• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

So22092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Warmia Mazury Senior Games - igrzyska osób w sile wieku

nasza-orneta
nasza-orneta
nasza-orneta

Przedstawiciele samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz gospodarze siedmiu miast podpisali list intencyjny w sprawie organizacji w sierpniu 2014 roku międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games. Poprzednia edycja imprezy odbyła się w połowie września 2012 roku. Wówczas osoby powyżej 45 roku rywalizowały w Olsztynie, Iławie, Naterkach, Lidzbarku Warmińskim oraz Ornecie. W zawodach wzięło udział blisko 1,2 tys. zawodników z 13 krajów.

-Wiem, że mamy możliwości i potencjał, aby kolejna edycja Warmia Mazury Senior Games była jeszcze lepsza, a do regionu przyjechało jeszcze więcej zawodników, zwłaszcza tych z zagranicy. – mówił podczas spotkania Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Najlepszymi ambasadorami imprezy są bowiem jej uczestnicy. Dobra opinia o zawodach pozwoliła nam myśleć o kolejnej edycji. W 2014 roku poszerzymy ofertę o nowe dyscypliny i nowe miasta, które zadeklarowały chęć udziału w przedsięwzięciu.

Tym razem region będzie gościł dojrzałych sportowców powyżej 45 roku życia latem. Uczestnikom zmagań zaproponowano rywalizację w 13 dyscyplinach. W Olsztynie spotkają się pływacy, brydżyści oraz siatkarze halowi. Odbędą się również konkurencje rekreacyjne – kolarstwo MTB oraz wyścigi smoczych łodzi. W iławskich obiektach sprawdzą się tenisiści, żeglarze oraz siatkarze plażowi. Mile widziani są również miłośnicy brydża sportowego. Lidzbark Warmiński będzie natomiast areną zmagań lekkoatletów i tenisistów stołowych (dyscypliny sportowe) oraz amatorów ścigania na rowerach wodnych (dyscyplina rekreacyjna). Wzorem ubiegłorocznej edycji Orneta jest gospodarzem zmagań badmintonistów.

W organizację Warmia Mazury Senior Games 2014 włączyły się ponadto Ostróda – piłka nożna, kajakarstwo (dyscypliny sportowe) i kręgle (dyscyplina rekreacyjna), Pasłęk – golf (dyscyplina sportowa) oraz Nidzica – podnoszenie ciężarów (dyscyplina sportowa). Wydarzeniu towarzyszyć będą także imprezy o charakterze kulturalnym, społecznym czy integracyjnym. Całość uzupełnią projekty edukacyjne na temat roli aktywności sportowej wśród seniorów.

Podpisy pod listem intencyjnym złożyli: Jacek Protas - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego; Piotr Grzymowicz - prezydent Olsztyna; Włodzimierz Ptasznik - burmistrz Iławy; Artur Wajs - burmistrz Lidzbarka Warmińskiego; Ireneusz Popiel - burmistrz Ornety; Czesław Najmowicz - burmistrz Ostródy; Wiesław Śniecikowski - burmistrz Pasłęka oraz Dariusz Szypulski - burmistrz Nidzicy.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion