Wt27062017

Ostatnia aktualizacja09:40:41 PM

Font Size

Cpanel

Areszt wobec 26-latka, sprawcy śmiertelnego wypadku. Był pijany, nie miał prawa jazdy i uciekł z miejsca

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim na wniosek policji i prokuratury zastosował 3-miesięczny areszt wobec 26-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Ornety jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i spowodowanie wypadku w wyniku, którego zginął 51-letni pasażer auta. Dodatkową okolicznością obciążającą podejrzanego jest to, że mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w minioną środę na drodze wojewódzkiej 513 pomiędzy miejscowościami Babiak – Miłkowo. Wówczas to, na prostym odcinku drogi kierujący volkswagenem passatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na pobocze i uderzył w dwa kolejne przydrożne drzewa. W wyniku tego zdarzenia zginął 51-letni pasażer, właściciel pojazdu.

Dwie osoby, które podróżowały autem uciekły z miejsca wypadku. Po blisko 5 godzinach policjanci zatrzymali 26 i 42-latka, 7 kilometrów od miejsca zdarzenia, na terenie sąsiedniej miejscowości. Po udzieleniu pomocy medycznej obaj mieszkańcy powiatu zostali zatrzymani w policyjnej celi. W chwili zatrzymania 26-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego kolega był trzeźwy. Podczas składania wyjaśnień 26-letni mieszkaniec Ornety przyznał się do kierowania volkswagenem. Poinformował policjantów, że przed tragicznym zdarzeniem pił wódkę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy. W miniony piątek na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec 26-latka 3-miesieczny areszt. Teraz za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelny, pod wpływem alkoholu może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 
comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także