• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pn24092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Złożyli sobie świąteczne życzenia

W świetlicy wiejskiej w Henrykowie 22.12.2013r mieszkańcy Henrykowa i zaproszeni goście uczestniczyli w wigilii zorganizowanej przez sołtysa Henrykowa Emila Rońdę oraz opiekunkę świetlicy Renatę Zmitrowicz. W rodzinnej wiejskiej atmosferze oraz świątecznym nastroju przy kawie i smacznych ciastach domowego wypieku gospodarze przywitali wszystkich gości oraz przybyłe na spotkanie władze samorządowe miasta i gminy Orneta Burmistrz Ireneusz Popiel, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ornecie Józef Uzar, Ks. Proboszcz Kazimierz Kordeczko, Pani kierownik Srodowiskowego Domu Samopomocy w Henrykowie Anna Wiewiórska, Pani Dyrektor szkoły Podstawowej w Mingajnach Anna Kulka, Pracownik Punktu Biblioteki w Henrykowie Pani Małgorzata Chermanowicz, Pan Nadleśniczy Piotr Matusik, Pan komendant Gminny Orneta OSP Zbigniew Gozdziewski, jak również przybyli po raz pierwszy druhowie OSP Henrykowa wraz z Prezesem.

Podczas Wigilii, goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze świetlicy wiejskiej w Henrykowie oraz występ chóru dzieci z Henrykowa pod opieką Pana Wiktora Chojnackiego, następnie uświetnił występ (wspólne kolędowanie) zespołu Ornecianie z Ornety pod przewodnictwem Pani Grażyny Józwiak. Tradycyjnie łamano się opłatkiem i składano wzajemnie życzenia. Dla Dzieci opiekun świetlicy Wiejskiej i Pan Nadleśniczy Piotr Matusik wręczyli prezenty jak i upominki dla gości i mieszkańców Rozstrzygnięto też II konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny I miejsce zajęła Pani Bożena Piasecka z Henrykowa. Kolejny raz mieszkańcy Henrykowa wykazali się operatywnością doskonałą organizacją, dzięki której mieszkańcy mogą wspólnie bawić się i spędzać wolny czas, jednocześnie kultywując i podtrzymując tradycje ludowe i świąteczne.

Opiekun Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie Renata Zmitrowicz

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion