• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Delegacja Powiatu Lidzbarskiego z wizytą na Ukrainie

 

W dniach 22-25 listopada 2016 r. czteroosobowa delegacja z Powiatu Lidzbarskiego w składzie: Pan Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski, Pan Marek Chyl – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmiński oraz Pan Przemysław Mikołajczyk – Prezes firmy Polmlek, gościła z oficjalną wizytą w zaprzyjaźnionym Powiecie Zastaweńskim na Ukrainie. Wiodącym tematem rozmów była przyszła wizja rozwoju dalszej owocnej współpracy między takimi dziedzinami życia społecznego jak: zdrowie i medycyna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, turystyka i muzyka.

Głównymi celami wyjazdu było uroczyste podpisanie deklaracji pomiędzy Szkołą Muzyczną w Zastawnie, a Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Lidzbarku Warmińskim, które miało miejsce 23 listopada br. oraz podpisanie umowy partnerskiej dnia 24 listopada br. pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim, a Szkołą Zawodową w Mieście Zastawno. Podpisane umowy obejmują obszary takie jak: zbliżenie i zrozumienie między Polakami i Ukraińcami, wymianę młodzieży szkolnej, poznanie polskiej i ukraińskiej kultury oraz historii, zgłębianie znajomości języka, wspólne projekty muzyczne i kulturowe, wymianę doświadczeń kadry nauczycielskiej oraz realizację wspólnych projektów w oparciu o środki pomocowe. W trakcie pobytu przedstawiciele Powiatu mieli okazję zwiedzić m.in. Szpital Rejonowy, Horodeński Zakład Mleczarski oraz Kompleks Rolniczy „Świeża Miłka”. Zorganizowano także liczne spotkania, m.in. w Radzie Rejonu, z przedsiębiorcami, prasą oraz radiem. Współpraca między Powiatem Lidzbarskim a Powiatem Zastaweńskim została zainicjowana w dniu 4 września 2007 roku w mieście Stare Pole podpisaniem umowy o handlowo – ekonomicznej, naukowo – technicznej i kulturalnej współpracy

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion