• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Warmińskie straszydła

 

24.10.2015r wizyta studyjna, w której brali udział mieszkańcy Henrykowa jak i również Karbowa, Mingajn, Opinu, Woli Lipeckiej, odwiedzili wieś Węgój, która została opanowana przez stwory i straszydła. Uczestnicy wykazali się odwagą, ponieważ przyjęli zaproszenie do fabularnej gry terenowej „Warmińskie straszydła”. Ich zadaniem było uwolnienie mieszkańców spod panowania postaci, takich jak: Diabeł, Babojędza, Gierach, Czarownica, Kłobuk, Ałna, Topich, Wiła i Smętek. W tym celu musieli stawić czoło zadaniom wyznaczonym przez postacie z legend i baśni warmińskich.

Uczestnicy zostały podzielone na pięć drużyn: „Krasnoludy”, Leśne skrzaty”, „Dzikie gęsi”, „Dzikie lwy” i „Mistrzunie”. Każda grupa miała swojego kuratora oraz kapitana. Drużyny otrzymały emblematy w postaci kolorowych apaszek, woreczek na artefakty i szkic mapy, na której zaznaczono miejsce pojawienia się danego straszydła. Lider wylosował karteczkę z nazwą straszydła – od znalezienia tej postaci miała się rozpocząć trasa danej grupy. Kolejne stwory do odnalezienia drużyna wybierała samodzielnie. Uczestnicy wracali na miejsce startu po zdobyciu jedynastu artefaktów. Wówczas otrzymywali od Warmianki mapę do skarbu oraz zaszyfrowane hasło. Należało je przekazać Krasnoludkom, które wpuszczały na miejsce, gdzie trzeba było poszukiwać skarbu. Podczas dwugodzinnej, znakomitej zabawy, uczestnicy zachwycały się pięknem lasów, jezior i pól. Bardzo spodobało się im połączenie zabawy i wypoczynku z aktywnością ruchową i intelektualną. Przemierzyli około 3 km pieszo. Nikt nie narzekał na zmęczenie, nawet najmłodsi uczestnicy. Wszystkim dopisywał humor. Miłym akcentem, kończącym pobyt w Węgoju, było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Niektórzy uczestnicy wzięli także udział w warsztatach z wykorzystaniem materiału przyrodniczego, m.in.: słomy i siana. Pod czujnym okiem organizatorów powstały przepiękne koguciki na patyku. Pobyt w Węgoju – wiosce pełnej tajemnic – uczestnicy uznali za bardzo dobry pomysł utworzenia w wioski tematycznej w sołectwie Henrykowo ,,Wioska z Duszą”. Stając oko w oko z bajkowymi postaciami z legend i baśni warmińskich przeżyli fascynującą i niezapomnianą przygodę. Doznali także uczucia adrenaliny, bowiem każdej drużynie zależało na tym, aby wyprzedzić pozostałych w drodze do odnalezienia skarbu. Wracając uczestnicy wycieczki zwiedzili Klasztor w Stoczku Klasztornym.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom wycieczki, koordynatorom Pani Ani Bartoszewicz jak i również sołtysowi Emilowi Rońda, Pani Opiekun Świetlicy Wiejskiej Renacie Zmitrowicz. Wycieczka dofinansowana ze środków projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion