• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

So22092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Debata społeczna Policji z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku.

 

W sali Urzędu Miejskiego w Ornecie odbyła się kolejna debata społeczna Policji z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. mł. insp. Mariusz Kozłowski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim, kom. Piotr Wojciechowski Komendant Komisariatu Policji w Ornecie – gospodarz debaty oraz kierownictwo Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lidzbarskiej komendy. Celem debat jest ograniczanie zjawisk budzących poczucie zagrożenia, badanie oczekiwań społecznych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz włączenie obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Debatę rozpoczął kom. Piotr Wojciechowski Komendant Komisariatu Policji w Ornecie przedstawiając plan oraz zagadnienia jakie będą poruszane w trakcie spotkania. Za pomocą prezentacji multimedialnej „ Senior w ruchu drogowym” asp. Łukasz Hrycyna kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego lidzbarskiej komendy wyjaśnił, dlaczego pieszego określa się mianem niechronionego uczestnika ruchu i jakie ma on szanse na przeżycie w zderzeniu z autem jadącym z niewielką prędkością. Policjant podał szczegółowe dane, dotyczące ofiar wypadków drogowych. Ponadto udzielił wskazówek na co szczególnie należy zwracać uwagę poruszając się po drogach. Na koniec prezentacji asp. Hrycyna przypomniał o ważności elementów odblaskowych i ważności, znanych seniorom kart ICE. Kolejnym tematem poruszanym na spotkaniu były oszustwa na tzw. wnuczka, Internet i karty bankomatowe. Prowadzący spotkanie mł. insp. Mariusz Kozłowski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim przedstawił zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze. Poszczególne zagrożenia, w szczególności oszustwa na tzw. wnuczka, kradzieże telefonów komórkowych, torebek na tzw. wyrwę zostały poparte przykładami zdarzeń, które miały miejsce na terenie powiatu lidzbarskiego. Podczas debaty słuchacze dowiedzieli się m.in., jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz to powszechniejszymi przestępstwami popełnianymi na osobach starszych. Na zgłaszane pytania odpowiedzi udzielał podinsp. Eugeniusz Foltyński Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lidzbarskiej komendy. Wszystkie problemy i postulaty zgłaszane przez zebranych zostaną dokładnie przeanalizowane i staną się podstawą do działań podejmowanych m.in. przez policję w roku 2015. Wszyscy uczestnicy debaty wypełnili także anonimową ankietę, która dotyczyła poruszanych tematów. Wyniki tej ankiety zostaną poddane wnikliwej analizie i również staną się podstawą planowania przedsięwzięć podejmowanych w przyszłym roku na terenie powiatu lidzbarskiego.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion