• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pn24092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Razem w Świetlicy w Henrykowie

 9 lutego w Henrykowie odbyły się obchody Dnia Seniora O godzinie 16.00 odbyła się uroczysta msza św w kosciele św Katarzyny w Henrykowie. Prowadzona przez proboszcza parafii księdza Kazimierza Kordeczko w intencji wszystkich seniorów z Henrykowa i Nowego Dworu, mszę upiększał Mariusz Dyba. Po uroczystej mszy św dalsze obchody odbywały się w Świetlicy Wiejskiej w Henrykowie.

Zebranych gości powitali serdecznie pani opiekun świetlicy wiejskiej w Henrykowie Renata Perczyńska, oraz sołtys wsi Henrykowo Emil Rońda, którzy przedstawili program uroczystości i zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy. A zabawa rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym przez dzieci ze świetlicy. Dzieci zaprezentowały piękne i wzruszające wiersze i piosenki, oraz kabaret, również złożyły seniorom życzenia. Poruszający występ został nagrodzony burzą oklasków. Po części artystycznej nadszedł czas na wniesienie tortu z okazji dnia seniora, jak i również nie zabrakło życzeń od zastępcy burmistrza Pana Andrzeja Gierlofa, oraz od Pani sołtys z Nowego Dworu Pani Katarzyny Szefler, oraz od sołtysa Emila Rońda.

Sołtys wsi Henrykowo wręczył dla Pani Pelagii Olechnowicz najstarszej seniorce z Nowego Dworu bukiet kwiatów „Przyjaźń jest najdelikatniejszym kwiatem, który rozwija się z wzajemnych kontaktów międzyludzkich. Jeżeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie, więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swoje pączki” Zaproszony dj wodzirej z Ornety zapewnił seniorom wspaniałą wielogodzinną zabawę, tańce i rozmowy przy kawie i herbacie oraz ciasteczkach upieczonych przez panie ze stowarzyszenia ,, Henrykowianie Razem”. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Stanisława Jasiny oraz Pana Tadeusza Perczyńskiego, oraz mieszkańcom za pomoc przy organizacji. Obchody Dnia Seniora prowadził Mateusz Pstrągowski

Renata Perczyńska

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion