Jawne głosowania

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #9219 przez Krzysztof U
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Mieszkańcy Ornety zdążyli się już przyzwyczaić do jawności sesji Rady Miasta. Można w miarę szybko sprawdzić kto i jak głosował. Problem jest jedynie z aktualizacją materiału na stronie urzędu. Ostatnia sesja odbyła się 29 lutego, dzisiaj mamy 13 marca i nadal brak jest ostatniego nagrania. To samo z protokołem obrad.

www.orneta.pl/sesje_rady_miejskiej/


Na pocieszenie dodam że np mieszkańcy Olsztyna wcale nie są w lepszej sytuacji. Tam sprawa kto i jak głosował to absolutna tajemnica. Radni głosują przyciskami.

Rzeczywistość jest taka, że imienne szczegóły głosowania olsztyńskiej RM mogą ujrzeć światło dzienne, przy głosowaniu nad konkretną uchwałą, dopiero na wniosek przynajmniej 9 radnych - pisze Bogdan Bachmura

debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_c...n-bachmura&Itemid=97

Teoretycznie:

Działalność organów samorządu terytorialnego jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z obowiązujących ustaw. Jawność działania obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rad i posiedzenia komisji, a także dostępu do dokumentów, wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów z posiedzeń rad i komisji. Zasady dostępu do dokumentów i korzystania z nich określa statut danej rady.

Prawda? Nie ma takiej.
Załączniki:
6 lata 9 miesiąc temu #9425 przez Anonim
Czas generowania strony: 0.245 s.