• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

So22092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Jutro odcinek Orneta-Pasłęk zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Otwarcie drogi

Do niedawna prace drogowe trwały na dwóch odcinkach trasy wojewódzkiej nr 513 prowadzących do Ornety. Łączna długość modernizowanych jednocześnie dróg przekraczała 60 kilometrów Jutro pierwszy z odcinków Orneta-Pasłęk zostanie oficjalnie oddany do użytku. Zakończenie prac na drugim odcinku Orneta-Lidzbark Warmiński planowane jest na początek listopada. W jutrzejszej uroczystości weźmie udział marszałek województwa Jacek Protas. Na osoby biorące udział w oficjalny otwarciu trasy przewidziano sporo atrakcji m.in. symulator zderzeń oraz rowerowy tor przeszkód.

Drogowcy wspólnie z przedstawicielami elbląskiego WORD-u i olsztyńskiej drogówki przypomną podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przekażą najmłodszym elementy odblaskowe. Każdy chętny będzie miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rowerowych podczas jazdy po specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami oraz skorzystania z symulatora zderzeń. Roboty drogowe trwały ponad 1,5 roku. Dzięki nim poszerzono i wzmocniono konstrukcję ponad 31-kilometrowego odcinka drogi, przebudowano 18 skrzyżowań, wybudowano 32 zatoki autobusowe oraz blisko 9 km ciągów pieszo-rowerowych, przebudowano przepusty, wykonano też nowe oznakowanie poziome i pionowe. Była to jedna z największych inwestycji samorządu województwa, która kosztowała 82,5 mln zł, z czego 72,5 mln zł to wsparcie unijne.

Jest to kolejna uroczystość będąca doskonałą okazją do zadbania o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Waldemar Królikowski Dyrektor ZDW w Olsztynie – Dzięki wsparciu innych instytucji oraz lokalnych przedsiębiorców staramy się przekazywać przybyłym na uroczystość dzieciom i młodzieży elementy odblaskowe, realizując tym samym na coraz szerszą skalę założenia programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego „Przyjazna droga.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:30 przy placu przed MDK (ul. 1 Maja 45) w Ornecie.  Kierowcy tirów nie będą już musieli omijać wiaduktu w Drwęcznie (na zdjęciu)

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież