• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

N24062018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

18 stopni Celsjusza

Uroczyste rozpoczęcie odwiertu

23 lipca 2011 roku – ta data przejdzie do historii polskiej i światowej geotermii. Tego dnia w Lidzbarku Warmińskim zakończono odwiert w poszukiwaniu źródeł geotermalnych i pobrano próbkę wody do badań składu. Wodę pobrano z głębokości 90 metrów i miała temperaturę 18 st. Celsjusza. Dla porównania: w jeziorze Śniardwy temperatura wody wynosiła w niedzielę 24 lipca br. - 21 st. C. Na odwiert  marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas otrzymał z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  5,5 mln złotych.

Zapytałem pracowników przedsiębiorstwa, którzy wykonali odwiert, jaka wobec tego będzie temperatura wody na głębokości 1000 metrów (tej głębokości dziurę wywiercono). - Maksimum do 30 stopni – odpowiedziano mi. Potwierdzają się więc co do joty ekspertyzy geologiczne, z których wynika, że w Lidzbarku Warmińskim nie ma gorących źródeł. We wszystkich istniejących termach w Polsce temperatura wody na wypływie nigdzie nie jest niższa od 60 ° C. Niższa temperatura wody geotermalnej generowałaby straty basenu zasilanego taką wodą.

czytaj całość - debata.olsztyn.pl

na zdjęciu uroczysty start odwiertu pod Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim - 28.04.2011

źródło - lidzbarkwarminski.wm.pl

 

{module Link do NK}

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #8 ooo 2011-10-26 14:58
By żyło nam się wszystkim lepiej ( w PO )
Cytować
0 #7 POrażka 2011-09-06 17:58
Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy dziennikarze zaczynają się wymykać spod naszej kontroli, co bardzo utrudnia nam pracę nad urabianiem opinii publicznej za pomocą mediów. Staramy się w tej sprawie coś robić. Prawdziwe sondaże pokazują, że coraz mniej ludzi chce na nas głosować (18,5 %) oraz, że rośnie liczba niezdecydowanyc h, którzy rozważają głosowanie na PIS. Ewentualny przyszły rząd pisowski z całą pewnością nie tylko zreaktywizuje, ale i wzmocni CBA -- i wtedy już nie będzie tak łatwo robić interesy. Zróbcie coś, mobilizujcie wszystkie media, piszcie na wszystkich forach, bo TONIEMY, a razem z nami mogą zatonąć WASZE interesy! Wszystkie chwyty dozwolone. Powtarzać w kółko, że według wszystkich sondaży PIS nie ma szans, ponieważ prawie połowa ankietowanych chce głosować na nas. Dalej na forach wyśmiewać na wszelkie sposoby wszystkie wrogie media, w szczególności "Gazetę Polską", Radio Maryja, TV Trwam, "Nasz Dziennik" oraz "Uważam Rze". Wszystkie chwyty dozwolone. Wmawiać ludziom, że klapa autostradowa, klapa stadionowa oraz drożyzna są skutkami celowych działań i zaniedbań opozycji, czyli PISu. UWAGA: w mediach nie wolno atakować SLD, bo to nasz cichy sojusznik. Rozmowy idą w dobrym kierunku. To samo dotyczy ODS (Obywatele do Senatu, czyli inicjatywa prezydentów miast). Pamiętajcie: ODS to nasza szalupa ratunkowa, czyli nowa Platforma przyszłości! W tej chwili koniecznie trzeba zwalczać PISowskie spoty radiowe. Wyśmiewać na wszelkie sposoby, korzystając z naszych ludzi w mediach publicznych oraz mediach zaprzyjaźnionyc h. Słyszałem dzisiejsze wiadomości o 9-tej rano w Trójce -- dobra robota! »
Cytować
0 #6 szczęściarz 2011-09-02 08:04
Pamiętajcie kochani głosujemy na krainę szczęścia i miłości glosujemy na PO
Cytować
0 #4 POpularny 2011-08-04 17:26
PO nie sprawdziło się na całej linii. Stało się partyjką koleżków do tego często głupkowatych i kołtuńskich. Im naprawdę zależy tylko na własnych interesach i układach. Tak samo jest w sejmie i w radach. W nosie mają różnice ideologiczne np. z PISem. Tylko własny portfelik i aby rodzinka dobrze się miała.
Cytować
0 #3 anonim 2011-08-04 16:07
Donek mniejsze zło Tusk to porażka dla kraju. Cało PO to POrażka dla kraju
Cytować
0 #2 zimna woda 2011-08-03 11:03
POpaprańcy czują się bezkarni szastając nie swoją kasą. Termy powinny być wokół Henrykowa. Nasza Kogut przyłożył łapę do POmyłki Protasa.
Cytować
0 #1 h2o 2011-08-03 00:35
Brawo Protas i cała świta z PO. Przyda się im zimny prysznic z odwiertu :D
Cytować

Zobacz także

Promotion