• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pn24092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Policjantów odwiedziły dzieci ze SP 4

Orneckich policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wizyta w jednostce Policji była dla uczniów okazją do poznania specyfiki policyjnej pracy i obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w czasie służby. Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie, uczyli zasad poruszania się po drodze, wyjaśniali dlaczego kontakt z nieznajomym jest niebezpieczny. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji” Nie każdy może z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa.

Wczoraj (14.11.17r.) przed południem taką możliwość mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie. Komisariat policji gościł uczniów klasy III. Wizyta rozpoczęła się od informacji ilu policjantów pełni służbę w orneckim komisariacie i czym policjanci zajmują się na co dzień. Dzieci usłyszały, że służba stawia przed funkcjonariuszami różne zadania w zależności od tego, czy są z pionu prewencji, czy też z kryminalnego. Dzieci dowiedziały się też, że najważniejszym zadaniem dla wszystkich policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzi. Uczniowie usłyszeli jakie informacje trzeba przekazać w razie zagrożenia dzwoniąc na numer alarmowy, aby policjant, który odbierze telefon mógł im udzielić pomocy. Największą atrakcją dla uczniów były radiowozy i policyjny areszt. Podczas spotkania z policjantami dzieci miały okazję z bliska obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas służby, a także poznać i przymierzyć elementy umundurowania.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami dzieci i młodzież utrwalają zasady bezpiecznych zachowań, ponadto goście jednostek policji poznają rolę policji i pracę funkcjonariuszy.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion