• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pt17082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Pierwsza Dama Orneckich Szachów

Kilka miesięcy temu Ornecki Informator Lokalny zamieścił informację o powstaniu sekcji szachowej przy OSiR- rze, a także o przebiegu dwóch wiosennych turniejów zorganizowanych w naszym mieście. Zaowocowało to pojawieniem się kilku młodych talentów, wśród których wyróżniało się rodzeństwo Białopiotrowicz : Dominika (lat 7) i Michał ( lat 5) – oboje z Przedszkola nr 2 w Ornecie. Między kwietniem a sierpniem 2017 roku wzięli oni udział w pięciu turniejach na terenie naszego województwa. I nie byłoby tego artykułu, gdyby nie ich wyjątkowe osiągnięcia. Oczywiście, ze względu na wiek , zdobyli kilka pucharów i innych nagród przeznaczonych dla najmłodszych uczestników.

Ale to nie wszystko. Dominika, obdarzona dobrą pamięcią i szachową intuicją już pierwszym swoim turnieju (Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Orneta, 22.04.2017 roku) zostawiła za sobą wielu starszych graczy ze szkół całej gminy i zajęła II miejsce. Z kolei jej pięcioletni brat identyczną lokatę osiągnął podczas II Turnieju Szachowego o Puchar Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ornecie (01.05.2017 roku), będąc zdecydowanie najmłodszym uczestnikiem zawodów! Zachęceni lokalnymi sukcesami rodzice dzieci, Państwo Angelika i Mariusz Białopiotrowicz, postanowili sprawdzić swoje pociechy w silniejszej konkurencji. Podczas zawodów w jednym z olsztyńskich przedszkoli (Szachowy Turniej Klasyfikacyjny „Pierwszy Krok do Mistrzostwa„, 10.06.2017 roku) zajęli kolejno: Dominika – III miejsce, najwyższe wśród dziewcząt, i IV – Michał. Poza pucharem i nagrodami rzeczowymi, za te wyniki obojgu nadano V kategorię szachową. Tym samym Dominika prawdopodobnie stała się pierwszą przedstawicielką swojej płci, zamieszkałą w Ornecie, która oficjalnie zdobyła szachową kategorię! Kolejne zawody to Ostróda, 15.08.20 17’ – turniej międzynarodowy. Drakoński regulamin zawodów spowodował słabsze wyniki młodych Białopiotrowiczów. „Odkuli się” wkrótce podczas Olsztyńskiego Festiwalu Szachowego „Kopernik”. Ten silnie obsadzony, męczący trzydniowy turniej (25-27.08.17’) przyniósł Pierwszej Damie orneckich szachów podwyższenie kategorii do IV-tej i puchar dla najlepszej dziewczyny w swojej grupie wiekowej. Nie byłoby powyższych sukcesów, gdyby nie odpowiednie finansowe, czasowe i emocjonalne zaangażowanie rodziców Dominiki i Michała.

Poświęcenie rodziców to niezbędny element przyszłych sukcesów kilkuletnich dzieci w każdej dyscyplinie sportu. Wypada więc podziękować, pogratulować i życzyć dalszego sportowego progresu podczas kolejnych zawodów! Zachęcamy też potencjalnych sponsorów do – zawsze potrzebnego – wsparcia J

 

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion