• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Pożar kamienicy w Ornecie

Pożar kamienicy w Ornecie
Pożar kamienicy w Ornecie
Pożar kamienicy w Ornecie
Pożar kamienicy w Ornecie
Pożar kamienicy w Ornecie
Pożar kamienicy w Ornecie

2 września 2013 roku o godz. 4.10 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lidzbarku Warmińskim otrzymał informację o pożarze kamienicy przy ul. Żelaznej 1 w Ornecie. Natychmiast zadysponował miejscową jednostkę w sile 2 zastępów, w tym autodrabinę SD 30 oraz zastępy z jrg PSP w Lidzbarku Warmińskim i jednostki OSP z terenu powiatu oraz powiatów sąsiednich. Strażacy-ochotnicy z Ornety, którzy dotarli do miejsca pożaru jako pierwsi, zastali palące się poddasze 3-kondygnacyjnego budynku (kamienicy).

Pożar był w fazie intensywnego rozwoju, płomienie obejmowały niemal całą część dachu. Strażacy podjęli działania gaśnicze z autodrabiny SD 30 oraz od wewnątrz budynku, prowadząc linie wężowe z wodą po klatce schodowej. W budynku znajdowały się: na parterze dwa lokale (jeden użytkowany jako salon fryzjerski, drugi lokal nieużytkowany przeznaczony do wynajmu), na I piętrze dwa lokale mieszkalne, na II piętrze poddasze zaadoptowane na mieszkanie. Objętą pożarem część kamienicy cztery osoby opuściły jeszcze przed przyjazdem pierwszego zastępu straży pożarnej. Jedna osoba (starsza kobieta) z mieszkania na I piętrze została ewakuowana na zewnątrz przez ratowników z OSP, na szczęście nie wymagała pomocy medycznej. Podczas działań strażacy odnaleźli dwie butle z gazem propan-butan, które po schłodzeniu wynieśli na zewnątrz budynku.

W działaniach gaśniczych udział brało 48 strażaków - 12 zastępów straży pożarnej, w tym podnośnik hydrauliczny SH 23, autodrabina SD 30 oraz SH-18 , które w znacznym stopniu ułatwiały działania na wysokości.

Na miejsce pożaru przybyli: Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel, Zastępca Burmistrza Andrzej Gierlof oraz Komendant Powiatowy PSP w Lidzbarku Warm st. kpt. Marek Pasławski. Burmistrz Miasta i Gminy Orneta zapewnił lokale zastępcze mieszkańcom, których mieszkania uległy zniszczeniu. Podczas jazdy do miejsca pożaru zastęp z OSP Godkowo uległ kolizji drogowej w miejscowości Krykajmy, uszkodzony pojazd został zawrócony z trasy. Stan techniczny pojazdu umożliwił powrót do jednostki. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #6 Maria 2013-09-13 13:00
czy ta woda jest zdrowa? Opłaty za wodę nikt nie obniżył chociaż nie można jej nazwiać "pitną"
Cytować
0 #5 Maria 2013-09-13 12:45
Dlaczego nikt nie interweniuje w sprawie brudnej wody w ornecie Panie burmistrzu. Ludzie maja już dosyć tego syfu.
Cytować
0 #4 Astroturfing 2013-09-10 18:41
Popierający obecnego Burmistrza Ornety to zwykli astroturfingowc y. Kilaka osób udaje na forum że jest ich cała masa. Celem astroturfingu jest wywołanie określonego wrażenia, w tym przypadku szerokiego poparcia dla Pana Popiela i jego programu.
Cytować
0 #3 3xTAK 2013-09-05 18:38
Burmistrz Popiel ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki
Cytować
+1 #2 monika 2013-09-05 17:41
i niech ktoś powie że Burmistrz się w Nasze sprawy nie angażuje zawsze jest blisko
Cytować
+1 #1 oj tam oj tam 2013-09-05 17:35
Przy każdym pożarze pojawia się Ireneusz Popiel. To prawdziwy burmistrz wszystkich mieszkańców.
Cytować

Zobacz także

Promotion