• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa

Już dzisiaj o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury w Ornecie zaprasza na wydarzenie łączące świat muzyki okołojazzowej, poezji oraz plastyki aktywnie angażujące publiczność, która ma wpływ na jego przebieg, między innymi tworząc własne dzieło plastyczne. Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa to przepis na odświeżenie znaczenia muzyki we własnej codzienności. To zaproszenie do eksploracji tego co skryte, uwikłane, co chciałoby się radośnie uwolnić w dźwiękach, w obrazie, w słowie, czy choćby w formie eksperymentu myślowego - w głowie. Przenikają się tu dwa projekty muzyczne: wydawnictwo „Jazy” Bartka Krzywdy oraz „Piosenki Świniopasa” Jacka Filca. Zespół gra również standardy jazzowe w pokręconych aranżacjach oraz szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Jest sporo elementów etnicznych, szamańskich, a także punkowego zacięcia. Całość spina poezja Jacka Filca wykonywana w mocno alternatywnych piosenkach. Dodatkowo na scenie pojawią się członkowie dziecięco-młodzieżowego zespołu DRAGONS działającego w Miejskim Domu Kultury. Do artystycznego kotła dołożą swoje wokale i instrumentaria. Podczas spotkania zagrane zostaną autorskie kompozycje Bartka Krzywdy z płyty "Jazy", krzywodżezowo zaaranżowane standardy, sfilcowane pieśni świniopasa oraz tzw. „czapa” czyli przeboje konstruowane na bieżąco w wyniku dynamicznie zmieniających się okoliczności i emocji . W czasie spotkania można spodziewać się incydentów z pogranicza happeningu. Publika będzie mogła aktywnie wpływać na przebieg eksperymentu natomiast atrakcjami artystycznymi zajmie się dzika horda ze wschodu: Jura Miszczenko – kontrabas, Patryk Giedziun – bas elektryczny, Jacek Filc – omamy wokalne / animacje plastyczne, Piotr Jankowski – perkusja, Szymon Zuehlke – saksofony i Bartek Krzywda – klawisze.

Zapraszamy 28.05.2015 (czwartek) na godz. 19.00 do Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, 1 Maja 45. Wstęp bezpłatny.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion