Śr23082017

Ostatnia aktualizacja09:40:41 PM

Font Size

Cpanel

Wystawa "Historia Ornety"

Z okazji obchodów 700-lecia nadania praw miejskich miastu Orneta, w dniu 26 marca 2013 roku odbędą się uroczystości związane z powstaniem i historią naszego grodu. W Galerii Art.-Nova o godzinie 16.00 rozpocznie się wystawa „Historia Ornety”, tylko w tym dniu będą udostępnione przez Państwowe Archiwum w Olsztynie ciekawe dokumenty – unikaty życia społecznego w naszym mieście takie jak:

  • Wilkierz-księga praw Ornety z 1772 roku, która była pierwszym zbiorem praw na Warmii,
  • Dokumentacja kolejowa z początku 20 w. dotycząca dworca i linii kolejowych,
  • Kronika przebiegu zarazy, · Inwentarz zamkowy, · Księga Bractwa Kurkowego,
  • Mapy miasta z różnych okresów Ornety

W pozostałe dni na wystawie oglądać będzie można tylko skany tych unikatów.

W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 16.30 rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, której program obejmuje:

  • Uroczyste otwarcie Sesji 
  • Podróż w czasie- historia Ornety · Orneta- ośrodek myśli prawnej i samorządowej na Warmii” – referat prof. Stanisława Achremczyka
  • Wystąpienie Burmistrza Ornety Ireneusza Popiela
  • Ku wiecznej rzeczy pamiątce – podpisanie listu dla potomnych · Wystąpienia zaproszonych gości
  • Zamknięcie Sesji

 

Gospodarze i Organizatorzy uroczystości serdecznie zapraszają mieszkańców i wszystkich zainteresowanych na spotkanie z 700-letnim okresem dziejów naszej dostojnej Jubilatki – Ornety.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

99 procent Image Banner 120 x 600