• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

So22092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Dotknij Teatru 2015

Miejski Dom Kultury w Ornecie przyłączył się do promowania sztuki teatralnej. Już 31 marca będziemy obchodzić po raz drugi Międzynarodowy Dzień Teatru. Do wspólnego działania włączyły się również lokalne szkoły oraz przedszkola. Orneckie wydarzenie otworzą happeningi z „olbrzymią dłonią” w roli głównej, promujące popołudniowe, bezpłatne warsztaty teatralne. Działanie zrealizowane zostanie w lokalnych szkołach we współpracy z uczniami aktywnie działającymi w obszarze kultury i grupami teatralnymi. Odbiorcami będą rzecz jasna bywalcy szkolnych korytarzy w przerwach między lekcjami. Zaś po południu w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędą się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów z Elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka – Hanna Motyka oraz Piotr Boratyński. Goście poprowadzą zajęcia w godz. 15.00 – 16.00 w dwóch grupach wiekowych (młodsza 5-12 lat, starsza 13-18 lat). Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać w siedzibie MDK w Ornecie, ul. 1 Maja 45. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Więcej o projekcie: Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania m.in. spektakle, warsztaty, czytanie dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr od „ kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia. (mat. ze strony www.dotknij-teatru.pl)

 

 
comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion