• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Turniej piłkarski o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji

 

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie został rozegrany Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn. Rywalizację wygrała drużyna z Kaliningradu.

16 listopada 2013 roku w Ornecie, z okazji obchodów 700-lecia miasta, odbył się „Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie”. Organizatorem turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie przy wsparciu finansowym Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, Urzędu Miasta i Gminy w Ornecie oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie.

Do udziału w turnieju zaproszono drużyny z Niemiec, Litwy, Bułgarii, Rosji, a także drużyny z jednostek garnizonu warmińsko – mazurskiego. Ostatecznie w turnieju udział wzięło 8 drużyn, w tym jedna z Rosji, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A – KWP Olsztyn, KPP Iława, KPP Braniewo, KP Morąg. Grupa B – Dinamo Kaliningrad, KPP Gołdap, KP Orneta/KPP Lidzbark Warmiński, KP Pasłęk.

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkały się ze sobą drużyny KWP Olsztyn (I miejsce w grupie A) z drużyną Dinamo Kaliningrad (II miejsce w grupie B). Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, pomimo wysokiego prowadzenia drużyny z Rosji, w pewnym momencie nawet 3:0, drużynie z Olsztyna zdobyła dwie bramki, jednakże nie wystarczyło to do zwycięstwa i mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny z Kaliningradu 3:2. Emocji nie brakowało również w drugim spotkaniu półfinałowym pomiędzy drużynami KPP Iława i KPP Gołdap. Spotkanie to wygrała drużyna z Gołdapi 1:0. W meczu o III miejsce pomiędzy drużynami KPP Iława i KWP Olsztyn padł wynik 2:1 dla zespołu z Iławy. W meczu finałowym spotkały się drużyny Dinama Kaliningrad i KPP w Gołdapi. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem drużyny rosyjskiej 1:0, a zdobywcą „złotego gola” został  Władimir Golikow.

Po zakończeniu turnieju nagrodami uhonorowano najlepszego bramkarza, którym został Dimitrij Sawicki, zawodnik drużyny Dinamo Kaliningrad, który w całym turnieju straciła jedynie 2 bramki. Najlepszym strzelcem został Marcin Trzeciak, reprezentujący drużynę KPP Iława, zdobywca 6 bramek.

Nagrody w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Józefa Gdańskiego wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim – insp. Tomasz Kamiński ,Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa warmińsko – mazurskiego – Sławomir Koniuszy, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie – Andrzej Ziemianowicz, Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – podkom. Piotr Wojciechowski, Zastępca Burmistrza Miasta Ornety – Andrzej Gierlof, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie – Mirosław Bieliński, Dyrektor firmy Gbo Fastening Systems Spółka z o.o – Julian Wielądek. 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion