• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Piłka nożna

Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie

05- grudnia - 2015 w hali sportowej w Golubiu Dobrzyniu odbył się VIII Halowy Charytatywny Turniej Piłkarski. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. W turnieju grają drużyny klubowe i amatorskie. Od 2012 roku uczestniczy w turnieju drużyna z Ornety składająca się z byłych i aktualnych zawodników oraz trenerów klubu MKS Błękitni Orneta. Dochód z turnieju został przeznaczony na leczenie Łukasza i Moniki. Łukasz od urodzenia choruje na zespół Lowe'a - uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych. Niepoprawnie funkcjonują jego oczy, nerki, wątroba oraz mięśnie. Łukasz ma problemy z przełykaniem i gryzieniem. Mimo to jest wesoły i uśmiechnięty. W całej Polsce jest tylko sześć przypadków takich zachorowań.

W VIII turnieju wzięli również udział „ornecianie” w składzie: Jacek Fabisiak, Daniel Kogut, Wacław Szczęch, Janusz Lebiedziński, Wojciech Kijanko, Karol Łasiński, Mariusz Skrzyński i Tomasz Włodarczyk pod nazwą - Błękitni Orneta. Wyjazd był możliwy dzięki OSiR-owi w Ornecie, który pokrył koszty transportu. W czasie turnieju odbywa się licytacja: koszulek, piłek i innych przedmiotów przekazanych przez różnych ofiarodawców.

Nasza drużyna zawiozła na licytację koszulkę dzięki Marcinowi Jotko z podpisem jego brata Krzysztofa zawodnika MMA występującego w wadze średniej, aktualnie związany z UFC. Koszulka wraca do Ornety ponieważ nasi wygrali licytację, Chociaż wyniki tego turnieju nie były najważniejsze ale warto napisać, że zwycięzcą tego turnieju została nasza drużyna pokonując w finale (po rzutach karnych) drużynę TVP z redaktorem redakcji sportowej TVP Rafałem Patyrą na czele. Na konto chorych dzieci trafi 7450zł.

Tak podsumował nasz udział w turnieju -Marek Wróblewski ojciec chorego Łukasza: Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie. Przeczytaj cały tekst: Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie - Orneta

 

Turniej Piłki Nożnej Świetlic Wiejskich z Gminy Orneta

Turniej Piłki Nożnej Świetlic Wiejskich z Gminy Orneta o Puchar Burmistrza  już 16 maja w Mingajnach (boisko przy Szkole Podstawowej w Mingajnach). Zapraszamy do udziału  świetlice socjoterapeutyczne z Gminy Orneta (drużyny 5 osobowe+bramkarz)

Cel: Popularyzacja piłki nożnej i umożliwienie młodzieży i dorosły udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Turniej piłkarski o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji

 

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie został rozegrany Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn. Rywalizację wygrała drużyna z Kaliningradu.

16 listopada 2013 roku w Ornecie, z okazji obchodów 700-lecia miasta, odbył się „Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie”. Organizatorem turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie przy wsparciu finansowym Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, Urzędu Miasta i Gminy w Ornecie oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie.

Do udziału w turnieju zaproszono drużyny z Niemiec, Litwy, Bułgarii, Rosji, a także drużyny z jednostek garnizonu warmińsko – mazurskiego. Ostatecznie w turnieju udział wzięło 8 drużyn, w tym jedna z Rosji, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A – KWP Olsztyn, KPP Iława, KPP Braniewo, KP Morąg. Grupa B – Dinamo Kaliningrad, KPP Gołdap, KP Orneta/KPP Lidzbark Warmiński, KP Pasłęk.

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Do fazy półfinałowej awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. W pierwszym spotkaniu półfinałowym spotkały się ze sobą drużyny KWP Olsztyn (I miejsce w grupie A) z drużyną Dinamo Kaliningrad (II miejsce w grupie B). Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, pomimo wysokiego prowadzenia drużyny z Rosji, w pewnym momencie nawet 3:0, drużynie z Olsztyna zdobyła dwie bramki, jednakże nie wystarczyło to do zwycięstwa i mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny z Kaliningradu 3:2. Emocji nie brakowało również w drugim spotkaniu półfinałowym pomiędzy drużynami KPP Iława i KPP Gołdap. Spotkanie to wygrała drużyna z Gołdapi 1:0. W meczu o III miejsce pomiędzy drużynami KPP Iława i KWP Olsztyn padł wynik 2:1 dla zespołu z Iławy. W meczu finałowym spotkały się drużyny Dinama Kaliningrad i KPP w Gołdapi. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem drużyny rosyjskiej 1:0, a zdobywcą „złotego gola” został  Władimir Golikow.

Po zakończeniu turnieju nagrodami uhonorowano najlepszego bramkarza, którym został Dimitrij Sawicki, zawodnik drużyny Dinamo Kaliningrad, który w całym turnieju straciła jedynie 2 bramki. Najlepszym strzelcem został Marcin Trzeciak, reprezentujący drużynę KPP Iława, zdobywca 6 bramek.

Nagrody w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Józefa Gdańskiego wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmińskim – insp. Tomasz Kamiński ,Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa warmińsko – mazurskiego – Sławomir Koniuszy, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie – Andrzej Ziemianowicz, Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – podkom. Piotr Wojciechowski, Zastępca Burmistrza Miasta Ornety – Andrzej Gierlof, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie – Mirosław Bieliński, Dyrektor firmy Gbo Fastening Systems Spółka z o.o – Julian Wielądek. 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

Ornecki Smok po raz 5

Już po raz piąty 07 lutego w hali OSiR w Ornecie rozegrany zostanie turniej halowej piłki nożnej "ORNECKI SMOK" o Puchar Burmistrza Ornety. Początek o godz. 9.00 Pomysłodawcą turniejów jest Wojciech Bohdanowicz - oficjalnymi organizatorami są OSiR Orneta i klub MKS Błękitni Orneta. W ostatnich dwóch turniejach triumfowały drużyny: Stomilu Olsztyn i Zatoki Braniewo. W tym roku w turnieju weźmie udział 10 drużyn, 8 drużyn chłopców z rocznika 1997 i młodsi. Po raz pierwszy w turnieju wezmą udział dwie drużyny dziewcząt z klubu KPP Stomil Olsztyn-trener Marek Maleszewski, które będą w tym czasie na obozie w Ornecie

 

II Policyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn 7-osobowych w Ornecie

Na Stadionie Miejskim w Ornecie po raz drugi odbył się Policyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn 7-osobowych. Zaszczytne I miejsce zdobyła drużyna iławskich policjantów. Walczący w turnieju zawodnicy zagwarantowali kibicom ogromna dawkę sportowych emocji. Zwycięzcy otrzymali gratulacje, dyplomy i puchary z rąk p. Jana Harhaja Starosty Lidzbarskiego, p. Ireneusza Popiel Burmistrza Ornety, mł.insp. Tomasza Kamińskiego Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim, kom. Sławomira Koniuszego Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie oraz asp. Andrzeja Ziemianowicza Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komisariatu Policji w Ornecie.

Drugi w historii Policyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lidzbarskiego p. Jana Harhaja odbył się na Stadionie Miejskim w Ornecie. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów podobnie jak i w zeszłym roku byli trzej orneccy policjanci mł.asp.Mariusz Horyd, sierż.sztab. Dariusz Sadowski oraz asp. Andrzej Ziemianowicz przy udziale kierownictwa Komisariatu Policji w Ornecie oraz przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie oraz p. Jana Harhaja Starosty Lidzbarskiego i mł. insp. Tomasza Kamińskiego Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim. W rywalizacji wzięło udział łącznie 9 drużyn z Komend Powiatowych Policji w Ełku, Ostródzie, Iławie, Działdowie, Nowym Mieście Lubawskim, Komisariatów Policji w Pasłęku i Ornecie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Z uwagi na alarmowe skierowanie policjantów do służby na zawody nie dojechała ubiegłoroczna zwycięska drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Zawodnicy z ogromną determinacją i w bardzo dobrym stylu rywalizowali o miejsca na podium. Najmocniejszą drużyną okazała się ekipa iławskich funkcjonariuszy, która w finale po rzutach karnych pokonała Komisariat Policji w Pasłęku (2:2), trzecie miejsce zajęła drużyna z KWP w Olsztynie. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się : Piotr Skalski z KWP Olsztyn zdobywca 11 bramek oraz najlepszy bramkarz turnieju Patryk Jackowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Za swoją grę wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary. Zawody zakończyły się integracyjnym ogniskiem. Wszystkim drużynom gratulujemy, dziękujemy za udział w turnieju i zapraszamy za rok.

Turniej sędziów - wylicytuj koszulkę Lewandowskiego

V Olsztyński Turniej Sędziów w piłce nożnej halowej odbędzie się 11 stycznia 2014 roku w Olsztynie - Szkoła Podstawowa nr 7, al. Przyjaciół 42.

Zgodnie z tradycją „olsztyńskich zmagań” wyznaczeni kapitanowie tworzą reprezentacje biorąc pod uwagę cztery ośrodki szkoleniowe. W pierwszej kolejności powinni być to sędziowie dla których udział w turnieju jest wyróżnieniem za aktywną pracę podczas sezonu na różnych płaszczyznach organizacji sędziowskiej.

Oprócz rywalizacji sportowej organizujemy zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Podczas styczniowego turnieju będzie można wylicytować koszulkę reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego oraz piłkę z autografem Adriana Mierzejewskiego i wiele innych cennych gadżetów. Licytacja rozpocznie się o godzinie 13:00. Zapraszamy! http://www.wosp.olsztyn.eu/

Do rywalizacji w turnieju przystąpi 6 zespołów z poszczególnych klas sędziowskich + drużyna Oldboys.

Turniej rozegrany zostanie systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze trwać będą 1 x 10 minut. W czasie turnieju obowiązują przepisy piłki nożnej halowej.

Program turnieju:
09.30 – przyjazd drużyn na halę sportową
09.45 – odprawa z sędziami i kierownikami drużyn
10.00 – 10.10 – IV liga – A klasa
10.15 – 10.25 – V liga – III liga
10.30 – uroczyste otwarcie turnieju
10.40 – 10.50 – B klasa – Oldboys
10.55 – 11.05 – V Liga – Szczebel centralny
11.10 – 11.20 – B klasa – A klasa
11.25 – 11.35 – Oldboys – III liga
11.40 – 11.50 – B klasa – IV liga
11.55 – 12.05 – Oldboys – Szczebel centralny
12.05 – 12.15 – III liga – A klasa
12.20 – 12.30 – Oldboys – V liga
12.35 – 12.45 – III liga – IV liga
12.50 – 13.00 – A klasa – Szczebel centralny
13.00 – 13.30 – Licytacja!
13.30 – 13.40 – B klasa – III liga
13.45 – 13.55 – A klasa – V liga
13.55 – 14.05 – Szczebel centralny – IV liga
14.10 – 14.25 – A klasa – Oldboys
14.30 – 14.40 – Szczebel centralny – B klasa
14.40 – 14.50 – IV liga – V liga
14.50 – 15.00 – Szczebel centralny – III liga
15.05 – 15.15 – IV liga – Oldboys
15.20 – 15.30 – V liga – B klasa

Zobacz także

Promotion