Cz30032017

Ostatnia aktualizacja11:41:24 PM

Font Size

Cpanel

WSPOMNIENIA Z DAWNYCH LAT W HENRYKOWIE

Spotkanie w Henrykowie
Spotkanie w Henrykowie
Spotkanie w Henrykowie

 

Dnia 22.11.2013r w Henrykowie mieszkańcy wspominali dawne lata uczestnicząc w projekcie - „Atlas miejsc niezwykłych Warmii i Mazur” prowadzonym przez Stowarzyszenie - „Tratwa” z Olsztyna. Na zakończenie pierwszego etapu projektu , opiekunka świetlicy Renata Perczyńska oraz sołtys wsi Emil Rońda zorganizowali dla starszych mieszkańców spotkanie pod nazwą -„Wspomnienia z dawnych lat”

Na spotkanie przybyli również:

  • Pan Ryszard Michalski ,, Prezes Stowarzyszenia Tratwa z Olsztyna”
  • Pani Wioletta Truska sekretarz stowarzyszenia Tratwa 
  • ks. Kazimierz Kordeczko proboszcz parafii Henrykowa
  • Pani Danuta Jaroń
  • jak i również  Panie opiekunki Świetlic Wiejskich z Woli Lipeckiej i Mingajn

 

Imprezę urozmaicił program przygotowany przez gospodarzy podczas którego nie zabrakło słów o historii ziemi warmińskiej i wsi Henrykowo oraz wierszy i piosenek wykonanych przez młodszych mieszkańców wsi. Spotkanie zakończył występ zespołu Ornecianie, który swoim repertuarem piosenek ludowych wciągnął wszystkich gości do wspólnej biesiady. W trakcie trwania projektu były zbierane wspomnienia mieszkańców wsi Henrykowo o wsi , o ważnych miejscach które są w miejscowości o kościele o domach o tym co było w Henrykowie , o tym co pamiętają od 45 roku kiedy zaczęli tutaj przebywać pierwsi osadnicy.

 

Koordynatorem projektu była pani Danuta Jaroń

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

99 procent Image Banner 120 x 600