicy płacą podatek gruntowy, wcale nie mały.Nie płacą składek zdrowotnych w ZUS-ie, za to płacą w KRUS-ie.
I nie ma co się tym specjalnie podniecać.Składka KRUS-owska jest niższa niż ZUS, tylko że po czterdziestu latach pracy na gospodarstwie rolnik otrzyma na rękę~800 zł.Full wypas :shock:
Rolnicy(ci prawdziwi)nie są pasożytami.Prawdziwym problemem są ,,rolnicy" którzy dzięki zakupowi ziemi unikają płacenia ZUS-u.Tu z budżetu państwa giną gigantyczne sumy.A prawdziwą przyczyną takiego stanu rzeczy są POLITYCY.Bo wielu z nich stosuje taki wybieg.I dlatego taka furtka będzie istniała jeszcze długo.A że na stare lata zostanie im osiemset złotowa rencina-trudno jakoś przeżyją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak że Ty niegłupia dziewczyno z wyższym wykształceniem, i Ty z miasta (Ornetę masz na myśli? :mrgreen: )zanim zaczniecie kogoś obrażać trochę się zastanówcie

Re: opodatkować rolników 2010/10/12 20:57 #5

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Gość napisał: Z korzyścią dla was byłoby zrobić rozeznanie co rolnicy płacą, a czego nie.Bo to co tutaj wypisujecie to zwykłe bzdury.Rolnicy płacą podatek gruntowy, wcale nie mały.Nie płacą składek zdrowotnych w ZUS-ie, za to płacą w KRUS-ie.


prawdą jest że rolnicy nie płacą składki zdrowotnej, na krus idzie tylko składka emerytalno rentowa zdrowotna jest opłacana z budżetu państwa
reszta to już sprawa do dyskusji

Re: opodatkować rolników 2010/10/14 07:33 #6

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

ewa napisał:

Gość napisał: Z korzyścią dla was byłoby zrobić rozeznanie co rolnicy płacą, a czego nie.Bo to co tutaj wypisujecie to zwykłe bzdury.Rolnicy płacą podatek gruntowy, wcale nie mały.Nie płacą składek zdrowotnych w ZUS-ie, za to płacą w KRUS-ie.


prawdą jest że rolnicy nie płacą składki zdrowotnej, na krus idzie tylko składka emerytalno rentowa zdrowotna jest opłacana z budżetu państwa
reszta to już sprawa do dyskusji
10 lat pracowalam przed zakupem gospodarstwa,ok 24 lata składek w KRUS i 18 pracy legalnej w Niemczech /nieleg.dużo dłużej/ i dziś mam emerytury po 34 latach pracy i płacenia składek w Polsce i Niemczech 800 zł.A teraz wyjaśnie na co rolnicy płacą !
1/składkę emerytalno-rentową, 2/skł.wypadkowo-chorobowo-macierzyńską.W ciągu 23 lat w gosp.byłam 1 raz na zwolnieniu lekarskim /rwa kulszowa,dyskopatia,zwyrodnienie biodra/.Rolnik musi chorować ponad 31 dni aby otrzymać chorobowe.Ja dostałam 2 zł słownie/dwa złote dziennie/chorobowego.Podobno dziś to 10 zł.Nie wiem ile dziś wynosi składka emeryt.rentowa,ale nie chcę aby na naszy forum opisywał głupoty.Płacąc podatek gruntowy /zależy od klasy ziemi/ rolnicy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych.Nikomu nie zazdroszczę dopłat unijnych bo już 1996r wincerzy z tych dóbr korzystali.Ja pracowałam i śledziłam to zjawisko w Niemczech.To Balcerowicz polską wieś i PGR wykończył a następni nie robili nic więcej.Dziś ludzie ze wsi wsiadają do busa,aby zarobić na chleb.

Re: opodatkować rolników 2010/10/15 14:47 #7

  • nie popieram
  • nie popieram Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 0
rolnicy, górnicy i mundurowi to pasożyty
Nie głosowałem na Ireneusza Popiela i jego ekipę w wyborach 2010/14/18.

Re: opodatkować rolników 2010/10/16 06:35 #8

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
A jam mam propozycję dla "nie popieram".Sam widzisz,że wokól Ornety pełno wolnej ziemi.Kup i zostań rolnikiem nie pasożytem.I w kopalni masz szanse popracować ! Dla mnie pasożyty to kler !!!!!!!Czy wiesz,że płacisz na ICH EMERYTURY?Miałam pecha 1 brat był wojskowym,2 milicjantem po zawodówkach.Mają po 2000tys.emeryt.Ja płaciłam ok,34 lata składki i mam 8oozl emeryt. bo kler żyje jak król we Francji z NASZYCH składek.Oburza mnie propozycja Bp Gulbinowicza na honorowego obyw.ORNETY,a Gulbinowicz robi naciski na sąd w spr.Marka P.co robił przekręty na rzecz kościoła.OBURZAJĄCE !!

nie popieram napisał: rolnicy, górnicy i mundurowi to pasożyty

Re: opodatkować rolników 2010/11/05 18:52 #9

  • zosia
  • zosia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0
Za rolników składki zdrowotne płaci państwo czyli my wszyscy. Jest jednak nadzieja że to się zmieni. Żeby nie było że pisze głupoty wstawiłam artykuł na ten temat:

Re: opodatkować rolników 2010/11/06 18:21 #10

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

zosia napisał: Za rolników składki zdrowotne płaci państwo czyli my wszyscy. Jest jednak nadzieja że to się zmieni. Żeby nie było że pisze głupoty wstawiłam artykuł na ten temat:


masz zosia całkowitą rację z jakiej paki społeczeństwo haruje na rolników

Re: opodatkować rolników 2010/11/09 15:45 #11

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

z miasta napisał: rolnik to gnida na ciele społeczeństwa wiecznie im mało i mało zatrudniają parobków na czarno zero składek na ZUS, zero podatków, zero pożytku dla społezeństwa


święta prawda zrobić z tym porządek :evil:

Re: opodatkować rolników 2010/11/11 07:40 #12

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

zosia napisał: Za rolników składki zdrowotne płaci państwo czyli my wszyscy. Jest jednak nadzieja że to się zmieni. Żeby nie było że pisze głupoty wstawiłam artykuł na ten temat:

A co z wojskiem,policją klerem ?

Re: opodatkować rolników 2010/11/11 09:34 #13

  • zosia
  • zosia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0

LOLA napisał:

zosia napisał: Za rolników składki zdrowotne płaci państwo czyli my wszyscy. Jest jednak nadzieja że to się zmieni. Żeby nie było że pisze głupoty wstawiłam artykuł na ten temat:

A co z wojskiem,policją klerem ?

Wojsko i policja to budżetówka. Czy zapłacą sami składkę to nie ma dla nas żadnego znaczenia ponieważ to i tak z naszej kieszeni. A kler tak samo jak rolnicy - płacić za siebie !!!
REKLAMA

Re: opodatkować rolników 2010/11/11 12:57 #14

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Jowita napisał: 10 lat pracowalam przed zakupem gospodarstwa,ok 24 lata składek w KRUS i 18 pracy legalnej w Niemczech /nieleg.dużo dłużej/ i dziś mam emerytury po 34 latach pracy i płacenia składek w Polsce i Niemczech 800 zł.A teraz wyjaśnie na co rolnicy płacą !
1/składkę emerytalno-rentową, 2/skł.wypadkowo-chorobowo-macierzyńską.W ciągu 23 lat w gosp.byłam 1 raz na zwolnieniu lekarskim /rwa kulszowa,dyskopatia,zwyrodnienie biodra/.Rolnik musi chorować ponad 31 dni aby otrzymać chorobowe.Ja dostałam 2 zł słownie/dwa złote dziennie/chorobowego.Podobno dziś to 10 zł.Nie wiem ile dziś wynosi składka emeryt.rentowa,ale nie chcę aby na naszy forum opisywał głupoty.Płacąc podatek gruntowy /zależy od klasy ziemi/ rolnicy nie korzystają z żadnych ulg podatkowych.Nikomu nie zazdroszczę dopłat unijnych bo już 1996r wincerzy z tych dóbr korzystali.Ja pracowałam i śledziłam to zjawisko w Niemczech.To Balcerowicz polską wieś i PGR wykończył a następni nie robili nic więcej.Dziś ludzie ze wsi wsiadają do busa,aby zarobić na chleb.


szewca nikt nie pyta czy ma 800 zł miesięcznie na ZUS jak nie ma to w busa i do niemiec tak samo robić z chłopami
REKLAMA

Re: opodatkować rolników 2010/11/29 15:20 #15

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Żyjemy w dziwnym kraju. Prywaciarz mając firme musi płacic skladkę ZUS nawet wtedy gdy zrobi stratę. W teym samym czasie rolnik płaci jedną dziesiątą tego co przedsiębiorca nawet wtedy gdy osiąga kosmiczny przychód. Śmiesznie niska stawke rolnika uzasadnia się specyfiką wsi i niskimi dochodami, których de facto nikt nie sprawdza, a wysoka składkę prywaciarza także nie powiązana z jego dochodami uzasadnia się nie wiem czym chyba spadkiem po komunie dla której prywaciarz był kapitalistycznym wypierdkiem. Tkwimy w komunie po uszy. Caly nasz system prawny we wszystkich instytucjach zostal nadbudowany na tym ruskim systemie prawnym, który zaszczepiali potomkowie dzisiejszych tzw lewicowców. Nie stworzono zintegrowanego systemu prawnego ktory wynikałby z nowo definiowanych celów polityki społecznej. Zamist tego mamy huśtawke wyborczo legislacyjną
  • Strona:
  • 1