• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Dekada międzynarodowych wymian młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ornecie

Już od ponad dziesięciu lat organizowane są międzynarodowe wymiany młodzieży w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Kolejne wymiany różnią się zasadniczo programem oraz odwiedzanymi stronami świata. To, co najcenniejsze – prawdziwe i bezpośrednie relacje międzyludzkie, pozostaje jednak niezmienne… Każdej wymianie towarzyszą bowiem: pierwsze onieśmielenie powodowane różnicami międzykulturowymi, stopniowe przełamywanie barier powodowane poznawaniem siebie i wreszcie … często okraszony łzami – czas pożegnania, łagodzony wizją rewizyty. Tak było i tym razem… Od siódmego do trzynastego czerwca kilkudziesięciosobowa grupa naszej młodzieży odwiedzała swoich rówieśników w Herzlake. Program wizyty był urozmaicony. Dość powiedzieć, że na zamieszkiwaną przez nas posiadłość wracaliśmy, po całych dniach rozrywki, dopiero późnym wieczorem. Nie sposób w kilku zdaniach opisać tak wielu wrażeń, wydarzeń i spotkań. Można jedynie wymienić kilka z nich, po to tylko by zobrazować atmosferę naszej wizyty.

Zacząć należy od licznych poczęstunków, grillowania, ale także wspólnego przygotowywania potraw kończącego się…wspólnym biesiadowaniem. Powiedzieć należy też o wspólnym zwiedzaniu: tajemniczego kamiennego kręgu, czynnego młyna wodno-powietrznego, domu natury wypełnionego wypreparowanymi zwierzętami, ale także … otoczonej ogrodem cudownej posiadłości księcia Ludwika. Warto wspomnieć o podniosłym – podsumowującym dziesięć lat polsko-niemieckiej współpracy – spotkaniu z delegacją Urzędu Miasta i Gminy … naszej rodzimej Ornety! W tak zwanym międzyczasie – tańczyliśmy, graliśmy w piłkę nożną, czy uczestniczyliśmy w międzyklasowych rozgrywkach rekreacyjnych, gdzie jedną z konkurencji stanowił rzut…kaloszem na odległość. I na koniec, to co najcenniejsze – wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń i prawdziwa radość spotkania. Tym bardziej się trudno rozstać…

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion