• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

N24062018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Dni Ornety 2014

Organizatorzy tegorocznych Dni Ornety przygotowali dla swoich mieszkańców szereg niecodziennych atrakcji. 20 czerwca od godzin rannych na lotnisku orneckim rozpocznie się I PIKNIK LOTNICZO-MILITARNY organizowany przez lokalne Stowarzyszenie „Miastowieś”. Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć pokazy statyczne samolotów z aeroklubów, pokazy sprzętu wojskowego, uzbrojenia oraz historycznych pojazdów wojskowych. Muzycznie umili czas Wojskowa Orkiestra Dęta oraz ornecki muzyk Mariusz Dyba. Piknik wspiera ornecki klub Honorowych Dawców Krwi z Ornety, który w jego trakcie przeprowadzi akcję pobierania krwi. Animacyjnie imprezę będzie wspierał Miejski Dom Kultury, który przygotował wiele atrakcji tym razem na płycie lotniska.

Od godziny 18.00 na placu przy MDK w Ornecie swoje talenty zaprezentują lokalne zespoły zarówno wokalne , taneczne jak i ..teatralne. Usłyszymy m.in. Laureatów Festiwalu Piosenki Smokoryki 2014, Warmię Folk, a tanecznie umilą czas zespoły: Taiga oraz Young Free Wild. Na zakończenie piątkowego dnia wystąpi Teatr Światła i Ognia Hokage. Sobotni poranek przywitamy sportowo: zawodami wędkarskimi na Jeziorze Mieczowym oraz turniejem Streetball o puchar prezesa PORKON .

Niemałe zamieszanie po raz kolejny za sprawą Stowarzyszenia „Miastowieś”, które na ten dzień zaprosiło grupy rekonstrukcyjne, które tak jak w ubiegłym roku na plaży przy Jeziorze Mieczowym zaprezentują pokazy bitwy z okresu napoleońskiego oraz II WŚ.

Od godz. 17.00 na scenie przy Hali OSIR rozbrzmiewać będzie rytmy cygańskie, reggae, pop i rock. Swój udział potwierdził zespół Majestic- półfinalista 2 edycji Must Be The Music, cygański zespół Hitano, wspinający się po szczeblach kariery ornecki wokalista Mateusz Grędziński oraz gwiazdy muzycznego show The Voice Of Poland: Aro Kłusowski, Michał Grobelny, Jagoda Kret. Na scenie zagoszczą również charyzmatyczni muzycy Lipali, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 10 lecia na scenie, choć co niektórzy muzyczni melomani kojarzyć mogą ich z zespołu Illuzion.

Niedzielny poranek również przywitamy na lotnisku. Od 10 startują wyścigi samochodowe Rally Sprint tym razem o Puchar Burmistrza Ornety. O 19.00 wraz z Proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Ornecie zapraszamy na niepowtarzalny koncert Edyty Geppert. Dni Ornety zakończymy Nocą Świętojańską nad Jeziorem Mieczowym zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Ornecianie” przy żartach operetkowych w wykonaniu solistów Opery Bałtyckiej.

Serdecznie zapraszamy na Dni Ornety 2014.

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #3 pogodynka 2014-06-25 22:56
Nie ma ta władza szczęścia do pogody.
Cytować
+4 #2 Renatans9yz 2014-06-17 22:15
Bardzo dobra robota z imprezą na lotnisku. Życzę udanej imprezy i pogody
Cytować
-3 #1 mnjjbhj 2014-06-13 21:44
Pfff znowu badziewie puszczą aż mi się pękać ze śmiechu chce nawet nie potrafią wykorzystać środków unijnych na taką imprezę....
Cytować

Zobacz także

Promotion