• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pn23042018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Skanska rozbuduje drogę wojewódzką między Ornetą i Lidzbarkiem Warmińskim

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie powierzył firmie Skanska rozbudowę DW nr 513 na odcinku Orneta – Lidzbark Warmiński. Inwestycja o wartości 78,2 mln zł netto potrwa do września 2014 roku.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i polegać będzie na rozbudowie oraz przebudowie DW nr 513 na odc. Orneta (wraz z miejscowością Orneta) – Lidzbark Warmiński wraz z odcinkiem DW nr 511
(miejscowość Lidzbark Warmiński, ul. Olsztyńska).

- Rozbudowa niemal 40 km drogi  ma na celu podniesienie jej parametrów do klasy G – wyjaśnia Zbigniew Szynkowski, Menadżer Projektów, Skanska. Inwestycja  jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków województwa warmińsko – mazurskiego.

Zakres prac

W ramach inwestycji wykonana zostanie rozbudowa drogi DW nr 513 na określonych jej odcinkach, w tym również część DW
nr 511. Realizacja polegać będzie m.in.  na poszerzeniu jezdni i korony drogi, przebudowie skrzyżowań oraz uporządkowaniu warunków połączeń z drogami niższych klas. Skanska wybuduje także przydrożne parkingi, ogólnodostępne dla wszystkich typów pojazdów. W ramach zadania powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Zakres robót budowlanych obejmuje również przebudowę istniejących sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i sieci ciepłowniczych kolidujących
z rozbudową DW nr 513.

- Przed nami stoi również zadanie obejmujące przebudowę wiaduktu PKP w miejscowości Orneta. Ta realizacja ma na celu zachowanie skrajni pionowej przejazdu, czyli obniżenie niwelety jezdni pod wiaduktem wraz z remontem elementów obiektu – mówi Zbigniew Szynkowski, Menadżer Projektu, Skanska.

Będzie bezpieczniej

Nowa droga będzie przyjazna pieszym i przede wszystkim bezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
W ramach realizacji firmie Skanska zlecono budowę azyli spowalniających na wjazdach do miejscowości oraz w miejscach przejść dla pieszych, a także na drodze głównej.Na nowym odcinku pojawią się ronda, które znacznie poprawią bezpieczeństwo na drodze spowalniając nieco ruch. Wybudowane zostaną zatoki autobusowe wraz z peronami dla podróżnych. Na czas realizacji inwestycji wykonawca odpowiada także za organizację ruchu tymczasowego, jak również organizację ruchu docelowego, po zakończeniu prac.

Skanska w regionie

Projekt jest kolejną inwestycją Skanska na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. W zeszłym roku firma zakończyła na tym obszarze m.in. budowę Regionalnego Centrum Informatycznego dla Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Obecnie Skanska realizuje budowę „Buspasów” w Olsztynie, rozbudowę i przebudowę Sądu Rejonowego w Olecku, a także na zlecenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego rewitalizację obiektów dawnego szpitala wojskowego w Olsztynie


comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież