• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Wybuch butli gazowej w Henrykowie

 

-Usłyszałem ogromny huk. Nie wiedziałem co się dzieje. Gdy się zorientowałem pobiegłem ratować sąsiadkę mówi prezes OSP Henrykowo Leonard Gruba. Doszło do wybuchu mieszaniny , która powstała najprawdopodobniej w wyniku niedokręcenia butli - tłumaczy st. kpt. Marek Pasławski, rzecznik komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. Butla wybuchła około godziny 21:00. W budynku znajdowała się 82-letnia mieszkanka. Na szczęście nic się jej nie stało. Z budynku wyprowadził ją Leonard Gruba, sąsiad a jednocześnie prezes OSP Henrykowo. Potem zaczął gasić pożar. ? Zacząłem lać wodę , stłumiłem trochę ten ogień. Na podłodze leżała butla i palił się ulatniający gaz. Z tyłu stała druga pełna butla, wyciągnąłem tą leżącą i zalałem wodą - mówi. Na miejscu pojawiły się strażacy z Ornety, Mingajn i Lidzbarka Warmińskiego. Przyjechał też burmistrz Ornety Ireneusz Popiel i przewodniczącego Rady Miejskiej Józef Uzara. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że z powodu naruszonej ściany budynek nie nadaje się do zamieszkania. Obecnie właścicielka domu przebywa u rodziny w Ornecie.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-4 #7 obserwator 2012-10-17 21:21
a mingajny brak słów
Cytować
+3 #6 zapytanie? 2012-10-15 20:56
A gdzie jest ochotnicza straż pożarna z Henrykowa? jak pić to lecą ja muchy do gówna a jak gasić to niema komu?
Cytować
-1 #5 Roman 2012-10-15 20:09
:lol: Już mam się bać . Twoja policja powinna rozgonić na cztery wiatry słynną na całą Polskę szkolną biesiadę. Anonimie ,tylko prawda Cie wyzwoli. :P
Cytować
+2 #4 anonim 2012-10-15 19:33
Cytuję Roman:
Najważniejsze jest to , że niezwłocznie przyjechali na miejsce wypadku inni bohaterowie słynnego, mocno zakrapianego spotkania w szkole.


Myślisz że jesteś anonimowy oszczerco? Policja cię dopadnie.
Cytować
+3 #3 Roman 2012-10-15 18:50
Najważniejsze jest to , że niezwłocznie przyjechali na miejsce wypadku inni bohaterowie słynnego, mocno zakrapianego spotkania w szkole.
Cytować
+1 #2 anonim 2012-10-15 18:39
Radny z Henrykowa zachował się jak bohater. Wielkie brawa dla Lenka.
Cytować
-6 #1 anonim 2012-10-15 15:00
Ale ma babcia szczęście. Butla potrafi duży blok rozpierdzielić.
Cytować

Zobacz także

Promotion