• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

So22092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Dni Henrykowa 2013

W piątek i sobotę 12-13 lipca w Henrykowie na Placu przy OSP działo się wiele i każdy, kto postanowił spędzić tutaj czas, nie mógł się nudzić, bowiem można było cieszyć się występami zespołów Disco Polo, którymi gwiazdami byli Red Star i NEXX DANCE, a także posilić się grochówką przygotowaną przez stowarzyszenie OSP Henrykowo. Na przeszkodzie nie mogła nawet stanąć niezbyt łaskawa sobotnia aura.

Widzowie nie zawiedli. I Dni Henrykowa były wielkim wydarzeniem, które wpisze się już na stałe do kalendarza wakacyjnych imprez naszej miejscowości i chętnie biorą w nim udział także zaproszeni goście.

W tym roku znaleźli się wśród publiczności między innymi: Burmistrz Miasta Gminy Orneta Ireneusz Popiel, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Józef Uzar, oraz wielu jeszcze innych (pełna lista to kilkanaście nazwisk). Biorąc słowo na otwarciu imprezy Burmistrz Miasta Gminy Orneta powitał publiczność, a w szczególności gości Wszystkim życzył dobrej zabawy i wyraził przekonanie, że popularność będzie tylko rosnąć i brać w niej będzie udział coraz więcej i publiczności, i zespołów artystycznych. I Dni Henrykowa patronatem objął Starosta powiatu lidzbarskiego oraz BURMISTRZ Miasta Gminy Orneta.

12.07.2013r o godzinie 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie odbył się konkurs recytatorski poezji dzięciecej przygotowany przez Bibliotekę w Henrykowie Panią Małgorzata Hermanowicz we współpracy z Sołectwem Henrykowo. I miejsce zajęła Weronika Rokicka II miejsce Anna Golec III miejsce Dominika Piasecka

O godzinie 17.00 odbył się Mecz Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Gminy Orneta, w meczu wzięło 9 drużyn a w nim byli, OSP Henrykowo, Mingajny, Glebiska, Gospodarstwo Agroturystyczne w Henrykowie, Pieniężno, Bażyny, Dąbrówka, Wola Lipecka, Pocisk Wola Lipecka, Gold Team Wola Lipecka.

I miejsce zajęli Glebiska, II miejsce Bażyny, III miejsce Dąbrówka

13.07.2013r od godziny 13.30 odbył się turniej wyciskania sztangi o puchar sołtysa

I miejsce zajął Marcin Kluk z Ornety następnie odbyło się wiele konkursów, o godzinie 15.00 odbyło się uroczyste otwarcie I Dni Henrykowa przez Burmistrza Miasta Gminy Orneta następnie na scenie wystąpił Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie, Świetlica Wiejska w Henrykowie. Prowadzili na scenie Mateusz Pstrągowski i Katarzyna Stakun z Henrykowa.

Zapraszamy wszystkich już za rok na II Dni Henrykowa, które zaplanowane są 11-12.07.2014r. A jeszcze 31.08.2013r zapraszamy również do Henrykowa na pożegnanie Lata.


Emil Rońda - sołtys Henrykowa

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion