• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Warmia-Folk

Od końca lipca do 26 października Miejski Dom Kultury w Ornecie realizuje projekt pn. „Warmia Folk” w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury 2013”. Projekt o znaczeniu promocyjnym dla województwa Warmińsko-Mazurskiego współorganizowany jest przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W ramach projektu w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbywały się warsztaty muzyczne, przygotowujące uczestników do nagrania i wydania płyty „Warmia Folk”, która wkrótce ujrzy światło dzienne.

Na płycie znalazły się stare pieśni warmińskie w nowych, współczesnych aranżacjach. Płyta jest wynikiem pracy kreatywnych umysłów, artystów, ludzi kultury a nade wszystko okazji, jaką była przestrzeń do zrobienia czegoś wyjątkowego, nietuzinkowego, związanego z ukochaną Warmią. Dzięki płycie „Warmia Folk” pieśni dziadków, pradziadków będą mogły poznawać kolejne pokolenia. To nie tylko pamiątka dla występujących oraz lokalnej społeczności, ale również cyfrowy nośnik informacji o pięknie muzyki tradycyjnej dla przyszłych pokoleń.

Płyta odnosi się do korzeni, tradycji warmińskich w śpiewie, treści, jednak skonstruowana została w nowoczesnych aranżacjach i brzmieniach. Płytę promować będą 4 koncerty zaplanowane na październik: Orneta, 18.10, godz. 19.00 - Miejski Domu Kultury w Ornecie, Bartoszyce, 19.10, godz. 19.00 - Bartoszycki Domu Kultury, Olsztyn, 20.10, godz. 19.00 - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Elbląg, 22.10, godz. 18.00 - Ratusz Staromiejski w Elblągu.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, www.mdk.orneta.pl.

Patronat nad projektem objęły: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, eŚwiatowid Portal Kulturalny Warmii i Mazur.

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion