• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Radek Typa na trzecim miejscu.

Trzecim miejscem w klasie 6 zakończył się występ zespołu Bosma Makita Rally Team w 2. Rajdzie Nadwiślańskim. Radek Typa z Jackiem Rathe pokazali się z bardzo dobrej strony i od samego początku rajdu utrzymywali wysokie tempo jazdy. Cztery wygrane odcinki specjalne i bardzo dobre rezultaty pierwszego i drugiego dnia przybliżają Radka Typę do podium w klasie w punktacji mistrzostw Polski na koniec sezonu.

Radek Typa: To był dobry występ i po Rajdzie Nadwiślańskim czuję się znacznie lepiej niż po poprzedniej rundzie mistrzostw Polski. Odczuwam niedosyt, bo minimalnie przegraliśmy drugą pozycję w klasie, ale moja jazda i wyniki na poszczególnych próbach były zdecydowanie lepsze. Nawiązywaliśmy skuteczną walkę, wygrywaliśmy odcinki specjalne i wywieraliśmy presję na naszych konkurentów. Walczyliśmy o ułamki sekund praktycznie przez cały rajd, a gdyby nie złapany kapeć i potrącenie szykany na ostatnim odcinku specjalnym rajdu mogliśmy być jedną pozycję wyżej. Uważam ten rajd za udany, ale zdaję sobie sprawę z elementów, które należy poprawić, aby być jeszcze bardziej konkurencyjnym. Pozytywne jest to, że coraz lepiej czuję się w Peugeocie 208 i pomimo mniejszej ilości testów robię postępy z rajdu na rajd. Cieszą mnie również wyniki uzyskiwane na suchym asfalcie, bo podczas poprzednich rund to właśnie w takich warunkach traciłem najwięcej. Zrobiliśmy też kolejny krok do miejsca na podium na koniec sezonu w klasie 6. Byłoby to dla mnie ważnym osiągnięciem, bo po absencji na Rajdzie Magurskim i Karkonoskim, oraz po awarii podczas Rajdu Świdnickiego moja sytuacja punktowa była bardzo trudna. Mam nadzieję, że Rajd Dolnośląski będzie dla mnie szczęśliwy i będę mógł dobrze zakończyć sezon. Ogromne gratulacje dla moich konkurentów – Darka Polońskiego i Sylwestra Płachytki. Uwielbiam rywalizację od startu do mety i muszę powiedzieć, że ten sezon, choć rozpoczęty przeze mnie dosyć późno, dostarcza mi naprawdę sporo adrenaliny i mobilizuje do ciężkiej pracy. Dziękuję również kibicom za doping i ogromne wsparcie, a sponsorom za umożliwienie walki w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim.


comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion