• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Sukces orneckich artystów

Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta
Warmia-Folk-Orneta

Pełna sala, owacje na stojąco, autografy i kolejki po płyty. Tak przyjęta została pierwsza muzyczna produkcja WARMIA FOLK wydana przez Miejski Dom Kultury w Ornecie. Na płycie znalazło się jedenaście dynamicznych, niekonwencjonalnych aranżacji tradycyjnych melodii ludowych. Każdy utwór to nie lada gratka dla ucha, a każdy koncert to niezwykłe emocje. Warmia Folk podbija województwo, kradnąc serca małych i dużych odbiorców. Energiczne aranżacje warmińskich utworów w wykonaniu sekcji wokalnych MDK w Ornecie oraz działających w placówce – Orneckiej Orkiestry Rozrywkowej i Orneckiej Orkiestry Dętej we współpracy z lokalnymi talentami oraz grupami okazały się strzałem w dziesiątkę.

To było wielkie przedsięwzięcie małej placówki – podkreśla Anna łebek-Obrycka, dyrektor MDK – w zaledwie trzy miesiące dzięki zaangażowaniu genialnego muzyka Bartosza Krzywdy oraz orneckich artystów, dzieci, młodzieży i seniorów udało się od podstaw stworzyć niebanalną muzyczną kompilację utworów, które od razu wpadają w ucho. Teraz marzymy o trasie koncertowej po Polsce i płycie WARMIA FOLK vol.2 w przyszłym roku – dodaje.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, www.mdk.orneta.pl. Płyta powstała we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury 2013”.

Patronat nad projektem objęły: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, eŚwiatowid Portal Kulturalny Warmii i Mazur.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież