• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pn24092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

FunEnglish w Bibliotece w Henrykowie

Od grudnia 2013 r. w Filii Bibliotecznej w Henrykowie rozpoczął się kolejny bezpłatny kurs języka angielskiego, tym razem skierowany do dzieci w przedziale wiekowym 6 – 12 lat. Warto nadmienić, że w bibliotece odbywa się również komputerowy kurs angielskiego dla młodzieży i dorosłych (angielski123.pl). FunEnglish.pl to kurs komputerowy przeznaczony dla dzieci, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą, w oparciu o najnowsze technologie. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Kurs FunEnglish.pl oparty jest o metodę „Immersion”, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole, więc na platformie istnieją różne sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim.

Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie – dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby raz bądź dwa razy w tygodniu brało w nim udział, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracownika biblioteki. Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Opracowała: Małgorzata Hermanowicz – bibliotekarz Filii w Henrykowie

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież