• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Spowodował wypadek "pożyczonym" samochodem

Wczoraj (08.02.2016) około godz. 11:00 policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Rozjazdowej i Drzymały w Ornecie. Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego kierowcę mercedesa i porzucone auto sprawcy, „zaparkowane” w żywopłocie. Jak po rozmowie ze zgłaszającym ustalili policjanci, do pierwszej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Plac Wolności z ul. Kościelną. Tam kierujący VW Golfem wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego mercedesem i doprowadził do zderzenia pojazdów, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony pojechał za nim, informując najpierw policję, że jedzie za sprawcą, który ucieka ulicami miasta. Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który jechał całą szerokością jezdni. Zjeżdżając z ulicy Olsztyńskiej w ulicę Rozjazdową kierowca VW stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał z drogi i zatrzymał się dopiero na żywopłocie. Mężczyzna wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia porzucając pojazd.

Policjanci szybko ustalili dane 21-letniego kierującego i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Ustalili też przebieg wcześniejszych wydarzeń. Jak się okazało, w nocy z soboty na niedzielę 21-latek był ze swoim znajomym w jednym z klubów na terenie miasta. Tam pili razem alkohol i potem razem wracali do domu, po tym jak znajomy zaoferował 21-latkowi nocleg. Ten wkrótce wykorzystał okazję, że gospodarza zasnął i wziął bez jego zgody pozostawione kluczyki do samochodu i nim odjechał. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z funkcjonariuszami od razu przyznał się do kierowania samochodem.

Policjanci przekazali pojazd właścicielowi, a sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Wkrótce mężczyzna ze swojego postępowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

 

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion