• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Nowa remiza OSP w Ornecie

remiza

 

12 listopada ubiegłego roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej remizy strażackiej. Inwestycja była realizowana od listopada 2008 roku. Koszt brutto to 1 646 266,81 zł. Oprócz środków własnych pozyskano finansowanie z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwa Powiatowego oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Nowa remiza to ładny parterowy budynek z poddaszem użytkowym.  Strażacy mają  do dyspozycji ponad 926 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W remizie znajdują się cztery boksy na wozy bojowe oraz dwa boksy na ratownictwo medyczne. Oprócz tego w remizie znajduje się sala konferencyjna z aneksem kuchennym i zapleczem socjalnym, pomieszczenie dla komendanta, pokój gościnny, przebieralnia, natryski, siłownia, magazyny i szuszarnia.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #5 Mieszkaniec_Ornety 2013-05-31 19:42
Budynek podobno fakt nie najlepiej wykończony ale remiza w której strażacy z ornety musieli cisnąć się wcześniej a nowy budynek to niebo a ziemia..Strażac y z ornety zasłużyli sobie jak najbardziej na takie warunki bo robią kawał dobrej roboty dla naszej gminy. Jeszcze tylko brakuje im nowego auta bo ten "star" to już nie nadaje się do jazdy. Powodzenia panowie i tylu powrotów co wyjazdów.
Cytować
+1 #4 anonim 2012-01-19 11:26
Czy to firma pana starosty budowała ?
Cytować
0 #3 anonim 2012-01-13 18:04
Nie sądzę żeby nasz burmistrz wyegzekwował doprowadzenie budynku remizy do porządku.
Cytować
+1 #2 anonim 2012-01-01 22:03
Mówią strażaki że to wielka lipa. Mnóstwo niedoróbek.
Cytować
0 #1 anonim 2012-01-01 15:17
Kto był wykonawcą nowego budynku remizy w Ornecie?
Cytować

Zobacz także

Promotion