• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

„Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

 

„Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – to temat debaty, która rozpoczęła cykl spotkań ze społeczeństwem na terenie powiatu lidzbarskiego. Spotkanie zostało przeprowadzone w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Podczas debaty omówione zostało bezpieczeństwo w kontekście zadań realizowanych przez służby mundurowe, instytucje pomocowe, sanepid, sąd i ratownictwo medyczne. W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem spotkania byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ornecie oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie.

W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władze samorządowych powiatu lidzbarskiego ze starostą p. Janem Harhajem i Burmistrzem Ornety p. Ireneuszem Popiel, Komendant Powiatowy Policji w Lidzbarku Warmiński insp. Tomasz Kamiński oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim i Komisariatu Policji w Ornecie, przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Ratownictwa Medycznego, Sądu Rejonowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Straży Miejskiej, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Inspekcji Transportu Drogowego i Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień. Spotkanie rozpoczął Dyrektor ZSO w Ornecie p. Jerzy Janulewicz, który podkreślił, że takie spotkania są niezmiernie ważne, a do zapewnienia bezpieczeństwa potrzebne jest współdziałanie wszystkich zgromadzonych na sali instytucji i obywateli. W dalszej części prelegenci poruszali najbardziej istotne sprawy związane z bezpieczeństwem.

Przedstawiciele policji podczas debaty poruszyli trzy główne kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu lidzbarskiego, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Pierwsze z tych zagadnień omówił st. asp. Łukasz Hrycyna. P.o.Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Lidzbarku Warmińskim omówił statystykę zdarzeń drogowych oraz działania, jakie prowadzi policja na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie sierż. szt. Łukasz Machowicz referent Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Ornecie omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jak należy posługiwać się tym narzędziem. Prelegent przedstawił również założenia realizowanego programu pn.: „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zgodzili się, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać społeczeństwo na zagrożenia, które pojawiają się w codziennym życiu, a często są bagatelizowane.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #1 Rozbawiony 2017-03-03 17:04
Miło popatrzeć, sami przyjaciele .....!
Cytować

Zobacz także

Promotion