• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Jutro rusza Dobremiastock Rebel Festival

Już jutro (19.07.2012 r.) rusza Dobremiastock Rebel Festival - wakacyjna impreza rozrywkowo-kulturalna organizowana w Dobrym Mieście, na Warmii. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych kampanii promocyjnej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego „Warmia: Rebelia Kultury”, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się festiwali muzycznych w kraju. Wśród tegorocznych gwiazd zaproszonych na festiwal zobaczymy Abradab, Tabu, Mesajah, Konopians, Betel, Indios Bravos.

 

- Głównymi zamysłami organizacji festiwalu są:  promowanie i rozwijanie niekomercyjnej sztuki tworzonej przede wszystkim przez młodych ludzi; upowszechnianie uprawiania sportów - zarówno tych bardziej jak i mniej znanych; aktywizacja społeczna i obywatelska młodzieży - mówi Mariusz Kwiatkowski, koordynator ds. promocji festiwalu.

 

Nieodłączną częścią Dobremiastock Rebel Festival jest Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnych (OFMA) dedykowany młodym kapelom grającym w tzw. „podziemiu”.

 

Zyskujący z roku na rok na prestiżu przegląd, stał się wyjątkową szansą dla młodych muzyków. Uczestnikami przeglądu w poprzednich latach byli m.in. Star Guard Muffin z Kamilem Bednarkiem (uczestnik Mam Talent; opiekun wokalistów w Bitwie na Głosy TVP2), Czaq, Fat Belly Familly z Damianem Ukeje (laureatem The Voice of Poland) czy też The Rooads z Piotrkiem Niesłuchowskim (finalistą The Voice of Poland).

 

- To przegląd w formie konkursu, który przyciąga debiutujących muzyków z całego kraju, do którego zapraszamy artystów, którzy prezentują różnorodne style i gatunki sztuki - zaznacza Kwiatkowski.
- W tym roku do konkursu zgłosiło się blisko 200 zespołów, ale nie tylko z Polski, ale i z Białorusi, Irlandii, Słowacji czy Serbii – dodaje.

 

Nominacje do udziału w tegorocznym konkursie otrzymało sześć zespołów: Bubble Chaber, Chilli, Dead on Time, Italian Scooters, Make Progress, &Inni.

 

Ich występy będą oceniane przez jury, w którego składzie zasiądzie m.in. Aleksander Ostrowski (Olsztyn) i Szymon Chudy - gitarzysta popularnego StarGuardMuffin.

 

Festiwal rozpocznie się 19 lipca w dobromiejskiej Stodole Kultury występem artystów w całości lub częściowo związanych z Dobrym Miastem, a poszczególne zespoły reprezentują zupełnie inne gatunki muzyczne.

Zespół Rajamanavah, doskonale znany dobromiejskiej publiczności, prezentuje mieszankę muzyki gitarowej z muzyką elektroniczną inspirowaną takimi gatunkami jak drum and bass oraz dubstep. Zespół HD uraczy solidną miksturą nowoczesnego melodyjnego rocka z domieszką funka oraz indie, a zespół Martwa Natura to z kolei reprezentanci ciężkiego hardrockowego brzmienia z wpływami thrash metalu i muzyki hardcore. Dodatkowo po koncercie będzie możliwość wzięcia udziału w zabawie przy muzyce drum and bass z DJ  Królikiem.

 

Więcej informacji na stronie www.dobremiastock.pl oraz www.RebeliaKultury.pl.

 

Dobremiastock Rebel Festival 2012

Organizator: Stowarzyszenie Druga Strona Ognia, przy wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

termin:  19-21.07.2012 r.

miejsce: Dobre Miasto, lokalizacja na mapie: Dobremiastock Rebel Festival

PROGRAM DOBREMIASTOCK REBEL FESTIVAL 2012

19.07.2012 (CZWARTEK)

Rebel Stage
19:00 – Martwa Natura
20:00  - T-box
21:00 – Rajamanavah
22:00 – Krolik
koniec: 24:00

20.07.2012 (PIĄTEK)

Rebel Stage
12:00 – jam session – poprowadzi Szymon Chudy
16:00 – HD Band
koniec: 17:00

Main Stage
V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnej:
- Bubble Chamber
- Chilli
- Dead on Time
- Italian Scooters
- Make Progress
- &Inni
Abradab
Tabu
Mesajah

21.07.2012.(SOBOTA)

Main stage
Zwycięzca  Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Alternatywnej
Konopians
Bethel
Indios Bravos

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #2 brum 2012-07-20 16:19
Cytuję muzyk:
Dlaczego Orneta nie organizuję takich imprez ? Musimy być zaściankiem województwa ?


W Bażynach była Arka Noego :-) Mało ci?
Cytować
0 #1 muzyk 2012-07-18 22:01
Dlaczego Orneta nie organizuję takich imprez ? Musimy być zaściankiem województwa ?
Cytować

Zobacz także

Promotion