• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Muzyka

Koncert „Jednego słowa. Jednego serca.”

Już 2 kwietnia w sobotę na scenie Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie spotkają młodzi wokaliści i instrumentaliści sekcji MDK oraz zaproszeni goście. Wystąpią min. Przemysław Zubowicz, Mariusz Dyba, Ewelina Sienkiewicz, Damian Szerszeń. W programie znajdą się utwory poruszające temat wartości człowieka, przemijania, szacunku czy godności osobistej w życiu każdego z nas. Wszystko to w przepięknych i zachwycających aranżacjach.

Na scenie pojawią się gościnnie wokaliści: Przemysław Zubowicz, Mariusz Dyba, Ewelina Sienkiewicz, Damian Szerszeń oraz instrumentaliści: Arkadiusz Mikłusz (gitara), Mirosław Lasocki (gitara basowa), Sebastian Drewek (perkusja), Łukasz Nowosiak (perkusja), ks. Tomasz Rosa (djemby), Szymon Zuehlke (saksofon), Łukasz Kowalczuk (saksofon). W roli gospodarzy wystąpi sekcja wokalno-instrumentalna DRAGONS z kierownikami: Patrykiem Skorupą, Zosią Sidorowicz, Oktawią Bernaś, Jakubem Bereda, Gabrysią Żołądek. Nad całością przedsięwzięcia czuwa kierownik muzyczny Bartosz Krzywda.

KONCERT „JEDNEGO SŁOWA. JEDNEGO SERCA.” Sobota (02.04.2016), godz. 18.00 Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie WSTĘP BEZPŁATNY.

Zapraszamy serdecznie.

 

Koncert walentynkowy w Ornecie.

 

To wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło do Miejskiego Domu Kultury komplet słuchaczy, okazało się być niezwykłą gratką dla wielbicieli znanych i lubianych melodii. Koncert zrealizowany pod kierownictwem Bartka Krzywdy połączył we wspólnym artystycznym działaniu dziecięco – młodzieżowy zespół „Dragons” złożony z wokalistów i instrumentalistów rozwijających swoje pasje w orneckim domu kultury, zespół „Studentki i Studenciaki” Uniwersytetu Trzeciego Wieku a także artystów indywidualnych: Łukasz Kowalczuk (saksofon), Szymon Zuehlke (saksofony), Paweł Batycki (perkusja). Na scenie pojawili się także goście specjalni – wokalista i autor tekstów Przemysław Zubowicz oraz wokalistka i aktorka teatralno–musicalowa Edyta Krzemień, gwiazdy musicalu „Ghost” wystawianego na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Warmia-Folk

Od końca lipca do 26 października Miejski Dom Kultury w Ornecie realizuje projekt pn. „Warmia Folk” w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury 2013”. Projekt o znaczeniu promocyjnym dla województwa Warmińsko-Mazurskiego współorganizowany jest przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. W ramach projektu w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbywały się warsztaty muzyczne, przygotowujące uczestników do nagrania i wydania płyty „Warmia Folk”, która wkrótce ujrzy światło dzienne.

Na płycie znalazły się stare pieśni warmińskie w nowych, współczesnych aranżacjach. Płyta jest wynikiem pracy kreatywnych umysłów, artystów, ludzi kultury a nade wszystko okazji, jaką była przestrzeń do zrobienia czegoś wyjątkowego, nietuzinkowego, związanego z ukochaną Warmią. Dzięki płycie „Warmia Folk” pieśni dziadków, pradziadków będą mogły poznawać kolejne pokolenia. To nie tylko pamiątka dla występujących oraz lokalnej społeczności, ale również cyfrowy nośnik informacji o pięknie muzyki tradycyjnej dla przyszłych pokoleń.

Płyta odnosi się do korzeni, tradycji warmińskich w śpiewie, treści, jednak skonstruowana została w nowoczesnych aranżacjach i brzmieniach. Płytę promować będą 4 koncerty zaplanowane na październik: Orneta, 18.10, godz. 19.00 - Miejski Domu Kultury w Ornecie, Bartoszyce, 19.10, godz. 19.00 - Bartoszycki Domu Kultury, Olsztyn, 20.10, godz. 19.00 - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Elbląg, 22.10, godz. 18.00 - Ratusz Staromiejski w Elblągu.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, www.mdk.orneta.pl.

Patronat nad projektem objęły: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, eŚwiatowid Portal Kulturalny Warmii i Mazur.

 

23 Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE

W dniach 18-20 czerwca 2015 roku w Opolu odbył się 23 Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE. Impreza ta od lat ściąga do Opola wielu utalentowanych młodych wokalistów z całej Polski. Nasz region reprezentowało 4 uczestników: Szymon Sobczak z Górowa Iławeckiego (kategoria kl. I-III), Oktawia Bernaś z Ornety oraz Zuzanna Belka z Lubomina (kategoria kl. IV-VI), Szymon Uszyński z Górowa Iławeckiego (kategoria szkoły gimnazjalne). Byli to laureaci etapu międzygminnego konkursu „Kocham śpiewać polskie piosenki” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, który odbył się 13-14 kwietnia w Dobrym Mieście. Uczestnicy PIOSENKOBRANIA oceniani byli w 4 kategoriach wiekowych przez znakomite jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Anita Lipnicka, Jarosław Wasik, Dariusz Romanowski. Nasi lokalni laureaci zajęli znakomite miejsca: Oktawia Bernaś zdobyła I miejsce (kat. kl. IV-VI), Szymon Sobczak II miejsce (kat. kl. I-III), Szymon Uszyński II miejsce (kat. szkoły gimn). „Świetna organizacja, wspaniała atmosfera i wiele pozytywnych wrażeń” – tak określają 23 Piosenkobranie 2015 uczestnicy konkursu. Organizatorem wyjazdu naszej „warmińskiej grupy” była Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”, organizatorem Festiwalu: Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, współorganizatorami: Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opole, impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury.

Musical Wizards

Gospodarzem imprezy będzie DJ Luki, jest on rodowitym Orneciakiem. Niegdyś można było go usłyszeć w orneckich klubach i dyskotekach, obecnie czasami pogrywa w klubach z regionu. Drugim z Orneckich DJ będzie DJ Caspro perspektywiczny i pełen wigoru chłopak grający ostatnio w znanym niegdyś klubie Odyseja. Z zaproszonych gości wystąpią DJ TiDi, do niedawna rezydent klubu RED w Morągu, obecnie bawiący publikę w klubie Narie w Kretowinach.

Innym artystą z Morąga będzie DJ Zdroyek, który co chwilę tworzy ciekawe projekty muzyczne w Morągu i okolicach. Z Pasłęka przyjedzie do nas Karol Tomaszewski, znany jako DJ Szuwax. Rezydent klubów Amnezja Godkowo, obecnie właściciel i rezydent klubu Life Pasłęk.

Kolejnym z zaproszonych gości jest DJ Peter b. związany z elbląską sceną klubowa. Gościem z Północnej części kraju będzie DJ MarCyk. Mariusz Marzec, bo tak brzmi jego imię i nazwisko prezentuję swoje umiejętności w bartoszyckich klubach muzycznych. Wisienką na torcie będzie set Radosława Radzio, znanego jako Rani De Rush. Artysta na co dzień zamieszkujący Sępólno Krajeńskie wystąpi w duecie z Dawidem Kasperczykiem (Dave K), grający na żywo solówki saksofonowe. Mieszanka gatunkowa jaką zaprezentują artyści na scenie z pewności zadowoli nawet najbardziej wymagających klubowiczów.

Tak wiec zbierajcie siły i do zobaczenia 9 sierpnia w Ornecie

Finaliści THE VOICE OF Poland w Ornecie

Mateusz Grędziński, Jagoda Kret, Michał Grobelny – trójka finalistów programu The Voice Of Poland ponownie wystąpi w Ornecie. Już 8 marca o godz. 19.00 wypełnią muzycznie scenę Miejskiego Domu Kultury. W koncertowym repertuarze znajdzie się ich własny autorski materiał a także znane covery popularnych osobliwości muzycznych. Artyści tworzą niesamowite trio z dużym poczuciem humoru, zapewniając publiczności niezapomniany klimat i świetną zabawę. Atrakcją wieczoru będzie wspólny występ gwiazd i uczestników prowadzonych przez nich warsztatów wokalnych, które odbędą się w orneckim Domu Kultury. Koncert: 8 marca, godz. 19.00, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Ornecie

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze MDK - ul.1 Maja 45, tel. 55 242 10 39.

 

 

Kolejny sukces sekcji wokalnych Miejskiego Domu Kultury w Ornecie

W Morąskim Domu Kultury 24.04.2013 r. odbył się Przegląd Piosenki Religijnej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Prezentacje oceniało Jury w składzie: Jerzy Mudry – przewodniczący Małgorzata Mróz – muzyk Aurelia Przybułek – wokalistka Po ponad trzygodzinnym koncercie Jury wyłoniło najlepszych, wśród, których znalazły się uczestnicy sekcji wokalnych naszego Domu Kultury.

W kategorii – uczniowie szkół podstawowych:

II miejsce – Agata Sławecka z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie

wyróżnienia:

Oktawia Bernaś i Julia Zawadzka z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie

W kategorii – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

II miejsce – Zespół „The Night” z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie

I miejsce – Aleksandra Zienkiewicz z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie

Muzyczne Walentynki

W piątkowy wieczór na scenie MDK w Ornecie pojawią się Ci, dla których muzyka jest wielką pasją. Po raz kolejny dla zakochanych zagra ornecka Kapela „Swójaki”. Gościnnie jako gwiazda wieczoru wystąpi również Tomasz Fridrych znany m.in. z programu „The Voice of Poland”. Tomek zaprezentował się widzom w takich piosenkach jak „Californication” czy „Jezu, jak się cieszę” a także w duecie z Mariuszem Dybą, z którym wspólnie zaśpiewali utwór zespołu Perfect „Wszystko ma swój czas”. Muzyka jest obecna w jego życiu niemal od zawsze. Gra na klawiszach, gitarze, śpiewa i tworzy. Jego żywiołowość, poczucie humoru i spontaniczność pozwalają mu wytworzyć na scenie niebywała energię, którą orneccy widzowie będą mogli poczuć już 13 lutego podczas Walentynkowego Koncertu w Miejskim Domu Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie. Początek o godz. 20.00. Wstęp bezpłatny.

 

Li-bacja

100 3065

100 3061

Tym materiałem chcielibyśmy zapoczątkować serię artykułów przedstawiających twórców i wykonawców szeroko pojętej gminnej kultury. Na początek zespół Li-bacja który mogliśmy uszłyszeć w Henrykowie na dożynkach gminnych oraz 700 leciu miejscowości. Zespół Li-bacja gra muzykę bluesowo-rockową mając własne utwory i mający swój własny styl , gramy też covery Polskich zespołów takich jak Dżem , Lady Pank czy Perfect . Grupa składa się z czterech osób Wokalista Zbigi , gitarzysta Arni , basista Wojtas oraz perkusista Małcin. Gramy i śpiewamy tylko na żywo. Współpracujemy z zespołem Miusic Gen który specjalizuje się w prowadzeniu zabaw i tworzeniu muzyki biesiadnej i Disco Polo . Razem możemy wam zapewnić koncert muzyki bluesowo-rockowej oraz zabawę do białego rana.

Zagłosuj na WARMIĘ FOLK!

Warmia Folk w Polsacie

Warmia Folk w Polsacie

Wielopokoleniowy skład muzyczny z Ornety walczy o zwycięstwo w Must Be The Music. Jurorzy dali im 4 razy „TAK”. Teraz wszystko w rękach głosujących! W 2013 roku w szalonym tempie zaledwie trzech miesięcy z wykorzystaniem garażowego studia i sceny Miejskiego Domu Kultury w Ornecie powstawała pierwsza płyta zespołu WARMIA FOLK. Dzięki dofinansowaniu z projektu „Warmia: Rebelia Kultury” oraz ogromnemu zaangażowaniu zespołu MDK „muzyczne dziecko” stało się wielkim sukcesem i kulturalną wizytówką Ornety. Praca nad płytą była nie lada wyzwaniem, które wymagało połączenia ze sobą różnorodnych osobowości, grup wokalnych, zespołów muzycznych a przede wszystkim trzech pokoleń orneckich artystów.

Pod koniec 2013 roku po ciepłym przyjęciu odbiorców i słuchaczy zespół postanowił spróbować swoich sił w telewizyjnym programie Must Be The Music. Po pre-castingach w Gdańsku i nagraniach w Warszawie WARMIĘ FOLK można było zobaczyć na szklanym ekranie w ostatnim, niedzielnym odcinku programu.

To, czy zespół WARMIA FOLK dostanie się do półfinałów, nadal jest wielką tajemnicą. Teraz trwa głosowanie! Aby wesprzeć orneckich artystów wystarczy wejść na oficjalny profil FB – „tylko muzyka” i oddać swój głos klikając w nazwę WARMIA FOLK.

Uwaga – codziennie można głosować 10 razy!

Więcej o projekcie znajdziecie Państwo na stronie www.mdk.orneta.pl oraz na profilu FB zespołu.

MDK Orneta

Jutro rusza Dobremiastock Rebel Festival

Już jutro (19.07.2012 r.) rusza Dobremiastock Rebel Festival - wakacyjna impreza rozrywkowo-kulturalna organizowana w Dobrym Mieście, na Warmii. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych kampanii promocyjnej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego „Warmia: Rebelia Kultury”, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się festiwali muzycznych w kraju. Wśród tegorocznych gwiazd zaproszonych na festiwal zobaczymy Abradab, Tabu, Mesajah, Konopians, Betel, Indios Bravos.

 

WARMIA FOLK walczy o zwycięstwo

Wielopokoleniowy skład muzyczny z Ornety, który w zeszłym roku wydał własną płytę podbija Polskę. Teraz walczą o zwycięstwo w telewizyjnym programie muzycznym Must Be The Music. Czy zdobędą serca Polaków? W szalonym tempie zaledwie trzech miesięcy z wykorzystaniem garażowego studia i sceny Miejskiego Domu Kultury w Ornecie powstawała płyta WARMIA FOLK. Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Warmia: Rebelia Kultury” oraz ogromnemu zaangażowaniu zespołu MDK „muzyczne dziecko” stało się wielkim sukcesem i kulturalną wizytówką miasta. Praca nad płytą była nie lada wyzwaniem, które wymagało połączenia ze sobą różnorodnych osobowości, grupy wokalnych, zespołów muzycznych a przede wszystkim trzech pokoleń orneckich artystów. Nad całością czuwał producent muzyczny płyty Bartosz Krzywda, elbląski muzyk od wielu lat związany z placówką. Pod koniec 2013 roku po ciepłym przyjęciu odbiorców i słuchaczy grupa postanowiła spróbować swoich sił w telewizyjnym programie Must Be The Music. „To szansa na realizację marzeń, na rozwój i przygodę na całe życie.” – podkreślają uczestnicy. Po pre-castingach w Gdańsku i nagraniach w Warszawie zespół pojawi się na szklanych ekranach już w najbliższą niedzielę, 16 marca o godzinie 20.00 w Polsacie. Tak przynajmniej deklarują producenci. „Liczymy na świetny występ, na głosy widzów i ciąg dalszy” – dodają autorzy pomysłu. To, czy zespół WARMIA FOLK dostanie się do półfinałów, nadal jest wielką tajemnicą. Zatem warto oglądać, głosować i mocno trzymać kciuki za ornecki skład. Więcej o projekcie WARMIA FOLK znajdziecie Państwo na stronie www.mdk.orneta.pl oraz na oficjalnym profilu FB zespołu.

 

Koncert Mariusza Dyby w Henrykowie

Henrykowo zaprasza na koncert jubileuszowy w wykonaniu Mariusza Dyby który odbędzie się 1 lipca o godzinie 16 w Kościele Św. Katarzyny. Muzyk uświetni obchody 700 - lecia Henrykowa. Koncert zatytułowany jest "Życie nie tylko jest, by brać" W czasie imprezy będzie możliwość nabycia cegiełek z których dochód przeznaczony będzie na jubileusz wsi. Na imprezę zapraszają:

 • Proboszcz parafii
 • Rada sołecka
 • Sołtys Henrykowa
 • Świetlica wiejska.

Więcej o historii Henrykowa pod adresem:

www.orneta.turystyka.pl

Sukces orneckich artystów

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Warmia-Folk-Orneta

Pełna sala, owacje na stojąco, autografy i kolejki po płyty. Tak przyjęta została pierwsza muzyczna produkcja WARMIA FOLK wydana przez Miejski Dom Kultury w Ornecie. Na płycie znalazło się jedenaście dynamicznych, niekonwencjonalnych aranżacji tradycyjnych melodii ludowych. Każdy utwór to nie lada gratka dla ucha, a każdy koncert to niezwykłe emocje. Warmia Folk podbija województwo, kradnąc serca małych i dużych odbiorców. Energiczne aranżacje warmińskich utworów w wykonaniu sekcji wokalnych MDK w Ornecie oraz działających w placówce – Orneckiej Orkiestry Rozrywkowej i Orneckiej Orkiestry Dętej we współpracy z lokalnymi talentami oraz grupami okazały się strzałem w dziesiątkę.

To było wielkie przedsięwzięcie małej placówki – podkreśla Anna łebek-Obrycka, dyrektor MDK – w zaledwie trzy miesiące dzięki zaangażowaniu genialnego muzyka Bartosza Krzywdy oraz orneckich artystów, dzieci, młodzieży i seniorów udało się od podstaw stworzyć niebanalną muzyczną kompilację utworów, które od razu wpadają w ucho. Teraz marzymy o trasie koncertowej po Polsce i płycie WARMIA FOLK vol.2 w przyszłym roku – dodaje.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, www.mdk.orneta.pl. Płyta powstała we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury 2013”.

Patronat nad projektem objęły: Telewizja Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, eŚwiatowid Portal Kulturalny Warmii i Mazur.

Bad Boys Blue w Pieniężnie

W tym roku Pieniężno obchodzi 700-lecie nadania praw miejskich Mehlsack - dzisiejszemu Pieniężnu. Główne obchody obchodzone będą w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Będzie to prawdopodobnie największa w tym roku impreza kulturalno – rozrywkowa w Powiecie Braniewskim. Główną gwiazdą obchodów będzie niemiecki zespół BAD BOYS BLUE śpiewający muzykę pop i eurodisco, popularny w latach 80-tych. Dodatkowo na scenie wystąpi zespół ZERO, oraz ukraińsko – polski zespół rockowy BIŁYJ BEREH. W godzinach nocnych towarzyszyć Jubileuszowi będzie ALCHEMIST PROJECT, wraz z pokazem laserowym. Drugiego dnia wystąpi uczestniczka konkursu piosenki Eurowizji Ewelina Szeszenko z Litwy i lokalni artyści. Wszyscy zainteresowani 3 czerwca, będą mogli uczestniczyć w konferencji historycznej poświeconej historii naszego miasta, mieszkańców i historycznej Warmii. Gościem szczególnym będzie profesor Stanisław Achremczyk, dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, historyk i autor książek o Warmii.

 

źródło - pieniezno.pl

 

{source}
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/UrfqfH5ONgM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
{/source}

Zobacz także

Promotion