• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Przygotowania do II Festiwalu Modelarskiego

Festiwal modelarski w Ornecie
Festiwal modelarski w Ornecie
Festiwal modelarski w Ornecie
Festiwal modelarski w Ornecie

Ruszyły przygotowania do II Festiwalu Modelarskiego o „puchar Orneckiego Smoka”, który odbędzie się w dniach 6/7.09.2014r. w Ornecie. Dzięki uprzejmości dyrekcji dwóch orneckich szkół podstawowych SP1 i SP4 w dniu 19.02.2014 organizatorzy Festiwalu mieli możliwość przygotowania spotkania grupy dzieci i młodzieży z instruktorami modelarstwa. Spotkanie te oprócz promocji Festiwalu miało zachęcić do nowej formy spędzania czasu wolnego. Spotkanie prowadził pan Maciej Bedyński, doświadczony instruktor modelarstwa, który od prawie 30 lat każdą wolną chwilę poświęca budowie modeli. Z ogromną pasją opowiadał o trudnej, ale dającej olbrzymią radość, sztuce budowy modeli od potężnych pancerników, samolotów do cudownych figurek- postaci. Te niesamowite opowieści przeniosły młodą publiczność w magiczny świat „Podróży Guliwera” w wydaniu modelarskim. Pochłaniała z tak wielkim entuzjazmem opowieści pana Maćka, że dopiero dzwonek szkolny uzmysłowił koniec spotkania.

Bardzo ciepła atmosfera przyczyniła się, że spora grupa młodzieży wyraziła chęć na dłuższe spotkania z niesamowitym światem modelarstwa. Postawa i entuzjazm młodych ludzi utwierdził grupę organizatorów o konieczności reaktywacji modelarstwa. Podczas spotkania, dzieci i młodzież mogły zobaczyć perfekcyjnie sklejone modele, poznać tajniki ich wykonania, obejrzeć pokaz multimedialny poświęcony modelarstwu, podziwiać latający model samolotu o rozpiętości prawie dwóch metrów, usłyszeć wiele ciekawostek poświęconych historii prezentowanych modeli, przejrzeć ciekawe publikacje i oczywiście zadać wiele pytań (z czego przyszli adepci modelarstwa skutecznie skorzystali). Warto przypomnieć, że zrobiono już pierwszy krok w kierunku reaktywacji orneckiego modelarstwa.

W zeszłym roku odbył się I Festiwal Modelarski. W opinii doświadczonych modelarzy, którzy wzięli w nim udział, uzyskał wysokie notowania. Również uczestnicy (lokalne społeczeństwo) bardzo przychylnie oceniło przygotowaną tą imprezę modelarską

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież